Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener’den; 8 öğrenciye dayak iddiası

Türkan Dereli İlkokulu’nda eğitim gören 8 öğrenci velisi Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı da olan 4-B sınıf öğretmeni Bilal Şener’den şikayetçi oldu. Di...

BÜYÜT

Türkan Dereli İlkokulu’nda eğitim gören 8 öğrenci velisi Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı da olan 4-B sınıf öğretmeni Bilal Şener’den şikayetçi oldu. Dilekçelerini İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sunan veliler, Bilal Şener’in çocuklarını darp ettiğini iddia etti

Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener hakkında korkunç bir iddia ortaya atıldı. Bilal Şener’in öğretmen olarak görev yaptığı Türkan Dereli İlkokulu’nda eğitim gören 8 öğrencinin velisi hem okul idaresine hem de İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak Şener’den şikayetçi oldu. Öğrencilerinin darp edildiğini iddia eden veliler konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

8 ÖĞRENCİYİ TAHTAYA ÇAĞIRDI
İddialara göre birçok şikayete konu olan olaylar şöyle gelişti; Birkaç gün önce sınıfta ders anlatan Bilal Şener tahtada bir konu işlediği sırada aniden arkasını döndü ve anlattıklarının tekrar edilmesini istedi. Bu sırada 8 öğrenci konuyu anlayamadıklarını dile getirdi. Bu sırada Bilal Şener dersi anlayamadıklarını söyleyen öğrenciler; Dila Dinçol, Melis Yıldırım, Tuana Met, Ali Kemal Tanta, Başar Fidan, Görkem Biten, Damla Yüksel ve Tuna Saraç’ı tahtaya çağırdı.

‘DÖVE DÖVE ANLATMASINI BİLİRİM’
Tahtaya çıkan öğrencileri ilk olarak konuyu anlamadıkları için azarlayan Bilal Şener, öğrencilerin yanaklarını sıkmaya başladı. Şener daha sonra öğrencilerin kafalarını sınıf tahtasına vurarak darp etti. Öğrencilere, “Ben size döve döve bunları anlatmasını bilirim. Ben sizi adam etmesini bilirim. Disiplini size ben öğreteceğim” gibi söylemlerde bulunan Şener’in hareketlerini öğrenciler bir süre sesini çıkarmadan izledi.

İTİRAZ EDENE 2 TOKAT DAHA
İlk şoku üstlerinden atan öğrenciler arasında bulunan Melis Yıldırım bu sırada öğretmeni Bilal Şener’e tepki göstererek, “Konuyu bizim gibi anlamayanlar da var. Neden sadece bizi dövüyorsunuz” demesi üzerine öğretmen Şener daha da sinirlendi. Yıldırım’a iki tokat daha atan Bilal Şener daha sonra öğrencilerin yerlerine oturmasını istedi. Korkunç olay ise öğrencilerin evlerine gitmesi ile ortaya çıktı.
MORLUKLARI SORDULAR
Akşam okul çıkışında evlerine dönen öğrencilerin hareketlerinde kimi farklılıklar sezen aileleri öğrencilere çeşitli sorular sorarak neler olduğunu anlamaya çalıştı. Bu sırada kimi öğrencilerin yüzündeki morlukları fark eden veliler öğrencilerin olayı anlatması ile şoke oldu. Öğretmen Şener’in yaptıklarını bütün detayları ile anlatan öğrenciler bir daha okula gitmek istemediklerini velilerine söylediler.

ŞİKAYET ETTİLER
Uzun uğraşlar sonrasında ertesi gün öğrencilerle birlikte öğrenci velileri de Türkan Dereli İlkokulu’na gitti. Bilal Şener’e olayın aslını soran veliler Şener’in kendilerine tepki göstermesi sonrasında olayı, okul idaresine ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazdıkları dilekçeler ile iletti. Öğrenci velileri Bilal Şener’in uzaklaştırılmasını ve öğrencilerinin psikolojik destek almasını istedi.

27 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR