Tüysüzlerden “SENET” almayan HAPI YUTTU!

    Haklarında ‘nitelikli dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma ve bankacılık kanununa muhalefet’ suçlamaları bulunan Tüysüz kardeşler, teslim oldukt...

 

 

Haklarında ‘nitelikli dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma ve bankacılık kanununa muhalefet’ suçlamaları bulunan Tüysüz kardeşler, teslim olduktan sonra tutuklanarak cezaevine kondu. Aileden alacağı olan vatandaşlar, Tüysüz kardeşlerin tutuklanmasından yana dertli.

 

BİÇEN İTİRAZ EDECEK

Paralarını alamama korkusu yaşayan vatandaşlar şimdi Türsüz ailesinin avukatı Gürkan Biçen’den medet umuyor. Biçen ise, “Ben kimin gerçek kimin sahte alıcı olduğunu bilemem. Bu yüzden imzalı senet beyan edenlerin dışında belge sunan ya da hiç belge sunmayan kişilerin dilekçelerine itiraz edeceğim” dedi.

 

İSİMLER GİZLİ TUTULUYOR

Kocaeli’nin son haftalarda bir numaralı gündemi olan Tüysüzler davasında hemen her gün yeni bir ayrıntı çıkıyor. “Borçlarımızı ödemeye geldik” diyen Tüysüz kardeşler şimdide arkası yazılı kartvizitleri belge olarak gösteren alacaklılarına itiraz ediyor. Haklarında 604 kişinin şikayetçi olduğu Tüysüz kardeşlerin avukatı müvekkillerinin tutukluluk halinin kaldırılması için bugünlerde mahkemeye itiraz edecek.

 

TAHLİYE İSTENECEK

Alacaklılarla iletişime geçilmesi için Tüysüz ailesinden bir ya da iki kişinin tahliye edilmesinin faydalı olacağını söyleyen avukat Biçen’in bugünlerde ilgili başvuruyu yapması bekleniyor.

 

5 KLASÖRLÜK DAVA TUTANAĞI

Dava ile ilgili olarak oluşan 5 klasörlük hazırlık dosyası yaklaşık 2 bin 500 sayfadan oluşuyor. Tüysüz kardeşlerin yargılanmasına başlanmadan önce ön hazırlıkları sürdüren savcılık ve emniyet, eksik olan ifadelerin tamamlanması için alacaklıları emniyete davet ediyor. Bu esnada alacaklı olduklarını beyan eden birçok vatandaşın elinde senet yok. 604 kişinin dilekçeleri arasında pek azı alacağına karşılık senet gösterebiliyor.

 

MERAKLA BEKLENİYOR

Bu duruma itiraz eden Tüysüz kardeşlerin avukatı Gürkan Biçen’in, senetsiz başvurularla ilgili yapacağı ve ailenin bu kişilere borcunun olmadığı yolundaki itirazın nasıl sonuçlanacağı da merakla bekleniyor. 

11 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

ayar - Madem gecersizdi niye bu kartlari verdiniz ve kaşe bastiniz. Siz bu dumeni coltan ayarlamissiniz. Ama ilahi adaletten kacamazsiniz...

Yanıtla . 0Beğen 11 Temmuz 17:06
01

izmitli - Milletin coluğunun cocugunun rıskını calan ellerine kartviziti imzalayıp veren bu insanlar simdi bu kartvizitleri biz vermedikmi diyecek.

Yanıtla . 0Beğen 11 Temmuz 17:06
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR