• BIST 107.303
  • Altın 153,156
  • Dolar 3,7141
  • Euro 4,3624
  • Kocaeli : 10 °C
  • İstanbul : 23 °C
  • Sakarya : 10 °C

Kocaeli’nin milletvekili aday adayları listesi

Kocaeli’nin milletvekili aday adayları listesi
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler için partilerde milletvekilli aday adaylığı koşuşturması başladı.

Ak Parti'de milletvekilliği aday adalığı başvuru tarihi 11 Şubat'ta başlayarak 20 Şubat'ta sona erdi.

MHP'de ise milletvekilliği aday adaylık başvurusu başlangıcı olarak 12 Mart tarihi belirlendi.

BBP'de aday adaylığı başvuruları 11 Şubat - 6 Mart tarihleri arasında.

CHP'den milletvekilliği aday adayı olmak isteyenler içinse başvurular direkt olarak Ankara'da bulunan genel merkeze yaptılar. 17 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında CHP'nin adaylık başvuruları yapıldı.

 

Kocaeli’den milletvekilliği aday adaylığı için evrak teslim ederek resmi olarak başvuru yapan kişileri bu haberde bulabilirsiniz. (Yeni başvurular yapıldığında içerik güncellenecektir)

 

 

 

 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ'NDEN (AKP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

mahmut-civelek-001.jpg

Mahmut Civelek

1969 yılında Kullar’da doğdu. İlk ve orta ve lise tahsilini Kocaeli’de yaptıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünü bitirdi. Evli ve 2 çocuk babası olan Civelek, 1994 yılından beri İzmit’te ticaretle uğraşıyor. Mahmut Civelek, siyasete 2001’de AK Parti Kocaeli il yönetim kurulu kurucu üyesi olarak başladı.

Mahmut Civelek, 11 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


alattin-koksal.jpg

Alaettin Köksal

Bir dönem SP GİK Üyeliği yapan Alattin Köksal, uzun zamandır siyasetten uzak duruyordu. Kısa bir süre önce SP İl binasının satılması yönünde tartışmaların odağında kalan Köksal, eski tabanıyla karşı karşıya kalmıştı. Köksal, 22 Aralık 2014 tarihinde SP'den istifa etmişti.

Alaettin Köksal, 11 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


murat-ozturk.jpg

Murat Öztürk

1972 Malatya doğumlu olan Murat Öztürk, Darıca'da ikamet ediyor. Yatırım işiyle ilgilenen Öztürk'ün AKP Maltepe İlçe Teşkilatı'na üyeliği bulunuyor.

Murat Öztürk, 11 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


halit-cokan.jpg

Halit Çokan

Osmaniye doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2 çocuk babası. Arapça ve İngilizce biliyor.

Halit Çokan, 12 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


saban-dogan.jpg

Şaban Doğan

1979 Kartepe doğumlu, işçi olan Şaban Doğan; engelli statüsünden aday olduğu için herhangi bir ücret ödemedi.

Şaban Doğan, 12 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


imad-erdogan.jpg

İmad Erdoğan

1953 Düzce doğumlu. Evli ve 2 çocuk babası. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu.17 yıl Petrol Ofisi'nde, 10 yıl İZGAZ'da görev aldı. Son iki yıldır Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'nda müşavirlik yapıyordu.

İmad Erdoğan, 12 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


recep-bilal-sengun.jpg

Recep Bilal Şengün

1969 doğumlu olan Recep Bilal Şengün ilköğretimini İzmit Ulugazi İlkokulu’nda tamamladı. Ortaöğrenime İzmit İmam Hatip Lisesi’nde başladı fakat babasının görevi dolayısıyla liseye İstanbul Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde devam etti. Yükseköğrenimini İstanbul Yıldız Üniversitesi’nde makine mühendisi olarak tamamladı. Aynı üniversitenin çevre mühendisliği bölümünde yüksek lisansını yaptı.

Askerliğini Balıkesir’de yaptıktan sonra mühendislik hizmetleri veren ilk iş yerini de orada açtı.

1991 yılında Refah Partisi Balıkesir İl Yönetim Kurulu’na alındı. 1994 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılmasının ardından belediye iştirak şirketi olan İSTAÇ A.Ş.’de verilen görev üzerine Atık Yakma Tesisleri Şefi olarak çalışmaya başladı. 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi Eyüp-Göktürk Başkanlığı ve Eyüp- Göktürk Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdi. Ancak az farkla kazanamadı. 2001 yılında İSTAÇ A.Ş.’de teknik genel müdür yardımcılığı görevine getirildi ve 2004 yılına kadar bu görevi sürdürdü. 2004- 2009 yılları arasında İZAYDAŞ’ta genel müdürlük yaptı. 2009 yılından itibaren kendi şirketinde çevre-enerji yatırımları danışmanlığı ve inşaat taahhüt hizmetleri vererek ticari faaliyetlerini sürdürüyor. 1993 yılından beri kısa adı TEKDER olan Teknik Elemanlar Derneği’nin üyesi olup 1995-1999 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011- 2015 yılları arasında 3 dönem MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanlığı görevinde bulundu.  2 yıl Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Başkanlığı da yaptı. İngilizce ve Arapça bilen Recep Bilal Şengün evli ve 3 çocuk babası.

Recep Bilal Şengün, 13 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

Recep Bilal Şengün röportajı

akp-003.jpg


hakan-hobek.jpg

Hakan Höbek

1965 yılında Sivas'ta dünyaya geldi. Başarılı bir eğitim süreci geçiren Hakan HÖBEK, çocukluk hayaline İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazanarak ulaştı. 1990 yılında doktor olarak mesleğe ilk adımı attı.

Türkiye'nin önemli devlet hastanelerinde görev yaptıktan sonra 1994 yılında Gebze'nin ilk özel polikliniğini açtı. Sağlık sektöründeki yatırımlarını, sunduğu kaliteli hizmetlerle büyüten HÖBEK, 2003 yılında Gebze Merkez Hastanesi'ni kurdu. Hastanenin açılışını o dönemde başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

AK Parti'nin Türk siyasetine girmesiyle birlikte siyasi hizmetleri başladı. 2002 yılında AK Parti'den Kocaeli milletvekili aday adayı oldu. Devam eden süreçte Darıca ilçesi Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) başkanlığı görevini üstlenerek partisini Darıca'da seçime hazırladı.

AK Parti Kocaeli il başkan yardımcılığı görevini başarıyla yürüttü. AK Parti Darıca ilçe başkanı olarak görev yaptı.

Küçük yaşlarda geçirdiği çocuk felci nedeniyle sol bacağından engelli olan Hakan Höbek, hayatını engelli sorunları üzerine adadı. Meslek ve özel hayatı boyunca engelli vatandaşlarımız için yerel ve ulusal projeler üretti. Aktif görev aldığı birçok dernekte engelli vatandaşlarımızın sorunlarını gündeme taşıdı.

Sahibi olduğu hastanede engellilere sunduğu ücretsiz sağlık hizmetleri ile toplumun geniş kesimlerinden ve sivil toplum örgütlerinden takdir topladı. İş dünyası, hemşeri dernekleri ve görev aldığı tüm oluşumlarda engellilere daha yaşanabilir bir hayat sunma adına hazırladığı çalışmaların hayata geçmesini sağladı.

Bu kapsamda AK Parti'nin 2023 Türkiye vizyonuna hizmet etmek ve ülkemizdeki engelli statüsünü taşıyan vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm ortağı olmak için 25. dönem milletvekili aday adayı oldu.

İyi derecede İngilizce bilen Hakan Höbek evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hakan Höbek, 13 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

Hakan Höbek röportajı için tıklayın

akp-003.jpg


cemalettin-kafli.jpg

Cemalettin Kaflı

Cemalettin Kaflı, 1971 Üsküdar doğumlu. İlk öğretimini İstasyon Mahallesinde tamamladı. Ardından Gebze İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Gebze’de 15 yıldır avukatlık yapıyor. 5 yıldır da AK Parti Gebze ilçe teşkilatında görev yaptı.

Cemalettin Kaflı, 13 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


zehra-coskun.jpg

Zehra Coşkun Salih

1967 Batman doğumlu. Aslen Diyarbakır Erganili olan Zehra Coşkun Salih, 45 yıldır Körfez İlçe’de ikamet ediyor. 21 yıldır diş hekimliği yapıyor. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu ve Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Lisans yaptı. Evli ve 1 çocuk annesi. İyi derecede İngilizce biliyor. 

Zehra Coşkun Salih, 13 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


kadir-cildiz.jpg

Kadir Çildiz

1985 Kars Sarıkamış doğumlu olan Çildiz, KOÜ Köseköy Meslek Yüksek Okulu Biyomedikal bölümü mezunu. Derince’de ikamet eden Çildiz evli ve 3 çocuk babası. Özel bir şirkette çalışıyor. 2012 yılından bu yana AKP içerisinde siyaset yapıyor.

Kadir Çildiz, 13 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


serkan-seyhan.jpg

Serkan Seyhan

1979 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli’de tamamladı. Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu olan Serkan Seyhan, sırasıyla; 2002 yılında Kocaeli’de yüksek öğrenim yurt müdürlüğü, Ankara’da otel müdürlüğü, yine Ankara’da bir özel okullar zincirinin eğitim koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Kendisi halen uluslararası bir holdingde kalite yönetim sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Yaşamı boyunca birçok kitap, film ve konferansa imza atmış olan Serkan Seyhan, yurtdışı projelerinde aldığı görevlerle de tanınmaktadır. (Cezayir, İran Kalite Yönetim Projeleri, Suriye Medeniyetler Atlası Fizibilite Çalışması) Seyhan, İngilizce bilmekte olup evli ve 2 çocuk sahibidir.

Serkan Seyhan, 14 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

Serkan Seyhan röportajı

akp-003.jpg


halil-ibrahim-keles.jpg

Halil İbrahim Keleşoğlu

1965 Trabzon Of doğumlu. Evli ve dört çocuk babası. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Okan Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi yüksek lisans yaptı. 4 dönem Eğitim Bir-Sen'de şube başkanlığı yaptı. Memur-Sen'de de eski İl Temsilcisi gibi görevler yapan Keleşoğlu son olarak Muammer Dereli Fen Lisesi'nde müdür olarak görev alıyordu. Keleşoğlu, müdürlük görevinden istifa ederek AKP'den milletvekili aday adayı oldu. Bu güne kadar; Eğitim-Bir-Sen Körfez İlçe yöneticiliği ve başkanlığı, Eğitim-Bir-Sen Kocaeli Şube Kurucu Başkanlığını yapan Keleşoğlu, bu görevini dört dönem daha sürdürdü. Ayrıca iki dönem Memur-Sen Kocaeli İl Başkanlığı, üç dönem de Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Başkanlığı görevini yürüten Halil İbrahim Keleşoğlu, bir dönem Kocaeli Kent Konseyi Kurucu yöneticilikte bulunacak. Keleşoğlu ayrıca Kocaeli Sivil Anayasa Platformu Başkanlığı, Kocaeli Başörtüsüne Özgürlük Platformu Başkanlığı, iki dönem Eğitim-Bir-Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyeliği ve bir dönem de Memur-Sen Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Halil İbrahim Keleşoğlu, 14 Şubat Cumartesi günü başvurusunu yaptı.

Halil İbrahim Keleşoğlu röportajı

akp-003.jpg


ilyas-seker.jpg

İlyas Şeker

İlyas Şeker, 30 Mayıs 1960'ta Erzurum Şenkaya'da doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Kibret'tir.

Harita Kadastro Yüksek Mühendisi; Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu ile Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını YTÜ'de yaptı.1978'te Bursa Orhaneli Kadastro Müdürlüğünde göreve başladı. 1984'te Tapu Sicil Müdür Yardımcısı oldu. YTÜ'de mühendis olarak görev yaptı. 1985'te ortağı olduğu Denge Harita Şirketini kurdu. Planlama, imar, altyapı ve kamulaştırma projeleri konularında çalıştı. Kocaeli Büyükşehir ve İzmit Belediyeleri Meclis Üyelikleri ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulundu. İmar Komisyonu ve diğer komisyonlarda da görev yaptı. Türkiye'de ilk kez il sınırlarını kapsayan çevre düzen ve nazım imar planlarının yapımında aktif rol aldı. Kızılay, MÜSİAD, Mazlumder, İlim Yayma Cemiyeti, Ayışığı Derneği, Mimar-Mühendisler Grubu Yıldız Mezunları Derneği ile Kocaeli Ticaret ve Harita Kadastro Mühendisleri Odaları üyelikleri bulunmaktadır.Orta düzeyde İngilizce bilen Şeker, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İlyas Şeker, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


zeki-aygun.jpg

Zeki Aygün

Zeki Aygün, 22 Temmuz 1953'te Kocaeli Derince'de doğdu. Babasının adı Muhammet, annesinin adı Fatma'dır.

Elektrik Mühendisi; İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünü bitirdi.Lüleburgaz Doysan Yağ Sanayi ile Düzce Timak Tarım Aletleri Fabrika inşaatlarında elektrik şantiye şefi ve yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1979-1981 yılları arasında serbest elektrik mühendisi olarak çalıştı. 1981'de Ünka İnş. Tes. San. ve Tic. Ltd. Şirketini kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. 1996'da MÜSİAD üyesi oldu ve çeşitli görevler üstlendi.Orta düzeyde İngilizce bilen Aygün, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Zeki Aygün, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


hasan-aydinlik.jpg

Hasan Aydınlık

1973 yılında Denizli’de doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1996 yılında mezun oldu. 1996 – 2004 yılları arasında Yozgat’ta görev yaptıktan sonra, 2004’de Karamürsel Devlet Hastanesi'ne, 2005’de Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğüne, 2012 yılında ise Kamu Hastaneleri Kurumu Kocaeli İli Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreterliğine getirildi. 31 Aralık 2014 tarihinde de bu görevinden alındı.

Hasan Aydınlık, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


mehmet-akif-yilmaz.jpg

Mehmet Akif Yılmaz

1975 yılında Ankara’da doğdu. İlkokulu Kocaeli Mehmet Ali Paşa Mahallesi 27 Mayıs İlkokulu’nda okudu.  Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Akademik kariyerine Marmara Üniversitesi İslam Tarihi bölümünde Doktora Eğitimi ile devam etmekte. AK Parti Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın oğlu. Evli ve iki çocuk babası. 

Mehmet Akif Yılmaz, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


mehmet-ali-okur.jpg

Mehmet Ali Okur

4 Ağustos 1973'te Tokat Turhal'da doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Hatice'dir. Newport Uluslararası Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.Zemin kaplama ve otomotiv sanayi alanında bir çok bayiliği olan ithalat ve ihracat yapan aile şirketinin ortaklığını yapmaktadır. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Okur, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mehmet Akli Okur, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


erol-ozavci.jpg

Erol Özavcı

Erol Özavcı, geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a destek vermek amacıyla üstünde Erdoğan'ın fotoğraflarının olduğu otomobil ile Van'a kadar gitmişti. Aslen Vanlı olan Özavcı, 1978 yılında Gebze'de doğdu. Evli ve 4 çocuk babası. Ön Lisans eğitimini ise Kocaeli Üniversitesi Lojistik Bölümü'nde tamamladı. 

Erol Özavcı, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


ali-uzer.jpg

Ali Uzer

1959 yılında İstanbul'da doğdu. Evli ve 1 çocuk babası olan Uzer, Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden tamamladı ve PTT'den emekli oldu.

Ali Uzer, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


huseyin-yusuf.jpg

Hüseyin Yusuf

1972 Trabzon doğumlu. 42 yıldır Kocaeli’de ikamet ediyor. Uludağ Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. Mali Müşavir olan Hüseyin Yusuf evli ve 4 çocuk babası. 

Hüseyin Yusuf, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


ismail-baris.jpg

İsmail Barış

1956 yılında Gölcük'te doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. Yüksek Öğrenimini Kocaeli’de Sevk ve İdarecilik Bölümü ve Bursa’da İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nde Yüksek Lisans ve Doktora yaparak, “İktisat Doktoru” unvanı aldı.1994-1999 yerel seçimlerinde iki dönem Gölcük Belediye Başkanlığı’na seçildi. Bu görevini 2004 yılı yerel seçimlerine kadar sürdürdü. 2004 yılından sonra Başbakan Danışmanlığı görevini üstlendi. 2004 tarihinde Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na Genel Müdür olarak görevlendirildi. Genel Müdürlüklerin kapanmasıyla bu görevden ayrıldı. Şu anda Üsküdar Üniversitesi'nden Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

İsmail Barış, 17 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


adnan-kurt.jpg

Adnan Kurt

1965 Muş doğumlu. Evli ve 4 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi İktisat ve İTÜ Fizik Mühendisliği Bölümü mezunu. Şu anda bilişim sektöründe çalışıyor.

Adnan Kurt, 17 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


sami-cakir.jpg

Sami Çakır

1958 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. Siyasete 1973 yılında Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları ile başladı. Refah Partisi, MÜSİAD, İlim Yayma Cemiyeti ve ENSAR Vakfı’nda görevler aldı. Albaraka Türk Katılım Bankası'nın Konya, Adana ve Kocaeli Şube Müdürlükleri yaptı. 2011 yılındaki genel seçimlerde AKP'den 8'inci sıradan milletvekili adayı gösterildi.

Sami Çakır, 17 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


seyfettin-ozturk.jpg

Seyfettin Öztürk

1956 Muş doğumlu.  2015 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.  Daha önce Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanlığı, Has Parti GİK Üyeliği görevlerini yaptı. Evli ve 4 çocuk babası olan Öztürk orta seviyede Arapça biliyor.

Seyfettin Öztürk, 17 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


ercument-sahin.jpg

Ercüment Şahin

1958 Kandıra doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro mezunu. 1994’te Kandıra Belediye Başkanlığı yaptı. Evli ve iki çocuk babası. 1994 yılında DYP’den milletvekili adayı oldu. 2008-2010 yıllarında Demokrat Parti İl Başkanı oldu.

Ercüment Şahin, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı

akp-003.jpg


oktay-yavlal.jpg

Oktay Yavlal

1967 Kars Sarıkamış doğumlu, İş adamı-Mühendis olan Oktay Yavlal, 2013 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kütahya İl Müdürlüğü görevine atandı. Evli ve bir çocuk babası. İyi derecede İngilizce biliyor.

Oktay Yavlal, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı

akp-003.jpg


adnan-senol.jpg

Adnan Şenol

1956 Gölcük doğumlu. 1980 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.  2002 yılına kadar öğretmenlik yaptı. 2002-2008 yılları arası Memur Sen Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. 2008’den sonra eğitime geri döndü. Evli 3 çocuk babası. Türkiye Muay Tai Federasyonu Eğitimden Sorumlu As Başkanı. Çok sayıda STK’larda kurucu ilçe başkalığı ve KİHMED başkanlığı görevlerinde bulundu.

Adnan Şenol, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


ceyhun-yalcin.jpg

Ceyhun Yalçın

Kocaeli Otomobil Sporları Derneği'nde başkanlık yapmaktadır.

Ceyhun Yalçın, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


mehdi-tasdan.jpg

Mehdi Taşdan

1987 Van doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme 1. Sınıf öğrencisi. Evli ve iki çocuk babası. Kocaeli’de faaliyet gösteren Ervan İnşaat’ın sahibi. 25 yıldır Karamürsel’de ikamet ediyor.

Mehdi Taşdan, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


ercan-ozdemir.jpg

Ercan Özdemir

1989 Gebze doğumlu. Anadolu Üniversiteli İktisat mezunu. Gebze’de bulunan Özdemir inşaatta müteahhitlik yapıyor. Evli çocuğu yok. MHP Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

Ercan Özdemir, 18 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


mehmet-batuk.jpg

Mehmet Batuk

1963 Samsun doğumlu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Felsefesi Bölümü’nde master yaptı. Almanca ve Arapça biliyor. Eğitimciler Birliği Sendikası Gebze Şube Başkanlığı yaptı. 21. dönem Kocaeli Milletvekiliydi. Evli ve 2 çocuk babası.

Mehmet Batuk, 19 Şubat Perşembe günü başvusunu yaptı.

akp-003.jpg


eyup-ayar.jpg

Eyüp Ayar

19 Ocak 1952 yılında Sakarya’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Meslek Teknoloji Yüksek Okulu İşletme mezunu. Yapı Kooperatif Başkanlığı ve Amatör Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. 22. Dönem AK Parti Kocaeli Milletvekili. Evli, iki çocuk babası.

Eyüp Ayar, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


yalcin-costur.jpg

Yalçın Coştur

Aslen Giresunlu olan Yalçın Coştur, 30 Mayıs 1975 yılında Berlin’de doğdu. 1979 yılında Gebze’ye ailesi ile birlikte yerleşti. 1990 yılında Fatih ilköğretim okulundan, 1992 yılında ise Gebze Sarkuysan Lisesi'nden mezun oldu. Üniversiteyi Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye bölümünde okuyan Coştur, bu okuldan 1997 yılında mezun oldu. 1999 yılında kısa dönem er olarak askerlik hizmetini tamamladı. Mali müşavir olan Coştur, İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yalçın Coştur, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


yunus-bayraktar.jpg

Yunus Bayraktar

1963 Bolu Gerede doğumlu. Devlet memuru olarak emekli oldu. 14 yaşından beri işitme engelli. Evli ve 3 çocuk babası.

Yunus Bayraktar, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


bunyamin-dogruer.jpg

Bünyamin Doğruer

1964 Yozgat'ta doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu ve şu anda Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde meslek öğretmeni olarak görev yapıyor.

Bünyamin Doğruer, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


yilmaz-bingol.jpg

Yılmaz Bingöl

1970 yılında Bingöl doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu. Evli bir çocuk babası. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevi yaptı.

Yılmaz Bingöl, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


mehmet-karayel.jpg

Mehmet Karayel

Bedensel engelli Mehmet Karayel, 25. Dönem AK Parti milletvekili olabilmek için, milletvekili aday adaylığı başvuru formunu İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a verdi.  Karayel, 1974 İzmit doğumlu.

Mehmet Karayel, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


gulumser-akkoyunoglu.jpg

Gülümser Akkoyunoğlu

2 Şubat 1973 tarihinde Kadıköy'de doğdu. Evli ve 2 çocuk annesi. Kartal Ticaret Meslek Lisesi Bankacılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra Türk Ticaret Bankası'nda 15 yıl yönetici olarak görev yaptı. Buse Gayrimenkul ve İnşaat Şirketi'nin sahibi. Şu anda Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü'nde okuyor. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Gebze Belediyesi Meclis üyesi kontenjanında yer aldı.

Gülümser Akkoyunoğlu, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


tulay-cirak.jpg

Tülay Çırak

1984 İstanbul’da doğdu. İlkokulu Kocatepe İlkokulu'nda, Ortaokul ve lise öğrenimini Derince İmam Hatip'te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde HAS Parti’de Kocaeli 3. Sıra Milletvekili adayı oldu. 

Tülay Çırak, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


zeki-cansi.jpg

Zeki Canşi

1964 Ağrı doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu. Ticaretle uğraşıyor. Eski Mazlum-Der Derneği’nin Kurucu Başkanı. Evli ve 3 çocuk babası. 3 dönemdir AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

Zeki Canşi, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


murat-atar.jpg

Murat Atar

26 Kasım 1975 tarihinde İzmit'te doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. İlk, orta ve lise eğitimini Gölcük'te tamamladı. Lisans eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi, Sakarya Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde başladı ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 16 yıldır enerji tesisleri, elektrik altyapısı ve proje birimlerinde mühendisliğin çeşitli kademelerinde çalıştı. 1999-2007 yılları arasında DYP Gölcük İlçe Teşkilatı'nda gençlik kolları yöneticisi, ilçe yöneticisi ve ilçe başkan yardımcısı olarak görev aldı. 2004 yılındaki yerel seçimlerde DYP Gölcük İlçe Belediye Meclis üyesi kontenjan adayı olarak seçime katıldı. 2012 yılında AKP Gölcük İlçe Teşkilatı'na üye oldu. 

Murat Atar, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


eyup-karagulle.jpg

Eyüp Karagülle

1964 Erzurum doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İstanbul’da avukatlık yapıyor.  Darıca’da ikamet ediyor. Evli 3 çocuk babası. 2012 yılından beri AK Partiye üye.

Eyüp Karagülle, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


sinan-kartal.jpg

Sinan Kartal

1962 yılında Erzincan'da doğdu. Evli ve 4 çocuk babası. Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü'nde önlisans eğitimini aldıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Şu anda Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi 'Kamu Hukuku Anabilim Dalı'nda yüksek lisans öğrenimini yapıyor. 2004 yılındaki yerel seçimlerde AKP Erzincan İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. 2007 yılında da Erzincan İl Genel Meclis Başkanlığı'na seçildi. 

Sinan Kartal, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


erkan-aksoy.jpg

Erkan Aksoy

1965 yılında İzmit'te doğdu. Evli 3 çocuk babası. 2 dönemdir İzmit Belediyesi'nde meclis üyesi olarak görev yaptı.

Erkan Aksoy, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


zafer-alkan.jpg

Zafer Alkan

1984 Kadıköy doğumlu. Kocaeli’de ikamet ediyor. İlkokulu Çayırova 24 Kasım İlköğretim Okulu’nda, ortaokul ve liseyi Gebze İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere'nin Nottingham şehrinde Bilgi Teknolojileri Yönetimi üzerine yaptı. Evli ve 1 çocuk babası.

Zafer Alkan, başvurusunu 19 Şubat Perşembe günü yaptı.

akp-003.jpg


oztekin-kasukci.jpg

Öztekin Kaşukci

1964 yılında Kars'ta doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. İlköğretimi Kars'ta, ortaokul ve liseyi Derince'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından verilen İstihdam Uzmanlığı, TSE tarafından Kalite Yönetim Sistemi Uzmanlığı ve Denetçiliği, Ankara Siyasal Bilimler Fakültesi İstihdam Danışmanlığı İl İnsan Kaynakları Eğitim ve Yöneticilik Eğitim başarı sertifikalarını aldı. 7 yıl Gebze, 1 yıl Samsun İl Müdürlüğü, 28 Şubat 2009 yılından beri de Kocaeli İl Müdürü olarak görev aldı. 

Öztekin Kaşukci, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


serap-eksi.jpg

Serap Ekşi

1985 yılında İzmit'te doğdu. Evli ve 1 çocuk annesi. Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Şu anda Kocaeli Üniversitesi'nde 'Kamu Hukuku' yüksek lisansını yapıyor. KOTO eski Meclis Başkanı ve işadamı Recep Ekşi'nin kızı olan Serap Ekşi, önceki dönemde Mahmut Civelek'in il yönetim kurulunda yer alıyordu.

Serap Ekşi, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


fikri-isik-005.jpg

Fikri Işık

13.09.1965 Gümüşhane doğumlu. İlkokulu Hereke Sümer İlkokulunda, ortaokul ve liseyi İzmit İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fen Bilimleri Eğitimi Matematik Öğretmenliği Bölümünde 1989 yılında tamamladı. Askerlik görevini 1991 yılında kısa dönem olarak Denizli ve İstanbul Harbiye Orduevinde tamamladı. 1999 yılında Fazilet Partisi’nden Hereke Belediye Başkan adayı oldu. 20 Ekim 2001 tarihinde kurucu il başkanı Nihat Ergün’ün daveti üzerine AK Parti Kocaeli kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi ve AR-Ge’den sorumlu il başkan yardımcısı olarak göreve başladı. 22 Haziran 2003 tarihinde Ak Parti Kocaeli 1. Olağan İl Kongresinde il başkanlığına seçildi.15 Nisan 2006’da yapılan 2. Olağan İl Kongresinde il başkanlığı görevine ikinci kez seçildi. 31 Ocak 2013 tarihinden 26 Aralık 2013 tarihine kadar T.B.M.M. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürdü. 26 Aralık 2013 yılında Nihat Ergün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini devraldı.  Halen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini yürütmekte. Evli 4 çocuk babası. 

Fikri Işık, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


hatice-ayden.jpg

Hatice Ayden

1955 Kayseri’de doğumlu olup, ilk, orta ve lise eğitimimi Kayseri Develi’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve İşletme bölümü mezunu olan Ayden, Emniyet Genel Müdürlüğü siyasi şubede polis memuru olarak 10 yıl görev yaptı. Bu görevden sonra, İMKB’de çalışma hayatımı sürdürdü ve oradan emekli oldu. Bu esnada ve halen de çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev yaptı. Hatice Ayden uzun süredir Gebze de ikamet etmekte.

Hatice Ayden, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


yahya-coskun.jpg

Yahya Coşkun

1986 Karamürsel'de doğdu. Evli 2 çocuk babası. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi mezunu. TÜBİTAK Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapıyordu. Şu anda Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü'nde yüksek lisans yapıyor. Mavi Marmara gazisi. Ülke TV ve TRT Türk'te de görev yaptı.

Yahya Coşkun, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


sahin-ayyildiz.jpg

Şahin Ayyıldız
Refhan Tümer Lisesi mezunu. Ayyıldız Şirketler Grubu’nun yönetim kurulu başkanıdır. 1972 Van doğumlu. Lise mezunu. Körfez ilçede ticaret yapıyor. 1992 yılından bu yana Körfez ilçede ikamet ediyor. Evli ve 4 çocuk babası. Ayyıldız geçtiğimiz genel seçimlerde de milletvekili aday adayı olmuştu.

Şahin Ayyıldız, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


yesim-ayaz-dagci.jpg

Yeşim Ayaz Dağcı

1976 Gebze'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Seramik Bölümü mezunu.  Çayırova Halk Eğitim Merkezi'nde mesleki dersler verdi. 2012 yılında AKP'ye üye oldu. Gebze Yenikent Mahallesi Başkan Yardımcılığı yaptı. 2014 yılında da Gebze meclis üyesi aday adayı oldu. Evli ve 3 çocuk annesi.

Yeşim Ayaz Dağcı, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


can-ak.jpg

Can Ak

1979’da Bursa’da doğdu. 13 yıldır Gebze’de ikamet ediyor. 2001 yılında terörle mücadele ekibinde Erzincan’da gazi oldu.  Bursa Atatürk Lisesi’nden mezun olan Ak, tahsil hayatını liseyle noktaladı. Partiye bu yıl üye olan Ak, başvuru yapan 7. engelli aday adayı oldu. Bekar.

Can Ak, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


figen-urun.jpg

Figen Ürün

1966 İstanbul doğumlu. Kandıra Lisesi mezunu. Ev Hanımı. Bedensel engelli olduğu için evraklarını Kamil Ürün teslim etti. Evli bir çocuk annesi Kandıra’da ikamet ediyor. İlk kez siyasete atılıyor. 

Figen Ürün'ün başvurusu 20 Şubat Cuma günü eşi tarafından yapıldı.

akp-003.jpg


abdullah-zorlu.jpg

Abdullah Zorlu

1964 İzmit doğumlu olan Abdullah Zorlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Serbest avukatlık yapan Zorlu, İzmit’te ikamet ediyor evli ve 2 çocuk babası. 199-2004 yılları arasında CHP’den İzmit Belediye Meclis Üyeliği yapan Zorlu, CHP il delegesi görevinde de bulundu.

Abdullah Zorlu, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


davut-coskun-siviloglu.jpg

Davut Coşkun Şiviloğlu

1969 İstanbul doğumlu olan Davut Coşkun Şiviloğlu, Alikahya’da ikamet ediyor. Evli, çocuğu yok. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat mühendisliği mezunu. İnşaat firması yok. Siyasete ilk kez katılıyor.

Davut Coşkun Şiviloğlu, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


 

İbrahim Dalgalı

1982 Bingöl'de doğdu. Dilovası'nda ikamet ediyor. Gıda Perakendeciliği yapıyor. Dilovası Çok Programlı Lisesi'nden mezun oldu. Partiye üyeliği bulunmuyor. Evli ve  2 çocuk babası.

İbrahim Dalgalı, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


hasan-olgun.jpg

Hasan Olgun

1953 Derince doğumlu. 6 üniversite okudu. Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. SSK emeklisi. Evli, çocuğu yok. 2009 yılında Derince Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Hasan Olgun, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


radiye-sezer-katircioglu.jpg

Radiye Sezer Katırcıoğlu

1965 Malatya'da doğdu. Evli 2 çocuk annesi. Ankara'da ikamet ediyor. Atılım Üniversitesi Kamu Siyaset Siyasal Bilimler Yüksek Lisansı'ndan mezun oldu. Türk Diyanet Vakfı KAGEM ve Sosyal Projeler Birimi Uzmanı olarak görev yaptı. Daha öncede AKP Kocaeli İl Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Kadın Kolları Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı ve MYK üyesi olarak görev aldı.

Radiye Sezer Katırcıoğlu, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


mustafa-soydabas.jpg

Mustafa Soydabaş

1959 yılında İzmit'te doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 1981 yılında mezun oldu. Ayrıca Kocaeli Üniversite İşletme ve İktisat Enstitüsü Yönetim ve İşletme Programı'nı bitirdi. İzmit Belediyesi'nde İmar ve Fen İşleri Müdürlükleri'nde çalıştı. 1999 yılındaki yerel seçimlerde BBP İzmit Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı. 2004 yılındaki yerel seçimlerde de AKP Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı oldu. 5 yıl Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Genel Sekreter Yardımcılığı'nı yaptı. 2011 yılındaki genel seçimlerde AKP Kocaeli milletvekili aday adayı oldu.

Mustafa Soydabaş, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


nesimi-omeroglu-001.jpg

Nesimi Ömeroğlu

1970 yılında Ağrı’da doğan Nesimi Ömerdoğlu, Mısır El Ezher Üniversitesi İslam Hukuk Bölümü’nden mezun oldu. Evli 3 çocuk babası ve Kuveyt Türk Toplumu Başkanı. İyi derecede İngilizce, Kürtçe, Arapça ve Osmanlıca bilmektedir. Ömeroğlu ayrıca Kuveyt Bakan Yardımcısının danışmanı olarak görev yapıyordu.

Nesimi Ömeroğlu, başvurusunda Kocaeli'yi 2. sırada yazdığı için adaylığı kendi ili olan Ağrı'ya kaydırıldı.

Nesimi Ömeroğlu, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


cihan-duren.jpg

Cihan Düren

1957 İzmit doğumlu. Evli 2 çocuk babası. Fatih Ticaret Lisesi mezunu. Engelli statüsünden başvurdu.

Cihan Düren, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


senol-cicek.jpg

Şenol Çiçek

1978 Muğla'da doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu. Gazete sahibi.

Şenol Çiçek, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


tarkan-turker.jpg

Tarkan Türker

1989 yılında Erzurum'da doğdu. Bekar. Taşıma ve Turizm işi ile ilgileniyor. Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik bölümü mezunu. İstanbul ‘da AK Parti Gençlik Kolları üyeliği var. Tuzla’da yaşıyor.

Tarkan Türker, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


vildan-dogan.jpg

Vildan Doğan

1985 Erzurum'da doğdu. Bekar. Atatürk Üniversitesi Analitik Kimya Bölümü mezunu. Şu anda Sakarya Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği okuyor. 2006 yılından beri Erzurum Gençlik Kolları'nda üye.

Vildan Doğan, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


sema-akcay.jpg

Sema Akçay

1973 yılında Ankara’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Evli ve 1 çocuk annesi. Gebze’de muhasebecilik yapıyor. Kendi şirketi olan Akçay, 2014 yerel seçimlerinde Çayırova Belediyesi’ne meclis üyesi adayı olarak gösterildi.

akp-003.jpg


yucel-nazli.jpg

Yücel Nazlı

1965 yılında Gümüşhane'de doğdu. Evli ve 1 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1989 yılından beri Serbest Mali Müşavir olarak görevini sürdürüyor. Kocaeli SMMM Odası Gebze Temsilcisi ve Meclis üyeliği yaptı. Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkan Yardımcılığı da yaptı. 2004-2009 yılları arasında Kocaeli İl Genel Meclisi'nde, AKP Gebze'den il meclis üyesi olarak görev yaptı. İl Genel Meclisi Daimi Encümenliği ve Milli Eğitim Komisyonu ve Avrupa Birliği Komisyon üyeliklerinde bulundu.

Yücel Nazlı, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


sukriye-kiyga.jpg

Şükriye Kıyga

1962 İzmit doğumlu. Bekar.  Kocaeli Üniversitesi Kullar Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi, Anadolu Üniversitesi İşletme,  Marmara Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Pedagojik Formasyon, BSF Akademi Üniversitesi Gazetecilik mezunu.  AK Parti Merkez ilçe kurucu üyesi.

Şükriye Kıyga, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


osman-kalkan.jpg

Osman Kalkan

Harb-İş Sendikası Sağlık Derneği’nin 2'inci dönem Genel Başkanlığı ve Harb-İş Genel Başkan Danışmanlığı görevini yapan Osman Kalkan, 1972 yılında Adapazarı’nda doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. Kocaeli Üniversitesi Elektrik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezunu, Gölcük Tersanesi Komutanlığı Denizaltı Overhol Ana Elektrik Santrali'nden emekli oldu. Kalkan, DSP eski il başkanı olarak da görev yaptı.

Osman Kalkan, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

akp-003.jpg


yasar-ellialti.jpg

Yaşar Ellialtı

1979 Kayseri doğumlu., İzmit’te ikamet ediyor. Evli ve 3 çocuk babası. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul’da tamamlayan Ellialtı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi’nde de Sosyoloji Yüksek Lisansı yapıyor. Kocaeli Tıp Merkezi ortaklarından.

Yaşar Ellialtı, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı

akp-003.jpg


can-unal-kirat.jpg

Can Ünal Kırat

1975 Kandıra doğumlu. İstanbul’da yaşıyor. Doğuş Üniversitesi Uluslararası İlişkiler İngilizce mezunu. İş Kadını.  Evli çocuğu yok. Eşiyle birlikte otomobil sektöründe çalışıyor.

 

akp-003.jpg


emine-ergul.jpg

Emine Ergül

1966 Karamürsel doğumlu. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Evli üç çocuk annesi. 13 yıldır parti içinde yer alıyor. 2008’de bu yana Kadın Kolları MYK üyesi olarak görev yapıyor. 

akp-003.jpg


ayse-muge-olsen.jpg

Ayşe Müge Olşen

1969 Ardahan doğumlu. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Mezun olduğu yıl Körfez 50. Yıl Lisesinde bir yıl süreyle sözleşmeli İngilizce öğretmenliği yaptı. 1990 yılından itibaren 8 yıl SSK İzmit Hastanesi’nde sorumlu eczacılık görevini yaptı. 1998 yılında kendi eczanesini açtı. Evli 2 çocuk annesi. 2003 yılından itibaren AKP içerisinde siyaset yapıyor. Zeki Aygün’ün il başkanlığı döneminde il sekreterliği yapan ve 2011 yılında milletvekili aday adayı olan Olşen, 9’uncu sırada milletvekili adayı gösterildi. Milletvekili seçilememesinin ardından İl Başkanı Mahmut Civelek tarafından tekrar il yönetimine alınan Olşen, yeniden İl Sekreterliği görevi verildi.

akp-003.jpg


 

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NDEN (CHP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

ali-haymanali.jpg

Ali Haymanalı
Seydişehir Alüminyum tesislerinde Özgür Alüminyum İş ve Çağdaş Metal İş sendikasında yönetim kurulu üyeliği, Petkim Petrokimya Yarımca Şubesinde işyeri temsilciliği ve yönetim kurulu üyeliği yapan Ali Haymanalı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi’nde meclis üyeliği görevlerini de yürütmüştür. 1952 yılında Konya’da dünyaya gelen Haymanalı endüstri meslek lisesi mezunu.

Ali Haymanalı, 23 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


ayhan-mutlu.jpg

Ayhan Mutlu

1982 Bulgaristan doğumlu. Üniversitelere giriş sınavında Fen puanında Türkiye 21.’si olarak Çapa Tıp Fakültesini ikinci sıradan kazandı. Liselerden giren adaylar içinde Türkiye’de en yüksek puanı alan kişi oldu. Üniversitelerarası Türkiye satranç şampiyonu. Şiir dalında ödüllü, 2 kez televizyonda  bilgi yarışmasına katılıp yine ödül alan biri. Evli ve bir kız çocuğu babası. İki ana dalda birden uzmanlık sahibi; Kardiyoloji ve İç Hastalıkları. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinin en çok tanınan ve sevilen doktorlarından.

Ayhan Mutlu, 19 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


kanko.jpg

Muhip Kanko

1965 yılında Hozat'ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Mersin' de okudu. 1983 yılında Çukurova Tıp Fakültesini kazandı ve 1989 yılında tıp doktoru unvanını aldı.1989-1991 yılları arasında Tunceli Pertek'te mecburi hizmetini yaptı.1991 yılında tıpta uzmanlık sınavında başarılı olarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ihtisas eğitimine başladı.1996 yılında Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasını tamamlayarak uzman doktor unvanını kazandı. 1996-1999 yılları arasında Sakarya Devlet Hastanesi’nde operatör doktor olarak mecburi hizmetini tamamladı. 1999 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 2000 yılında Erzincan Askeri Hastanesi’nde askerlik görevini tamamladı. 2002 yılında yardımcı doçent oldu. 2008 yılında doçentlik sınavında başarılı olarak doçent unvanını aldı. 2013 yılı kasım ayında profesör unvanını aldı.

Yurt içi ve yurtdışı dergi ve kitaplarda yayınlanmış olan çok sayıda bilimsel yayını bulunmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. Eşi Selhan Kanko, öğretmen olup Ulugazi İlkokulunda çalışmaktadır. Kızı Suay Kanko endüstri mühendisidir. Oğlu Kıraç Olgu Kanko ilkokul 5.sınıf öğrencisidir. Prof.Dr Muhip Kanko, Fransızca bilmektedir.

Milletvekilli aday adaylığı için istifa etmeden önce Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi anabilim dalında profesör olarak çalışmaktaydı. Aynı fakültenin yönetim kurulu üyesi ve başhekim yardımcısıydı.

chp-011.jpg


hursit-gunes-002.jpg

Hurşit Güneş

23 Nisan 1957'de Ankara'da doğdu. Baba adı Turan, anne adı Nermin Solmaz'dır. Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Lisans eğitimini İngiltere University of Kent at Canterbury ekonomi ve politika dalında tamamladı. Galler University of Wales'den Magister in Scientia Economica derecesini aldı. Doktorasını Boğaziçi Üniversitesinde yaptı.Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümüne araştırma görevlisi olarak başladı. 1986'da Belçika'da kurulan European Economic Association'ın kurucu üyesi oldu. 1990 yılında doçent unvanını aldı ve iki meslektaşıyla AB'nin Avrupa Entegrasyonu Proje ödülünü kazandı. 49. Hükümette Başbakan Yardımcısı Ekonomi Danışmanı olarak görev yaptı. Manchester Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 1996'da profesör oldu. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesine geçerek derslerine burada devam etti. Çeşitli finans kuruluşlarına danışmanlık yaptı. Birçok uluslararası şirketin Türkiye'deki Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yürüttü.24. Dönemde PAB Üyesi oldu.Çok iyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Fransızca bilen Güneş, bekâr ve 2 çocuk babasıdır.

chp-011.jpg


cuneyd-003.jpg

Cüneyd Özkürkçügil

1965 Susurluk doğumlu. Ankara Tıp Fakültesi'nden mezun. Geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimlerde İzmit Belediye Başkan aday adayı olan Cüneyd Özkürkçügil, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Bölümü’nde Prof. Dr. olarak görev yapıyordu. Kürkçügil, yerel seçimler öncesinde İzmit Belediye Başkan aday adayı olmak için görevinden istifa etmişti.

chp-011.jpg


fatma-hurriyet-kaplan.jpg

Fatma Hürriyet Kaplan

1980 Tekirdağ doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun. 30 Mart yerel seçimlerinde CHP’den İzmit Belediye Başkan Aday Adayı olarak yapılan ön seçimde 400’e yakın oy almıştı. Kaplan’ın asıl mesleği avukatlık.

chp-011.jpg


ufuk-saka.jpg

Ufuk Saka

1955 Bursa doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun. Seka’nın eski Genel Müdür Yardımcısı olan Ufuk Saka, Endüstri Yüksek Mühendisi. TMMOB’un eski Genel Sekreteri olan Saka, Birleşik Haziran Hareketi genel merkez yöneticisi görevindeydi. 2007 seçimlerinde de aday adayı olan Saka aday gösterilmemişti.

chp-011.jpg


taner-solakoglu.jpg

Mehmet Tamer Solakoğlu

Avukatlık yapan Solakoğlu 12 Mart 1965 doğumlu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun. İzmit'te ikamet etmektedir. 12 Nisan 1997 tarihinde evlenmiştir. Solakoğlu Huku Bürosu'nun sahibidir. İki dönem Kocaeli Baro Başkanlığı yapmıştır.

Mehmet Tamer Solakoğlu, 22 Şubat Pazar günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


semra-baslak.jpg

Semra Başlak

1956 İzmit doğumlu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Kocaeli’de okudu. Eskişehir Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Kocaeli Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Avukat Zeynel Başlak ile evli.

Semra Başlak, 22 Şubat Pazar günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


ehlinaz-torun.jpg

Ehlinaz Torun

1966 yılında Artvin Şavşat’ta doğdu. 1982’de Şavşat Lisesi’ni bitirdi. 1988’de Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nden Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. 1994-2004 yılları arasına Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü, Tarım Politikası ve Yayım Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora programını tamamladı. 1994-2004 yıllarında Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde Proje Kontrol Mühendisi olarak çalıştı.

2004-2006 yılları arasında Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Araştırma Planlama Koordinasyon Daire Başkanlığı’nda Baş Mühendis olarak görev aldı. 2006 yılının ağustos ayında adı geçen kurumdan ayrılarak, Kocaeli Üniversitesi’nde yardımcı doçent doktor sıfatı ile öğretim üyesi olarak göreve başladı. Görevine Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Meslek Yüksekokulu, Tarım İşletmeciliği ve Pazarlama Programı’nda devam etti. Hali hazırda Reklamcılık ve Pazarlama Bölümünde öğretim üyeliğini sürdürmektedir.

Ehlinaz Torun, 23 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

Ehlinaz Torun röportajı için tıklayın

chp-011.jpg


haydar-akar-001.jpg

Haydar Akar

21 Aralık 1963'te İzmit'te doğdu. Babasının adı Celal, annesinin adı Emine'dir. Matematikçi, Sistem Analisti; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünü bitirdi. Türk Pirelli Lastikleri AŞ'de göreve başladı ve 23 yıl burada görev yaptı. Bilgisayar Sistemleri Yöneticiliği görevini yürüttü. İyi düzeyde İngilizce bilen Akar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

chp-011.jpg


rasim-meric.jpg

Rasim Meriç

1981 yılında Bulgaristan’ın Harmanlı kasabasında da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gebze‘de tamamladı. Lise öğreniminin ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirerek 2001 yılında iş hayatına atıldı. Evli iki kız çocuk babasıdır. 2006-2008 Gebze Şekerpınar belde başkanlığı,2012-2014 yıllarında ise iki dönem de Çayırova ilçe başkanlığı görevini yürüttü.

Rasim Meriç, 23 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


turan-dumlu.jpg

Turan Dumlu

1952 Ağrı doğumlu, ilk ve orta okulu Ağrı Doğubeyazıtta, lise eğitimini Erzurum'da, üniversite eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi eczacılık fakültesinde okudu. Babası 20 CHP Ağrı Doğubeyazıt ilçe başkanlığı yaptı. 1980 yılında Gölcük'e yerleşti. Kocaeli SODEP (Sosyal demokrat Parti) kurucuları arasında yer aldı. SHP (Sosyalist Halk partisi) Gölcük ilçede 2 yıl yöneticilik yaptı. 1987 Kocaeli 2. bölgede milletvekili adayı ve 1991 Kocaeli 1. bölge milletvekili adayı oldu ancak meclise giremedi. 30 Mart yerel seçimlerinde CHP Gölcük belediye başkan adayı oldu. Partisinin oylarını %110 artırarak 18 Bin olan oylarını 37 Bin 500'e çıkardı.

Turan Dumlu, 23 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

Turan Dumlu röportajı için tıklayın

chp-011.jpg


muzeyyen-topcu-tan.jpg

Müzeyyen Topçu Tan

1965 Sakarya Hendek doğumlu. İstanbul Üniversitesi Çapa Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun. Evli ve 1 çocuk annesi.

Müzeyyen Topçu Tan, 23 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


ercan-dalkilic.jpg

Ercan Dalkılıç
1958 yılında Bingöl İli Kiğı İlçesinde doğdu. Babasının memuriyeti nedeniyle Bingöl’den Erzurum’a ve daha sonra da Ankara’ya burada da İlk ve Orta öğretimini tamamlayarak 1970’li yıllarda ailesi ile birlikte eski ismi aşağı Çerkeşli şimdiki ismi ile Dilovası olan ilçeye yerleşti. Dilovası Belediyesi'nin kurucu belediye başkanı olan Dalkılıç, 1987-89 ve 1989-1994 yılları arasında Dilovası Belediye Başkanlığı görevini yaptı. 1999-2004 yılları arasında tekrar belediye başkanı seçilen Dalkılıç, 2009 yerel seçimlerinde Demokrat Parti’den aday olmuş az bir farkla kaybetmişti. 

Ercan Dalkılıç, 23 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg

 


ferhan-sensoy.jpg

Ferhan Şensoy

1948 Kartepe doğumlu. CHP Kocaeli eski İl Başkanı Ferhan Şensoy, 70’li yıllarda CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı da yapmıştır. Şensoy, 1977 yılında bugünkü adı Köy Hizmetleri olan YSE İl Müdürlüğü görevine atandı ve uzun yıllar bu kurumda hizmet verdi. 2010 yılında yapılan olağan il kongresinde seçimi kazanarak il başkanı olan Şensoy, 2011 milletvekilliği seçimlerinde de görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olmuştu.

Ferhan Şensoy, 23 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


suleyman-sen.jpg

Süleyman Şen

1964 Kocaeli Kartepe Suadiye doğumlu. 1986 yılında İzmit Belediyesi'nde işe girdi. 2004 yılında iş akdi dönemin belediye başkanı tarafından feshedildi.1994 yılında oturduğu mahallenin muhtarlığına seçildi. 1999 yılından bu yana da Türkiye Muhtarlar Derneği İzmit Şubesi Başkanlığını yapıyor. 2006’da da Kocaeli Muhtarlar Derneğini kurdu. Kurulduğu günden bu yana bu derneğin de başkanlığını yapmakta. 3 dönem yani 2’şer yıldan olmak üzere 6 yıl Ankara'da Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Merkezi'nde görev yaptı.

Süleyman Şen, 23 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


asude-firat-ozkan.jpg

Asude Fırat Özkan

Asude Fırat Özkan 1963 Muş Varto doğumlu. Bir tane kızı var. 1985 yılından beri İzmit’te esnaflık yapıyor. Ticaretle uğraşıyor. 1981 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nin açtığı ek binasındaki Teknik Bilgisayar Programında ilk yüz kişiden birisi.

Asude Fırat Özkan, 23 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


saadettin-acar.jpg

Saadettin Acar

1954 İzmit doğumlu olan Saadettin Acar, Liman İş Sendikası’nda 3 dönem şube başkanlığı yaptı. İzmit Sanat Okulu’nu bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Bölümünü ekonomik nedenlerden dolayı 3. sınıfta terk etti. Evli ve 1 çocuk babası.

Saadettin Acar, 24 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


tahsin-ozer-001.jpg

Tahsin Özer

1987 yılında İzmit Belediyesi Yeni İz A.Ş. Genel Müdürlüğü’nden emekli oldu. 1955 Kandıra doğumlu olan Özer, Gazi Üniversitesi Bankacılık Bölümü mezunu. Bir dönem Kocaeli Endüstri Meslek Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği de yapan Tahsin Özer, “Parti içinde yaşananlar beni üzüyor. Gün kavga ve ayrışma günü değil, gün birlikte çalışma ve CHP’yi hep birlikte iktidara taşıma günüdür. Ben partime, kentime hizmet etmeye hazırım” dedi.

Tahsin Özer, 24 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


sabriye-sahin-gulsah.jpg

Sabriye Şahin Gülşah

1960 Bilecik Gölpazarı doğumlu. Lise eğitimini Gölcük'te tamamladı. Ziraat Bankası'ndan emekli. CHP'de çeşitli görevlerde bulundu. Evli ve 1 çocuk annesi.

Sabriye Şahin Gülşah, 24 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


fahri-orengul.jpg

Fahri Örengül

1960 İzmit doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun. Kocaeli Barosu eski başkanlarından Örengül, geçtiğimiz dönem İzmit ve Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekilliği yapmıştır.

chp-011.jpg


tahsin-tarhan-002.jpg

Tahsin Tarhan

1964 yılında Gümüşhane’de dokuz çocuklu bir ailede dünyaya geldi. İş hayatına oto makas tamircisi olarak başladı. 16 yaşındayken kendine ait bir tamirci dükkanı açtı. 22 yaşında ise bir otomotiv şirketi kurarak oto makas toptancılığı yapmaya başladı. 2000 yılında, sanayiciliğe ilk adımını attı. Satın alarak kısa sürede büyüttüğü oto makas şirketini ve fabrikasını 35 ülkeye ihracat yapan bir dünya markası haline getirdi.

 

Siyasi yaşamına 2002 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin (SHP) Gebze Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı. 2005 yılında SHP Parti Meclis Üyeliğine seçildi. Sosyal demokratların Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) çatısı altında birleşmesi gerektiğine inandığı için CHP’ye katıldı. 2011 yılı Genel Seçimlerinde CHP Kocaeli Milletvekili Adayı oldu. 2011-2012 yıllarında CHP Genel Merkezi’nde, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Danışmanlığı görevinde bulundu. 2014 Yerel Seçimlerinde CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Tahsin Tarhan, 25 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


yalcin-kuskan.jpg

Yalçın Kuşkan

1955 yılında İzmit’te doğan Yalçın Kuşkan, ilkokulu, ortaokulu ve liseyi İzmit’te tamamladı. Üniversite sınavlarında Ankara Üniversitesi’ni kazanan Kuşkan, burada Gazetecilik Basın ­ Yayın Bölümü’nden mezun oldu. Siyasi hayatına üniversite yıllarında başlayan Kuşkan, mezun olmasının ardından İzmit’e döndü. İzmit’te Sosyal Demokrat Halkçı Partisi(SHP)’nin iki dönem Merkez İlçe Başkanlığı görevini üstlenen Kuşkan, 2002 yılında tekrar kurulan yeni SHP’de İl Başkanı olarak görevini sürdürdü. 2011 yılında Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan seçilmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanlığı görevine getirildi. 3 Haziran 2012 tarihinde yapılan İl Kongresi’nde yapılan seçimlerde CHP Kocaeli İl Başkanı seçilen Kuşkan, 2015 yılında yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için il başkanlığı görevinden istifa etti. Kuşkan evli ve iki çocuk babası.

Yalçın Kuşkan, 25 Şubat Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


sedat-tatar.jpg

Sedat Tatar

27.12.1959 yılı Ardahan doğumlu. İlkokul öğrenimini Kars ili Çakmak köyünde, ortaokulu Ankara Keçiören’de, lise öğrenimini ise Jan. Astsubay Okulunda tamamladı. 1979 yılında J. Astsb. Sınıf okulunu bitirdikten sonra J. Genel Komutanlığında Jandarma Astsubayı olarak çeşitli il ve ilçelerde 20 yıl görev yaptı. 1999 yılında emekli olduktan sonra Gebze’ye yerleşti. Kendine ait Tatar Nakliyat isimli firmayı kurdu ve halen Gebze’de aynı işi yürütmektedir.

Emekliliğinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olan Tatar, parti içerisinde çeşitli görevlerde bulundu. Gebze ilçesine yerleştikten sonra bir dönem Gebze Kars- Ardahan- Iğdır illeri Kültür ve dayanışma derneği yönetim kurulu üyeliği yaptı. Üyesi olduğu bir başka kurum da Gebze Emekli –Sen derneğidir. 1979 yılında evlendi. Eşi Emekli PTT memuru. İnşaat Yük. Mühendisi bir oğlu ve Kimya Mühendisi bir kızı var.

Sedat Tatar, 26 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


kemal-nisanci.jpg

Kemal Nişancı

1971 Rize Ardeşen doğumlu. Orta öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. SHP Gençlik Kollarında siyasete başladı. İTU mezunu olan Nişancı, üniversitenin son sınıfında PDK A.Ş.’de vardiya amiri olarak çalıştı. CHP Gebze Gençlik Kolları başkanlığı yaptı. Evli ve 1 çocuk babası.

Kemal Nişancı, 26 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


unal-karahasan.jpg

Ünal Karahasanoğlu

1970 Şenkaya doğumlu. Evli ve bir çocuk babası. Yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği yaptı.  ADD (1989) ve Eğitim -İş (1990) kuruluş ve örgütlenmesinde aktif rol aldı, yönetim kademelerinde bulundu.

1990’da Attila İlhan’dan kaptığı virüsle sürüklendiği “Şairin Atölyesi” işliğinden başlayarak şiir ve yazıları çeşitli dergilerde yayınlanmaya başladı. İlk kitabı “An’a Muhalefet” (1999), uzun aradan sonra kitaplaşan ikinci seçki ise “Benim Çıkmaz Sokaklarım”(2014). “Dağın Doruğunda” adlı tarihsel romanı ve “Köycü Mucizesi” senaryosu yakında piyasada olacak.

Yöneticisi olduğu Düşünce Akademisi adlı platformda ülkenin çok değerli simaları ile birlikte onlarca söyleşi, panel ve konferansla önemli konuların tartışılmasına öncülük etmektedir. Aynı adlı “kültür, sanat, felsefe, politika” dergisinin genel yayın yönetmenidir.

Çağdaş meddahlık yaklaşımıyla kurguladığı ve senaristi olduğu “aktüel-politik tiyatro” projesini İlyas Salman’la birlikte hayata geçirmek üzereler.

Ünal Karahasanoğlu, 26 Şubat Perşembe günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


mehmet-hilal-kaplan-001.jpg

Mehmet Hilal Kaplan

Mehmet Hilal Kaplan 1959'da Tunceli'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. İyi düzeyde İngilizce bilen Kaplan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mehmet Hilal Kaplan, 27 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


nurhan-atalay.jpg

Nurhan Atalay

1976 yılı Kocaeli doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun. Evli ve 2 çocuk annesi.

Nurhan Atalay, 27 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


beyhan-korkmaz.jpg

Beyhan Korkmaz

1977 yılında İzmit’te doğan Beyhan Korkmaz, ilk ve orta öğrenimini İzmit’te tamamladı. Lisenin ardından kazandığı Konya Selçuk Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gördü. Üniversiteden mezun olduktan sonra Ankara Gazi Üniversitesi’nde İngilizce eğitimi aldı ve uzun yıllar Köseköy’de İngilizce öğretmenliği yaptı. Geçtiğimiz genel seçimlerde milletvekili aday adayı olan Korkmaz, listede yer almadı. Korkmaz, 2014 yerel seçimlerinde de geçtiğimiz dönem CHP’den Kartepe Belediye Başkan aday adayı olmuştu.

Beyhan Korkmaz, 28 Şubat Cumartesi günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


saide-arslan-caliskan.jpg

Saide Arslan Çalışkan

1971 Erzurum doğumlu. Gebze’de avukatlık yapan Saide Arslan Çalışkan, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra CHP Gebze Gençlik Kolları’nda siyasi yaşamına başladı. Halen CHP Ardahan Milletvekili olan Ensar Öğüt’ün Gebze ilçe başkanlığı döneminde yönetim kurulu üyeliği yapan daha sonra da 32 yaşında CHP Gebze İlçe Başkanlığı görevine getirilen Saide Arslan Çalışkan, önceki dönem Darıca’da Belediye Meclis üyeliği görevinde de bulundu. Evli ve 2 çocuk annesi.

Saide Arslan Çalışkan, 28 Şubat Cumartesi günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


mustafa-tuzer.jpg

Mustafa Tüzer

1965 yılında Sarımeşe’de doğdu. Körfez Endüstri Meslek Lisesi mezunu. Serbest meslek sahibi ve emekli. Emekli-Sen Kartepe Şube Başkanı. Evli ve iki çocuk babası.

Mustafa Tüzer, 28 Şubat Cumartesi günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


oguzhan-kilic.jpg

Oğuzhan Kılıç

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da doğan ve ortaöğretimini Kocaeli'de yapan Kılıç, yükseköğrenimini Hollanda'da tamamladı. Gençlik yıllarında Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu (HTGF) Genel Başkanı olarak Türkiye'nin ulusal çıkarlarını savunmakta ve yurtdışındaki Türklerin hakları için mücadele vermektedir. Etkin kitlesel demokratik ve hukuki eylemleri nedeniyle terör örgütlerinin hedefi haline gelerek suikast girişimlerine maruz kalmıştır. Atatürk Eğitim ve Kültür Akademisi'ni kurucusu olarak Türk dil ve kültür eğitim programlarının yaşama geçirilmesine öncülük etti. Yurtdışındaki Türk yurttaşlarının oy ve temsil hakkı, Türkçe hakkı, Türk kültür kimliğinin yaşatılması korunması ve geliştirilmesi başta olmak üzere genel anlamda insan hakları konuları, özgürlük-güvenlik uyumu konuları, ırkçılıkla mücadele, siyasal katılım, Türk diaspora çalışmaları ve Türk dış politikası konularında Ankara'daki yasama faaliyetlerine katılmakta ve temsil ettiği kitle adına yakından takip etmekte olup Parti Genel Merkezi ve TBMM Grubuyla iyi ilişkileri bulunmaktadır. Hollanda Sosyal Demokrat İşçi Partisi'nde (PvdA) çeşitli kademelerde görev almış son olarak Kurultay Delegeliği ve AB Çalışma Grubu Üyeliği görevlerinde bulundu. Hollanda'da rehber öğretmenlik ve Türkçe öğretmenliği yapmaktadır. Anadili Türkçe yanı sıra iyi derecede İngilizce, Hollandaca ve Almanca bilmektedir. Öğretmenlik eğitiminin tarihi ve Atatürkçülük konularında iki kitabı bulunan Kılıç, çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan ve bilimsel tezlere konu olan toplumsal, düşünsel ve siyasal konularda makaleleri bulunmaktadır. Avrasya Türk Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

Oğuzhan Kılıç, 1 Mart Pazar günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


fatma-gediksiz.jpg

Fatma Gediksiz

1963 Bartın doğumlu olan Gediksiz, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Evli ve bir çocuk annesi olan Gediksiz, 7 yıl işletmeci olarak çalıştı. Bir süre sözleşmeli İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Gediksiz, CHP İl Kadın Kollarında Örgütlenme Sorumlusu olarak görev yaptı. Gediksiz, 2008 yılından beri CHP üyesidir ve 1996 yılından beri de İzmit’te yaşamaktadır.

Fatma Gediksiz, 1 Mart Pazar günü başvurusunu yaptı.

chp-011.jpg


kadri-vezioglu.jpg

Kadri Veziroğlu

Kadri Veziroğlu, Sefa Sirmen'in Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı iken, genel sekreteri olarak görev yaptı. Daha sonra Başkanvekili olan Veziroğlu, 17 Ocak 1995'te kurulan İSAŞ'ta Gama İnşaat'ın kontejanından belediye temsilcisi olarak yönetim kurulu başkanı oldu. 24 Ağustos 1995'te İzmit Büyükşehir Belediyesi ile İSAŞ arasında anlaşma yapıldığı sırada Veziroğlu Büyükşehir'de genel sekreter iken, İSAŞ'ta da Yönetim Kurulu Başkanı’ydı.

chp-011.jpg


salman.jpg

Ender Salmankurt

İzmitli olan Ender Salmankurt, 1963 yılında İzmit’te doğdu. Ankara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Salmankurt daha sonra Kocaeli Üniversitesi Teknik Programlar Bölümü Ziraat Programı ve Açıköğretim Fakültesi Mahalli İdareler Bölümü’nden önlisans eğitimi aldı. Emekli olan Salmankurt’un Ankara’da bulunan bir firmada ortaklığı bulunuyor.

chp-011.jpg


gul-002.jpg

Gülbeyaz Türkoğlu

1978 Sivas, Zara doğumlu. 1996 yılında liseyi bitirdikten sonra partide sekreter olarak çalışmaya başladı. Türkoğlu neden aday adayı olduğunu şöyle açıkladı, “Bana dediler ki senin paran yok ünvanın yok sen aday olamazsın. Ben de dedim ki Cumhuriyet Halk Partisi emekçinin, işçinin, yoksulun, kimsesizlerin partisidir. Torpilcilerle, adam kayırıcılarla savaşan halkı için canını dişine takan bir partidir. Eğer öyle ise ben neden aday olmayayım? CHP’de bir köylü, bir işçi, parası ve ünvanı olmayan birisi de gayet tabi aday olabilir. İşte bunu için CHP’den aday oldum” dedi.

chp-011.jpg


­Cuma Karavar

1955 Yılında Urfa’da dünyaya geldi. 1975 yılından beri Kocaeli’de ikamet eden Karavar, lise mezunu, evli ve 6 çocuk babası. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde AKP’den aday adayı oldu fakat listede kendisine yer verilmedi.

chp-011.jpg

 

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'NDEN (MHP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

ayhan-arpaci.jpg

Ayhan Arpacı

1970 yılı Denizli doğumlu olan Ayhan Arpacı, 2000 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede Ortopedi ve Travmatoloji eğitimi alan Arpacı, evli ve 2 çocuk babası.

mhp-004.jpg

 


fatih-galyan.jpg

Fatih Galyan

1980 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde doğdu. Sakaya Üniversitesi Makine Bölümünü bitirdi. Daha sonra İktisadi ve İdari Bilimlerde kariyer planı yapmak için Breyer Devlet Ünivertesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitede Liderilik Modelleri ile ilgili yüksek lisans yaptı. Halen ABD menşeili York Üniversitesi’nde liderlikle ilgili doktora yapmaktadır. Bir firmada yönetici olarak mesleğini sürdürmekterdir. Evli ve 1 çocuk babası.

mhp-004.jpg


kemal-kose-001.jpg

Kemal Köse

1954 Rize Çayeli doğumlu olan Kemal Köse, Kütahya Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. İyi derecede Almanca bilen ve iş adamı olan Köse, 21’inci dönemde oluşan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kocaeli Milletvekili olarak yer aldı. Köse, evli ve 5 çocuk babasıdır.

mhp-004.jpg


celalettin-yaylak.jpg

Celalettin Yaylak

1977, Ordu Kumlu doğumlu olan Yaylak eğitimine Gebze’de başladı ve Gebze’de bitirdi. Eğitim hayatından sonra ticaretle uğraştı. 2009 yılında MHP İl Kongresi’nde il yönetimine girdi. 2 yıl MHP Kocaeli İl Başkanlığı görevi yaptı. Evli 3 erkek evlat sahibi.

mhp-004.jpg


ilhan-tan.jpg

İlhan Tan

1952 Sivas doğumlu, ilk, orta ve lise öğrenimini Sivas'ta bitirdi. 1979 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlığını Cumhuriyet Üniversitesi’nde yaptı. Bilecik Devlet Hastanesi’nde 5 yıl başhekimlik, 3 yılda il sağlık müdürlüğü yaptı. 1992 yılında Kocaeli'ye geldi. Devlet Hastanesinde 4 yıl başhekim yardımcılığı yaptı. 1998-2006 yılları arasında Derince Araştırma Hastanesi’nde başhekimlik yaptı. 2006 yılında başhekimlikten ayrıldı ve 2008 yılına kadar burada doktor olarak çalışmaya devam etti. 2008 yılından 10 Şubat 2015 yılına kadar Seka Devlet Hastanesinde uzman doktor olarak çalıştı.

mhp-004.jpg


suleyman-pekin.jpg

Süleyman Pekin

1970 Ağustos Bahçecik doğumlu olan Süleyman Pekin,  İlk ve ortaokulu Bahçecik, liseyi ise İzmit Lisesi’nde tamamladı. Pekin, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü 1991’de bitirdi. Öğretmenliğe tarih öğretmeni olarak Konya Akşehir’de başladı. Askerliğini Diyarbakır ve Silvan’da yedek subay olarak yaptı. Daha sonra tekrar Konya Tuzlukçu Lisesi’nde göreve başlayan Pekin, İzmit İmam Hatip Lisesi’ndeki görevi sırasında 28 Şubat sürecinde Gümüşhane Kürtün Lisesi’ne sürgün edildi. Depremden sonra İzmit İnkılap Lisesi’ne geldi. 28 Şubat devamında İsmail Tonguç İlköğretim Okulu’na sosyal bilgiler öğretmeni olarak yine sürgün edildi. İzmit Lisesi’nden sonra 2004 Aralık ayında sendika başkanı seçildi. 2006’da profesyonel olarak genel merkezden maaş alan sendikacı hüvviyetine kavuştu. Sahili Olmayan Deniz, Mevzuat Ötesi Düşler, Tahammül Takvimi, Bahçecik Tarihi, Harşit Havzasında Çepniler, Afrasya Alternatif Eksenler ve Tarihin Yeniden Yorumlanması isimli kitapları bulunan Pekin yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde yaptı. Doktorasını da aynı üniversitede yapmaya devam ediyor.

mhp-004.jpg


ufuk-yildiz.jpg

Ufuk Yıldız

1969 yılında Trabzon’da doğdu. Eğitim hayatını; Trabzon İsmet Paşa İlkokulu, Trabzon İmam Hatip Lisesi (Ortaokul), Trabzon Lisesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünde (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora seviyelerini) derecelerle tamamladıktan sonra 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 2004 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör oldu.

Uluslararası üst düzey dergilerde yayımlanan (SCI-indekse giren) 24 yayını yanında çok sayıda uluslararası ve ulusal konferanslarda sunulmuş bildirisi bunmaktadır. Eğitim Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Yabancı Diller Yüksekokul Müdürlüğü, Kimya Bölüm Başkanlığı ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevleri yanında üniversitenin en üst kurulu olan Üniversite Yönetim Kurulunda Seçilmiş Profesör Üyesi olarak Kocaeli Üniversitesi’nde önemli idari görevlerde bulunmuştur.

TÜBİTAK-Münir Birsel Bursu, TÜBİTAK-NATO.B1 Bursu, Max-Planck Society Bursu, Misafir Öğretim Üyesi Bursu ve YÖK Bursu gibi önemli burslara hak kazanarak Slovak Cumhuriyeti, Almanya ve İngiltere’de ülkelerinin saygın kurumlarında bilimsel araştırmalar yapmıştır.

Prof.Dr.Ufuk Yıldız, Matematik Öğretmeni Esen Yıldız ile evli olup iki çocuğu (Zeynep Ezgi ve Kerem) bulunmaktadır.

mhp-004.jpg


murteza-ozen.jpg

Murteza Özün

1968 Sakarya doğumlu. İlkokul mezunu. Mobilya imalat sektöründe çalışıyor. Onur Kaan Mobilya’nın sahibi. Daha önce Ülkü Ocakları yöneticiliği ve mahalle temsilciliği görevlerini yürüttü son olarak Körfez İlçe Teşkilatı yöneticiliği yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.

mhp-004.jpg


ismail-okumus-002.jpg

İsmail Okumuş

1961 yılında Bayburt'ta doğdu. İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Beta Mühendislik Elektronik İnş. San.Tic. Ltd. Şti'nin yönetim kurulu başkanlığı görevini de sürdürmektedir. 2004 yılında MHP il meclis üyeliği ve 2011 yılındaki genel seçimlerde de MHP Kocaeli Milletvekili adaylarındandır. 2 çocuk babası. Okumuş, 2011 yılındaki genel seçimlerde 8'inci sıradan milletvekili adayı gösterilmişti. 

mhp-004.jpg


tunay-ari-001.jpg

Tunay Arı

1973 yılında Gümüşhane'de doğdu Gebze'de ikamet ediyor. Atatürk Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Evli ve 2 çocuk babası. İnşaat Mühendisliği ve otomotiv sektöründe çalışıyor. 10 yıldır partide faal olarak görev yapıyor. MHP Gebze eski ilçe başkanlarından.

mhp-004.jpg


hamit-kus-001.jpg

Hamit Kuş

1978 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Teknik Lisesi mezunu. Gebze'de ikamet ediyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Kuş, Gebze eski ilçe başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. Kuş 2011 yılındaki genel seçimler için de milletvekili adayı olmuştu.

mhp-004.jpg


karacam.jpg

Gürkan Karaçam

1976 yılında Ardahan’da doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. Köseköy İstasyon İlkokulu, İzmit Mimar Sinan Ortaokulu, İzmit Mimar Sinan Lisesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Eğitimi Matematik Öğretmenliği'nden mezun oldu. Karaçam, Ülkü Ocakları'nda Eğitim İşlerinden Sorumlu İl Başkanlığı ve Kamu Çalışanları Vakfı'nda da Kurucu İl Sekreterliği görevlerinde bulundu. Karaçam'ın 'Nefesim' adında şiir kitabı da bulunmaktadır.

mhp-004.jpg


osman-beniz.jpg

Osman Beniz

1972 Ordu doğumlu. Marmara Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun oldu. Gebze Ülkü Ocakları Başkan Yardımcılığı ve MHP Gebze İlçe Yöneticiliği yaptı. İstanbul Barosu’nda kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdürüyor. Ayrıca Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Sekreteri görevini hala yürütmekte. Evli ve 2 çocuk babası.

mhp-004.jpg


zekai.jpg

Zekai Kahyaoğlu

1957’de Sakarya’da doğdu. İlköğretimi Sakarya’da tamamladıktan sonra 1968’de İzmit’e geldi. Kocaeli Eğitim Enstitüsü’ne okul ikincisi olarak başlayan yüksekokul öğrenimi İstanbul Ortaköy ve Ankara Eğitim Enstitüsü’nde devam etti. 30 Haziran 1980’de Kütahya Eğitim Enstitüsü’nde sona erdi. 1981’de öğretmenlik hayatına başladı. 2007’de MHP’den aday adayı olmak için meslekten istifa etti. 2002’de MHP’den 6’ıncı sıra adayı olarak seçimlere girdi. 2007’de aday adayı oldu. 2009’da yerel seçimlerde MHP’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Evli ve 4 çocuk babası. İngilizce ve Almanca biliyor. 

mhp-004.jpg


nurdogan-kacar.jpg

Nurdoğan Kaçar

1977 yılında Ülkü Ocakları ile tanıştı. 1994 yılında merkez ilçe teşkilatında başkan vekilliği yaptı. 1995 yılında merkez ilçe başkanlığı yaptı. 1997 yılında tekrar merkez ilçe başkanlığına seçildi. 2000 yılında il başkanlığına seçildi. 2002 yılında milletvekili aday adayı oldu ancak YSK tarafından başvurusu iptal edildi. 25. dönem milletvekili aday adayı oldu.

mhp-004.jpg


sivgin.jpg

Ali Şivgin

1948 Tokat doğumlu, Eskihisar Milli Eğitim Müdürlüğü’nden emekli. Anadolu Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü mezunu. En on Aydın il Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı. Emekli olduktan sonra Başiskele İlçe Başkan Vekilliği yaptı. Şivgin, evli 3 çocuk babasıdır.

mhp-004.jpg


ahmet-yesil.jpg

Ahmet Yeşil

1982 yılında Konya’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi olmak üzere 3 üniversite bitirerek Yüksek İş Sağlığı bölümünde yüksek lisans yaptı. Yüzyıl Şirketleri’nin genel müdürlüğü görevini sürdürüyor. İnsan Kaynakları Derneği’nin yönetim kurulu üyeliğinde bulunuyor. Evli ve 2 çocuk babası.

mhp-004.jpg


saffet-sancakli.jpg

Saffet Sancaklı

Kocaelispor’un efsane kaptanı ve eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, 27 Şubat 1966 yılında eski Yogoslavya’nın Tutin şehrinde doğdu. Küçük yaşlarda futbola başladı. Sancaklı, iki kez Kocaelispor’a transfer oldu. Kocaelispor’da 1991-1994 yılları arasında oynadığı 108 maçta 37 gol attı. 1995-1996 yılında ikinci kez transfer olduğu Kocaelispor’da bu kez 35 maçta 16 gol atarak büyük başarı gösterdi ve Kocaelispor’a Türkiye kupasını kazandırdı. Süper Lig’de toplam 130 gol atarak adını 100’ler kulübüne yazdırdı.

Uzun yıllar ilimizde futbol oynayan ve kazandıklarıyla ilimizde yatırımlar da yapan Sancaklı, 2007 genel seçimlerinde MHP’den İzmir’den milletvekili aday adayı oldu. 2011 genel seçimlerinde ise İstanbul 2. bölge 5. sıra milletvekili adayı olan Sancaklı, milletvekili seçilememişti. Devlet Bahçeli’nin 6. kez genel başkan seçildiği büyük kurultayda Bahçeli’nin listesinden Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi seçildi. Sancaklı, geçtiğimiz seçimlerde MHP’den Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmuştu.

mhp-004.jpg


riza-agdag.jpg

Rıza Ağdağ

1971 Artvin Yusufeli’nde doğan Rıza Ağdağ, ilkokulu Derince Sırrıpaşa İlköğretim Okulu’nda bitirdi. İzmit İmam Hatip Lisesi’nde orta bir ve ikinci sınıfı bitirdikten sonra kaydını Derince Lisesi’ne aldırarak ortaöğretimini burada tamamladı. 1989 yılında Kocaeli’nde Bahar Kırtasiye’yi açarak ticaret hayatına başladı. 1999’da Bahar Yayınevi’ni kurdu. Aynı sene Kocaeli Ticaret Odası’nda Meclis üyeliğine seçildi ve bu görevine üç yıl devam etti.

mhp-004.jpg


ruhi-cavdar.jpg

Ruhi Çavdar

1964 İzmit doğumlu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Ticaretle uğraşıyor. MHP Kocaeli İl Başkanlığı yaptı. Evli ve 2 çocuk babası. 18 yıl MHP’nin her kademesinde görev yaptı.

mhp-004.jpg


onder-dukmen.jpg

Önder Dükmen

18 Mart 1978 Kocaeli doğumlu olan Önder Dükmen, aslen Erzurumlu. Sigortacılık mesleği ile uğraşıyor.

mhp-004.jpg


figen-tosuner.jpg

Figen Tosuner

Figen Tosuner 1960 doğumludur. 1998 Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümü mezunudur. 2010 - MHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı oldu. Şuanda MYK üyeliği yapmaktadır.

mhp-004.jpg


hilal-elmas.jpg

Hilal Elmas

1984 Samsun doğumlu, Öğretmen Şükrüye Elmas ile Hukukçu Resul Elmasın kızı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimi alarak Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

mhp-004.jpg


lutfu-turkkan.jpg

Lütfü Türkkan

5 Şubat 1959 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise'dir. 1973 yılında başladığı İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden 1976 yılında mezun oldu. 1976 yılında başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü 1978 yılında bitirdi. Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı. Halen MHP Kocaeli Milletvekilidir.

mhp-004.jpg


cumali-durmus.jpg

Cumali Durmuş

5 Ekim 1962 tarihinde Kocaeli, Maşukiye'de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Selime'dir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi'ni bitirdi.
İş Adamı olarak çalışma hayatını sürdürdü. 21. ve 23. Dönem Kocaeli Milletvekilidir.
İngilizce bilen Durmuş, evli ve dört çocuk babasıdır. 

mhp-004.jpg


gurbuz-aslan.jpg

Gürbüz Aslan

1966 Kars Arpaçay doğumlu olan Gürbüz Aslan 3 çocuk babası, Körfez’de oturuyor ve mali müşavir olarak hizmet veriyor. HEPAR’ın eski ilçe başkanı ve yine aynı partinin 2011 yılında milletvekili adayı olan Gürbüz Aslan, 2012 yılında MHP Körfez İlçe Başkan Yardımcısı olarak MHP’ye geçmişti.

mhp-004.jpg


oktay-yasar.jpg

Oktay Yaşar

 

mhp-004.jpg


yusuf-yilmaz.jpg

Yusuf Yılmaz

 

mhp-004.jpg


tekin-baran.jpg

Tekin Baran

 

mhp-004.jpg


esat-muratoglu.jpg

Esat Muratoğlu

1963 İstanbul doğumlu.  1984’te eski Köy Hizmetleri’nde işe başladı. Başkan LTD’nin Yönetim Kurulu Başkanı. Evli, 1 çocuk babası. Daha önceki yıllarda Yol İş İstanbul Şube Başkanlığı yaptı. MHP İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2014 Büyükşehir Meclis Üyeliği için aday adayı oldu. 3 dönem kurultay delegeliği yaptı.

mhp-004.jpg


yasar-arslan.jpg

Yaşar Aslan

1974 Erzurum doğumlu olan Yaşar Aslan evli ve 3 çocuk babasıdır. Çarşı Yapı Sitesi’ndeki Arslanoğlu firmasının sahiplerinden.

mhp-004.jpg

 

 

 

SAADET PARTİSİ'NDEN (SP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

 

Abdullahamit Kahvecioğlu

sp-003.jpg


abdulkadir-efe.jpg

Abdulkafir Efe

sp-003.jpg


 

Ahmet Kul

sp-003.jpg


 

Ahmet Özen

sp-003.jpg

 


 

Alaadin Çakmak

sp-003.jpg


 

Ali Paksoy

sp-003.jpg


 

Betül Uludağ

sp-003.jpg


 

Dursun Ali Atmaca

sp-003.jpg


 

Fahrettin Taşkıran

sp-003.jpg


 

Fatih Şahin

sp-003.jpg


 

Fatih Polat

sp-003.jpg


 

Fatma Bay

sp-003.jpg


halil-kayin.jpg

Halil Kayın

1977 Balıkesir Edremit doğumlu olan Halil Kayın, Kocaeli Üniversitesi İşletme ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun. Hamle Reklam firmasının sahibi olan Kayın, evli ve 3 çocuk babası. Daha önce Milli Gençlik Vakfı’nda KOÜ Başkanlığı yaptı. Bir dönem SP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Kayın, il yönetiminde de çeşitli il başkan yardımcılıkları görevlerini yerine getirdi.

sp-003.jpg


 

Halit Şengül

sp-003.jpg


 

Hasan Antika

sp-003.jpg


 

Hikmet Aydın

sp-003.jpg


 

Hüseyin Öztürk

sp-003.jpg


 

İbrahim Bıyıklı

sp-003.jpg


 

İbrahim İlhan

sp-003.jpg


 

İbrahim Şener

sp-003.jpg


 

İlhami Bayrak

sp-003.jpg


 

İsmail Aydın

sp-003.jpg


 

İzzet Gürses

sp-003.jpg


 

Mehmet Emin Özçelik

sp-003.jpg


 

Metin Tunca

sp-003.jpg


 

Murat Altun

sp-003.jpg


 

Mustafa Can

sp-003.jpg


 

Mustafa Mercan

sp-003.jpg


 

Mustafa Sezgin

sp-003.jpg


 

Mustafa Tekin

sp-003.jpg


 

Necati Kaya

sp-003.jpg


nurettin-celik.jpg

Nurettin Çelik

1969 Gebze Duraklı Köyü doğumlu olan Çelik, ilkokulu 50. Yıl Chrysler’de, ortaokulu Gebze İmam Hatip Lisesi'nde, üniversiteyi ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümünde tamamladı. 1 yıl Aydın, 3 yıl Gebze Lisesinde öğretmenlik yaptı. 10 yıl özel bir şirkette yöneticilik yapan Çelik halen Beybaba İskender işletmesinin sahibidir. Evli ve 2’si yükseköğretim, 1 ortaöğretim ve 1 ilköğretim’de okuyan 4 çocuk babasıdır.

sp-003.jpg


 

Oğuzhan Ayyıldız

sp-003.jpg

 


 

Orhan Gökmen

sp-003.jpg


 

Özlem Çatan

sp-003.jpg


 

Recep Sarıdoğan

sp-003.jpg


 

Reyhan Şengün

sp-003.jpg


rustem-costur.jpg

Rüstem Coştur

sp-003.jpg


 

Sedat Doğu Uslu

sp-003.jpg


 

Selma Erenoğlu

sp-003.jpg


 

Sevil Ertatar

sp-003.jpg


sinan-ejderoglu.jpg

Sinan Ejderoğlu

1972 Maşukiye doğumlu. Evli olan Ejderoğlu, Yıldız Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun. Ejderoğlu’nun Makina Mühendisleri Odası, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi ve Teknik Elemanlar Derneği’ne üyeliği bulunuyor.

sp-003.jpg


 

Şaban Atalı

sp-003.jpg


 

Şafak Yamak

sp-003.jpg


 

Şamil Şengün

sp-003.jpg


 

Ünal Aktaş

sp-003.jpg


volkan-gemiksiz.jpg

Volkan Gemiksiz

sp-003.jpg


 

Yakup Aynacı

sp-003.jpg


 

Yusuf Aksu

sp-003.jpg


 

Yusuf  Demir

sp-003.jpg


zafer-mutlu.jpg

Zafer Mutlu

Av. Zafer Mutlu, 1975 yılında İzmit’te doğdu. Kazım Karabekir İlköğretim Okulu ve İzmit İmam Hatip Lisesi’nde okuyan Mutlu, daha sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak eğitimini burada sürdürdü. 10 yıldır ilimizde serbest avukatlık yapan Mutlu, Saadet Partisi yönetimlerinde önemli görevler üstlendi. Mutlu, evli ve 3 kız çocuk babası.

sp-003.jpg


 

Zeynep Vural

sp-003.jpg

 

 

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

mustafa-mercan-003.jpg

Mustafa Mercan

Büyük Birlik Partisi Darıca İlçe Sekreteri görevinde bulunan Mustafa Mercan, istifa ederek Kocaeli Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Yıllardır BBP'de çeşitli kademelerde görev alan Mercan, "Bugüne kadar siyaset yaptığım BBP'den milletime daha iyi bir hizmet vermek için milletvekili aday adaylığımı açıklamış bulunuyorum. Başta parti teşkilatım ve yöneticilerimin de onayı olursa milletvekili adayı olmak için müracaatımızı yaptık. Görev bize verilir ve halkımızın da teveccühünü kazanarak milletvekili seçilirsek, Merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun bize miras bıraktığı adil ve ahlaklı siyasetin bu ülkede nasıl yapılacağını, rüşvet almadan, hırsızlık yapmadan da bu millete en güzel hizmetin yapılabileceğini göstermek istiyoruz" dedi. 

bbp-004.jpg


serhat-duyar.jpg

Serhat Duyar

21 Mayıs 1981 yılında İzmit'te doğdu. Öğrenimini sırasıyla İsmet İnönü İlkokulu, SEKA İlköğretim okulu ve Sabancı Anadolu Teknik Lisesinde okudu. Bir yıl İngilizce hazırlık artı 4 yıl teknik eğitim alarak Elektrik Bölümünü bitirdi. Sakarya Üniversitesinin Elektrik Teknikerliğinden 2001 yılında mezun oldu. İş hayatıyla beraber 2004 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini 2009 yılında tamamladı. Eğitimiyle birlikte çalışmaya başladı. 1999-2003 yılları arasında perakende mağaza yöneticiliği yaptı. Aile Şirketi olan Duyarhan Tekstilde 2003-2007 yılları arasında Marmara ve Batı Karadeniz İllerinde pazarlama ağını kurdu. 2007'den bugüne Pazarlama Müdürü olarak görev yapmakta. 2003 yılında Asiye Hanım ile evlenen Duyar, iki çocuk sahibi. Kocaeli Aydınlar Ocağı ve Tümsiad Üyesi. 2005 yılından günümüze Kocaeli Aydınlar Ocağının en genç Yönetim Kurulu üyesi.

Serhat Duyar, 1 Mart Pazar günü başvurusunu yaptı.

bbp-004.jpg


zulkuf.jpg

Zülküf Eta

01 Ağustos 1975 yılında Erzurum Aşkale Kavurma Çukur köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokulu İzmit İ.H.L. orta kısmında bitirdi. Hafızlığını İstanbul’da tamamladı. 1989 yılından beri İzmit’te ikamet eden Zülküf Eta, İnşaat-dekorasyon işi yapıyor. 4 çocuk babasıdır.

bbp-004.jpg

 


osman-olmez.jpg

Osman Ölmez

1979 Tokat doğumlu. İlkokulu Tokat’ta okudu.1991 yılında ailece Gebze’ye yerleşti. Gebze’de lastik kaplama üretimi ve lastik markalarının yetkili bayisi olarak ticaret hayatına başladı. Halen Ölmezler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gebze Tokatlılar Dernek Başkanlığı ve Gebze Tüm Karadeniz Sanayi ve İş Adamları (TÜKSİAD) Derneği’nde komisyon başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Osman Ölmez, 24 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

bbp-004.jpg


ercan.jpg

Ercan Keleş

1975 İzmit doğumlu. 1992’de Tüpraş’ta, 1993’te Beksa’da çalıştı. 1997 yılından beri Hyundai’de çalışmaktadır. Kocaeli’nin muhtelif amatör spor kulüplerinde futbol oynayan Keleş, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Ercan Keleş, 24 Şubat Salı günü başvurusunu yaptı.

bbp-004.jpg


yakup.jpg

Yakup Üstün

1983 İzmit doğumlu. KOÜ Lastik Teknoloji Bölümü mezunu. Üstün Tur Firması’nın sahibi. Evli ve 2 çocuk babası.

bbp-004.jpg


galip-ilhaner.jpg

Galip İlhaner

1977 Muradiye doğumlu. KOÜ mezunu ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde master yapıyor. Evli ve 3 çocuk babası.

bbp-004.jpg


hasan-006.jpg

Hasan Yıldız

1983 Bulgaristan doğumlu. Bulgaristan Sarkoysan Lisesi’nden mezun. Makine operatörü. Evli ve 1 çocuk babası.

bbp-004.jpg


sekan.jpg

Serkan Akyüz

1978 İstanbul doğumlu. Zübeyde Hanım Lisesi’nden mezun. Serbest meslek ile uğraşıyor. Evli ve 3 çocuk babası.

bbp-004.jpg


mus-001.jpg

Mustafa Arha

1969 İzmit doğumlu. Yüksekokul mezunu. Satış pazarlama işiyle uğraşıyor. Evli.

bbp-004.jpg


ilhan-polat.jpg

İlhan Polat

1981 Erzurum doğumlu. Aday adayı olmak için polislik görevinden istifa etti. Evli ve 1 çocuk babası.

bbp-004.jpg


omur.jpg

Ömür Yeşil

1959 Bandırma doğumlu. Yüksekokul mezunu. Emekli memur. Evli ve 1 çocuk annesi.

bbp-004.jpg


ozlem-yildiz.jpg

Özlem Yıldız

1988 Gebze doğumlu. Lise mezunu. Muhasebecilik mesleğini sürdürüyor. Evli ve 1 çocuk annesi.

bbp-004.jpg


engin-kaya.jpg

Engin Kaya

1966 Karabük doğumlu. Lise mezunu. İş adamı. Evli olan Engin Kaya engelli aday adayı.

bbp-004.jpg


omer-004.jpg

Ömer Kuzu

1948 Sivas doğumlu. Lise mezunu. Emekli, evli ve 4 çocuk babası. Kuzu, engelli aday adayı.

bbp-004.jpg


 

 


 

 

 

 

DEMOKRATİK SOL PARTİ'DEN (DSP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

meral-ucari.jpg

Meral Uçarı

1964 İzmit doğumlu. İlk ve orta öğrenimi Derince’de tamamladıktan sonra 1984 yılında evlendi. Evlendikten sonra İstanbul’a yerleşerek 1986 ve 1988 yıllarında iki kız annesi oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitenin işletme öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmekte olan Uçarı, 26 yıl İstanbul’da yaşadıktan sonra Kocaeli’ye döndü. Uçarı Körfez ilçesinde ikamet etmektedir.

Meral Uçarı, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı

dsp-002.jpg


cigdem-akincibasi.jpg

Çiğdem Akıncıbaşı

 

Çiğdem Akıncıbaşı, 16 Şubat Pazartesi günü başvurusunu yaptı

dsp-002.jpg


murat-zorlu-sonmez.jpg

Murat Zorlu Sönmez

1970 yılında doğan Sönmez, Derince Kocaeli Lisesi’nden mezun olup Gümrük Komisyonculuğu yapmakta. Sönmez, 2 çocuk babası ve 2009-2012 Derince İlçe Başkanlığı görevini de yaptı.

Murat Zorlu Sönmez, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

dsp-002.jpg


recep-keskin.jpg

Recep Keskin

1959 doğumlu olan Recep Keskin, evli 3 çocuk babası. İzmit Endüstri Meslek Lisesi’nden mezun oldu. 2000-2002 yılları arasında da Demokratik Sol Parti’de il yönetiminde bulunmuştu. Keskin,  Gölcük Tersanesi’nden emekli oldu.

Recep Keskin, 20 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

dsp-002.jpg


guldane-abay.jpg

Güldane Abay

İstanbul’da 1961 yılında doğan Güldane Abay, Maçka Teknik Üniversitesi Şan Bölümü’nü 3. Sınıfta yaptığı evlilik sebebiyle bırakmış. DSP’de daha önce kadın kollarında görev alan Abay, 2011 yılında milletvekili aday adayı, 2014 yerel seçimlerinde de belediye meclis üyesi adayı olmuş. Bekar olan Abay 3 çocuk annesi. DSP milletvekili aday adaylığı resmi başvurusunu yapan Abay, “24 yıldan beri DSP’nin neferlerinden biriyim. DSP’de olmanın gururunu ve heyecanını hala ilk günkü gibi yaşıyorum. 2011’de de adaydım. Yine aday adayıyım. İnşallah vatana millete hayırlı olur” dedi.

Güldane Abay, 23 Şubat Pazartesi günü resmi başvurusunu yaptı.

dsp-002.jpg


ibrahim-eksi.jpg

İbrahim Ekşi

Düzce’de 1953 yılında doğan İbrahim Ekşi ilkokul mezunu. Seka Fabrikası’ndan emekli olan Ekşi, 1977 yılında beri İzmit’te yaşıyor. Daha önceleri DSP’nin merkez ilçe yönetimlerinde görev alan Ekşi, belediye meclis üyeliği görevini üstlendi. Evli olan Ekşi, iki çocuk babası. DSP İl binasında milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan bir diğer isim olan Ekşi , “Kuruluşundan beri DSP’de merkez ilçede görev yaptım. Partim için koştum. Hiçbir şeyi gözetmeden halk ve insanlara hizmet için her zaman varım” şeklinde konuştu.

İbrahim Ekşi, 23 Şubat Pazartesi günü resmi başvurusunu yaptı.

dsp-002.jpg


kadir-ugur-yilmaz.jpg

Kadir Uğur Yılmaz

DSP’den milletvekili aday adayı olan Kadir Uğur Yılmaz, 1977 yılında Kars doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektrik Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Yılmaz şu an Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nde Kamu Yönetimi okuyor ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Çift Anadal yapıyor. VARYAP İnşaat ve Dekorasyon Şirketi’nin sahibi olan Yılmaz, DPS’de Sivil Toplum Kuruluşları’ndan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinden milletvekili aday adayı olmak için istifa etti. Evli olan Yılmaz’ın iki kızı var. Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Yılmaz yaptığı açıklamada, “Malumunuz, iktidarın ülkemize verdiği çok büyük zararlar var. Ben bunların hepsine şimdi değinmeyeceğim tabi. Ülkenin gündeminde Süleyman Şah Türbesi’nin terkedilmesi mevzusu var. Bu ülkede çekirdek kadar toprak bile kıymetlidir. Bizim annemiz rahmetli Cengiz Topel’in annesinden daha kıymetli değil. Eğer toprağımız için anneler ağlayacaksa, benim annemin ağlamasına ben razı değilim” ifadelerini kullandı. 

Kadir Uğur Yılmaz,  23 Şubat Pazartesi günü resmi başvurusunu yaptı.

dsp-002.jpg


nuri-ozkara.jpg

Nuri Özkara

Nuri Özkara, 1961 yılında Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. DSP’nin kurucu üyelerinden olan Özkara, 1991-95 yıllarında Kocaeli milletvekili aday adayı oldu. 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olan Özkara, Körfez İlçe Sekreterliği görevinden milletvekili aday adaylığı için istifa etti. Kocaeli Meslek Lisesi mezunu olan Özkara’nın asıl mesleği elektrik teknikerliği. Özkara, evli ve üç çocuğu var. DSP Kocaeli milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapmasının ardından konuşan Özkara, “DSP’nin engellilere vermiş olduğu haklar yıllardır aynı şekilde devam etmektedir. DSP’nin engelli adayı her zaman vardır, var olacaktır. Bir de şunu söylemek istiyorum. Basın susturulamaz. Konuşma özgürlüğümüzü kimse elimizden alamaz. Çünkü biz basınla beraber varız, basınla beraber olacağız. Her zaman basının yanındayız” sözleri ile basın mensuplarına olan desteğini paylaştı.

Nuri Özkara,  23 Şubat Pazartesi günü resmi başvurusunu yaptı.

dsp-002.jpg


selime-tanta.jpg

Selime Tanta

Selime Tanta, 1970 Selimiye doğumlu. Evli ve 1 çocuk annesi. İki yıldır DSP üyesi ve Başiskele ilçe başkanlığı yaptı. Tanta aday adaylığı için “Ülkenin kaderini DSP olarak değiştireceğiz. Şimdi DSP zamanı” dedi.

dsp-002.jpg


kamil-demirkol.jpg

Kamil Demirkol

1938 Kandıra doğumlu yaşlı çınar Kamil Demirkol, evli ve beş çocuk babası. 1995’te ilçe seçim komisyonuda yer aldı ve ticaretle uğraşıyor. Demirkol aday adaylığı ile ilgili “DSP’li ayrılmaz kişiler olarak sonuna kadar görevimizi devam ettireceğiz. DSP’nin devam etmesi taraftarıyız. Ömür boyu DSP’deyiz” dedi.

dsp-002.jpg


meral-oral.jpg

Meral Oral

Meral Oral, 1972 Akçakoca doğumlu. Evli ve 3 çocuk annesi ev hanımı. 1999’dan beri DSP’nin içinde. 2001’de il yöneticiliği daha sonra kurultay delegeliği yaptı. Oral aday adaylığı ile ilgili “Tarlada, fabrikada çalışan tüm emekçi kadınlar adına Meral Oral olarak DSP için varım” dedi.

dsp-002.jpg


remzi-kuzu.jpg

Remzi Kuzu

Remzi Kuzu 1957 doğumlu ve evli. DSP’de aktif görevi bulunmuyor fakat yıllardır parti üyesi olarak koşturmuş birisi. Bekirpaşa Belediyesi’nden emekli. DSP’nin ikinci engelli adayı. İzmit doğumlu Kuzu aday adaylığı için şunları söyledi: “Buna layık görüldüğüm için başkanımıza teşekkür ediyorum. Elimden geldiği kadar siyasi hayatımı ölünceye kadar DSP’de sürdüreceğim” dedi.

dsp-002.jpg


yugeday.jpg

Yügeday Çağlıbakan

Yügeday Çağlıbakan, 1984 İzmit doğumlu. Mali müşavir. İl saymanlığından istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. Çağlıbakan açıklamasında “5 yıldır DSP saflarındayım. İlçe yönetiminde sekreterlik yaptım. İl yönetiminde saymanlıktan istifa ederek aday adayı oldum. Hayırlı olsun” dedi.

dsp-002.jpg


selman-002.jpg

Selman Gürpınar

1984 yılında İzmit’te doğdu. Evli. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest avukatlık yapıyor. 2009 yılından beri DSP’de çeşitli görevlerde bulundu. İzmit İlçe Başkanlığı’nın ardından 2012’de il başkanlığına seçildi. 2011 yılında milletvekili aday adaylığı olan Gürpınar, geçtiğimiz yerel seçim döneminde de partinin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu.

dsp-002.jpg


karagoz-002.jpg

Mustafa Karagöz

1959’da Kandıra’da doğdu. 1989’da DSP'de siyasi hayatına başlayan Karagöz, 1990 yılında mahalle birim başkanı olarak görev yaptı. 2014 yılında da Kartepe Belediyesi Meclis Üyesi aday adayı olmuştu.

dsp-002.jpg


mine-demirtas.jpg

Mine Demirtaş

 

dsp-002.jpg


ender-ozkan.jpg

Ender Özkan

 

dsp-002.jpg


yeliz-sari.jpg

Yeliz Sarı

 

dsp-002.jpg


 

Köksal Gök

 

dsp-002.jpg


 

Orhan Yılmaz

 

dsp-002.jpg


 

Murtaza Hatunoğlu

 

dsp-002.jpg


 

Kadir Altınbaş

 

dsp-002.jpg


 

Mehmet Avincan

 

dsp-002.jpg


 

Mürsel Yetgin

 

dsp-002.jpg


 

Recep Dilekçi

 

dsp-002.jpg


 

 

 

 

DEMOKRAT PARTİ'DEN (DP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

ali-yilmaz-001.jpg

Ali Yılmaz

1959 Kocaeli'de doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. İlkokul mezunu. Petkim'den emekli oldu. DP'de il teşkilat başkanlığı, ANAP'ta merkez ilçe yönetim kurulu üyeliği ve il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

Ali Yılmaz, 2 Mart Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

ddd.jpg


mukerrem-ocakoglu.jpg

Mükerrem Ocakoğlu

1953 Küyahya'nın Gediz ilçesinde doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. Petkim emeklisi. ANAP'ta il muhasipliği, il sekreterliği ve il başkan vekilliği, DP'de il sekreterliği görevlerinde bulundu. 

Mükerrem Ocakoğlu, 2 Mart Pazartesi günü başvurusunu yaptı.

ddd.jpg


 

 


 

 


 

 

 

ANADOLU PARTİSİ'NDEN (AP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

nilgun-bagac.jpg

Nilgün Bagaç

ap.jpg


cenk-aydin.jpg

Cenk Aydın

ap.jpg


ismail-baris-001.jpg

İsmail Barış

ap.jpg


erol-gok.jpg

Erol Gök

ap.jpg


 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ'NDEN (HDP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

ibrahim-ergin.jpg

İbrahim Ergin

1975 Muş Malazgirt doğumlu olan İbrahim Ergin 15 senedir Körfez'de siyaset yapıyor. Geçtiğimiz yerel seçimlerde HDP Körfez Belediye Başkan Aday Adayı olan Ergin evli ve 4 çocuk sahibi.

hdp.jpg


kenan-celik.jpg

Kenan Çelik

1975 Van Erciş Uncular Köyü’nde doğan Kenan Çelik, 2011 yılında meydana gelen Van depreminden sonra Kocaeli’ye yerleşti. Açıköğretim ile ortaokulu bitiren Çelik şuan yine açık öğretimle liseyi okuyor. 5 yıldır Gölcük’te ikamet ediyor. Halen arama kurtarma işi yapıyor. Evli ve 1 çocuk babası. Çelik, 2014 yerel seçimlerinde HDP’den Gölcük Belediye Meclis üyesi adayı olmuştu.

Kenan Çelik, 27 Şubat Cuma günü başvurusunu yaptı.

hdp.jpg


guner-kizir.jpg

Güner Kizir

1956 Amasya Gümüşhacıköy doğumlu olan Güner Kizir, Van Sağlık Koleji mezunu. Ardından Anadolu Üniversitesi Yüksek Hemşirelik bölümünü bitirdi. İlimizde 32 yıl sağlık memurluğu yapan Kizir, evli ve 2 kız çocuğu babası. Kizir, ilimizde 15 yıl SES il başkanlığı, 12 yıl ise EMEP il başkanlığı yaptı. Kizir ayrıca geçtiğimiz yıllarda Emek Özgürlük Bloğu ile seçim çalışmalarını yürütmüştü.

hdp.jpg


sinan-odabas.jpg

Sinan Odabaş

1959 doğumlu olan Sinan Odabaş Artvin Borçkalı. Marmara Üniversitesi iktisat fakültesi mezunu. İstanbul’daki bir ihracat firmasından yönetici olarak emekli olan Odabaş, 77-78 yılları arasında KYÖD başkanlığı yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.

hdp.jpg


ertan-ekinci.jpg

Ertan Ekinci

1988 yılında Gebze doğumlu olan Ekinci, aslen Karslı. Özel bir şirkete yönetici olarak çalışan Ekinci, evli bir çocuk babası. İlkokulu Gebze Nenehatun İlkokulu, liseyi Süleyman Demirel Lisesi’nde okudu. Ekinci yükseköğrenimini ise Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde yaptı.

hdp.jpg


yunus-turgut.jpg

Yunus Turgut

1988 yılında Siirt’te doğan Yunus Turgut, 1996 yılından bu yana Darıca’da ikamet ediyor. Darıca’da ilkokul, ortaokul ve liseyi bitirdikten sonra 2008 yılında Sakarya Üniversitesi Dış Ticaret bölümünü kazandı ve ardından inşaat sektöründe çalışmaya başladı. Turgut hala bir inşaat firmasında müteahhit olarak çalışıyor. Bekar.

hdp.jpg


 

Sadık Uçak

1955 yılında Bitlis’te doğan Sadık Uçak, 22 yıldır Kocaeli’de ikamet ediyor. Açıköğretimden Fakültesi’nden İşletme Bölümü’nü bitiren Uçak, maliyeden milli emlak şefi emeklisi. Bir dönem HDP Gebze ilçe yöneticiliği yapan Uçak, 2014 seçimlerinde Gebze belediye meclis üyeliği adayıydı. Uçak, evli 4 çocuk babası.

hdp.jpg


ozgen.jpg

Özgen Özdemir

1960 yılında Ardahan’da doğdu. Lise mezunu, işçi emeklisi. Emek Partisi’nde ilçe yönetiliciliği yaptı. Evli 3 çocuk babası.

hdp.jpg


konca.jpg

Ali Haydar Konca

1950 Yılında Muş’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, 1989 yılında SHP’de belediye meclis üyeliği yaptı. Avukat mesleğini sürdürüyor. Evli 3 çocuk babası.

hdp.jpg


 

Dilber Örnek

1963 yılında Bingöl’de doğdu. İlkokul mezunu, geçmişte esnaflık yaptı. 1987 yılından beri Kocaeli’de ikamet ediyor. Bir dönem Çayırova İlçe Başkanlığı yaptı. 2014 yerel seçimlerinde Çayırova Belediyesi başkan adayıydı. Evli 4 çocuk annesi.

hdp.jpg


 

Turan Yalçınkaya

1975 yılında Van’da doğdu. İlkokul mezunu, HADEP’te üyelik yaptı. DEHAP’ta İzmit İlçe Başkanlığı’nda bulundu. İnşaat işleriyle uğraşıyor. Evli 3 çocuk babası.

hdp.jpg


 

Nursait Tekgül

1973 yılında Ağrı’da doğdu. 2011’de bağımsız milletvekili aday adaylığı yaptı. Evli 7 çocuk babası.

hdp.jpg


 

Hasan Afşin

1967 yılında Siirt’te doğdu. Evli 3 çocuk babası daha önce çeşitli kademelerde görev aldı darıcada ikamet ediyor.

hdp.jpg


ahmet-okuyucular.jpg

Ahmet Okuyucular

1976 Diyarbakır Silvan doğumlu olan okuyucular faili meçhul cinayetler ve köy boşaltma olayları sebebiyle İzmit’e göç etti. 2000 yılına kadar inşaat ve dekorasyon isiyle uğraştı. 2000-2002 yılları arasında DEHAP (Demokratik Halk Partisi) il yöneticisi ve il saymanlığı yaptı. 2004-2009 yıları arasında Diyarbakır’da özel hastane işletmeciliği ve müdürlüğü yaptı. Ardından Derince Araştırma Hastanesi’nde radyoloji bölüm sorumlusu olarak çalıştı. Evli ev 3 çocuk babası olan Okuyucular, şuan emlak ve gayrimenkul işi ile uğraşıyor. İyi derecede Kürtçe, Arapça bilen Okuyucular ayrıca medrese eğitmenliği de yaptı.

 

Ahmet Okuyucular, 4 Mart Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

 hdp.jpg


bedia-salhan.jpg

Bedia Salhan

1965 Van Muradiye doğumlu. 1998’den beri Kocaeli’de ikamet ediyor. Ev hanımı ve bekâr olan Bedia Salhan 2006’dan beri partinin üyesi. Daha önce Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İzmit ilçe yöneticiliğinde bulunan Salhan, “HDP’ye güvendiğim için aday adayı oldum. HDP, ezilenlerin, sosyalistlerin ve tüm halkların temsilcisi olmuştur” dedi.

Bedia Salhan, 4 Mart Çarşamba günü başvurusunu yaptı.

hdp.jpg


ahmet-akbay.jpg

Ahmet Akbay

Ağrı doğumlu olan Akbay, ilkokul,ortaokul ve liseyi Kocaeli’de okudu. Selçuk Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyat bölümü ardından Anadolu Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı bölümünü bitirdi. İngilizce, Bulgarca, Arapça, Farsça, Zazaca, Kürtçe ve Türkçe olmak üzere 7 dil biliyor. İş hayatına 2002 yılında ÖZ-TEM-İŞ firmasında personel müdürü olarak başlayan Akbay, 2005’te bir nakliyat şirketinde personel müdürü olarak görev yaptı. 2008’de Darıca’da Armedica Göz Hastanesi’nde personel müdürü olarak görev yaptı.Akbay ayrıca Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine özel İngilizce dersleri veriyor. Evli 4 kız çocuğu babası.

hdp.jpg

 

 

BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ (BTP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

 

Mehmet Özkaraaslan

btp-001.jpg


 

Muharrem Can

btp-001.jpg


 

Cahit Barutçu

btp-001.jpg


 

Mehmet Akif Karadağ

btp-001.jpg


 

Aytekin Şen

btp-001.jpg


 

Adem Bulut

btp-001.jpg


 

Ahmet Çelik

btp-001.jpg


 

Dursun Aksu

btp-001.jpg


 

Hüseyin Ünal

btp-001.jpg


 

Mansur Yıldırım

btp-001.jpg


 

Sefer Sağlam

btp-001.jpg


 

Semih Üstüner

btp-001.jpg


 

Ümit Aybar

btp-001.jpg


 

İbrahim Uluman

btp-001.jpg


 

Yaşar Yılmaz

btp-001.jpg


 

Yılmaz Çoşğun

btp-001.jpg


 

Şaban Örçen

btp-001.jpg


 

Recep Şahin

btp-001.jpg


 

İrfan Barutçu

btp-001.jpg


 

Havva Uluman

btp-001.jpg


 

Nagihan Çoşğun

btp-001.jpg


 

Şenay Çırak

btp-001.jpg


 

Mücella Bostan

btp-001.jpg


 

Fatma Barutçu

btp-001.jpg


 

Ümmahan Gençaslan

btp-001.jpg


 

Fatma Şahin

btp-001.jpg


 

Gülnur Uluman

btp-001.jpg


 

Filiz Üstüner

btp-001.jpg


 

Elif Can

btp-001.jpg

 

 

VATAN PARTİSİ (VP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER

cenap.jpg

Cenap Yener

1952 Kocaeli doğumlu. Demokrat Merkez Parti, DYP, Demokrat Türkiye Partisi, Ana Sol Partisi gibi partilerde yöneticilik yaptı. Kocaeli Spor ve GS spor kulüplerinde de yöneticilik yaptı. Diş Hekimi, evli ve iki çocuk babası.

vv.jpg


mehmet-005.jpg

Mehmet Kemal Boran

1958 Kıbrıs Doğumlu. 33 yıl TSK'da görev yaptı. Emekli olduktan sonra güvenlik danışmanlığı yaptı. Evli ve dört çocuk babası.

vv.jpg


binnur.jpg

Binnur Ayhan

1963 Van doğumlu. Hacattepe Üniversitesi Fizik ve İktisat Bölümü mezunu. Devlet memurluğundan emekli oldu. Evli ve iki çocuk annesi.

vv.jpg


,-002.jpg

Dilek Yalınay

1969 İstanbul doğumlu. İstanbul'da ihracat sorumlusu olarak görev yaptı. 15 yıldır Kocaeli'de yaşıyor. Evli ve bir çocuk annesi.

vv.jpg


aysen.jpg

Ayşen Tanrıkulu

1974 Samsun doğumlu. 25 yıldır Kocaeli'de esnaflık yapıyor. Evli ve iki çocuk annesi.

vv.jpg


kadir-001.jpg

Kadir Doğan

1963 Kandıra doğumlu. Çobanlık yapıyor. Evli ve üç çocuk babası.

vv.jpg


nedim.jpg

Nedim Cebir

1963 İzmit doğumlu. Ticaretle uğraşıyor. Evli ve iki çocuk babası.

vv.jpg


orhan.jpg

Orhan Kadıoğlu

1954 Giresun Bulancak doğumlu. Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu. Türkiye İşçi Köylü Partisi ve Sosyalist Parti’de görev yaptı. Denetçi Mimarlık yapıyor. Evli ve üç çocuk babası.

vv.jpg


abdullah.jpg

Abdullah Aksu

1953 Tekirdağ doğumlu. İstanbul Üniversitesi mezunu. Köy hizmetlerinde üst düzey görevler yaptı. CHP gençlik kollarında siyasete atıldı. 30 yıl boyunca devlette çalıştı. Evli ve bir çocuk babası.

vv.jpg


recai.jpg

Recai Alkan

1964 Eskişehir doğumlu. Deniz Kuvvetlerinden emekli. 1999 yılından bu yana Kocaeli'de yaşıyor. Evli ve dört çocuk babası.

vv.jpg

 

SEÇİM TAKVİMİ

14 MART: Muhtarlık bölgesi askı listeleri saat 08.00’de askıya çıkarılacak. Tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri de güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılacak. Yurtdışı seçmen kütüğü "www.ysk.gov.tr" adresinde ilan edilecek ve itirazlar başlayacak. "www.ysk.gov.tr" adresinden bina bazında seçmen kayıtlarının sorgulanmasına başlanacak. Siyasi partiler, hangi seçim çevrelerinde hangi usul ve esaslarla aday tespiti yapacaklarını Ysk'ya saat 17.00'ye kadar bildirecek.

15 MART: YSK, siyasi partilerin, hangi seçim çevrelerinde hangi usul ve esaslarla aday tespiti yapacaklarını ilgili seçim kurullarına bildirecek.

24 MART: Siyasi partiler, ön seçim ya da aday yoklaması seçmen listelerini kesinleştirecek.

27 MART: Muhtarlık bölgesi askı listeleri ile tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listeleri askıdan indirilecek. “www.ysk.gov.tr”de bina bazında seçmen kayıtları sorgulanmasının son günü.

29 MART: Muhtarlık bölgesi askı listeleri, yurtdışı seçmen kütüğü ile tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listelerine yapılacak itirazlar karara bağlanacak.

3 NİSAN: Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için YSK tarafından kura çekilecek.

7 NİSAN: Bağımsız milletvekili adaylığı için il seçim kurullarına başvurularda son gün.

15 NİSAN: Milletvekili geçici aday listeleri radyo, televizyon ve Resmi Gazete'de yayınlanacak. Geçici aday listelerine karşı il seçim kurullarına ve YSK'ya yapılacak itirazlar başlayacak ve incelenecek.

16 NİSAN: Geçici aday listelerine karşı ilgili il seçim kuruluna yapılacak itirazların son günü.

19 NİSAN: Milletvekili geçici aday listelerine karşı il seçim kurullarına yapılan itirazlar üzerine bu kurullarca verilen kararlara yönelik itirazların YSK tarafından karara bağlanmasının ve milletvekili geçici adaylığından istifa edenlerin YSK’YA bildirmesinin son günü.

24 NİSAN: Siyasi partilerin seçim çevreleri itibarıyla milletvekili kesin aday listeleri ile bağımsız adaylar, radyo, televizyon, Resmi Gazete ve illerde ilan edilecek.

8 MAYIS: Gümrük kapılarında ve yurtdışı temsilciliklerinde oy verme işlemi başlayacak.

23 MAYIS: Radyo ve televizyonda yayın için başvuran siyasi partilerin radyo ve televizyonda yapacakları propaganda konuşmalarının yayın ve zaman sıralarının belirlenmesi için YSK tarafından kura çekilecek.

28 MAYIS: Propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları başlayacak.

31 MAYIS: Radyo ve televizyon propaganda konuşmaları başlayacak.

1 HAZİRAN: Seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtılması tamamlanacak ve dağıtılmayanlar ilçe seçim kurulları başkanlıklarına teslim edilecek.

6 HAZİRAN: Saat 18.00'de seçim propagandası sona erecek.

7 HAZİRAN: Oy verme günü.

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
düzeltme
28 Mart 2015 Cumartesi 14:44
14:44
CHP adaylarından turan dumlunun açıklamasını okudum.SHP AÇILIMI Yanlış yapıldıuğını düşünüyorum konrol edermisiniz.
Mehdi Artvinli
24 Mart 2015 Salı 19:18
19:18
Rezil herif Artvin Borçkalıyım diye yazmış Din düşmanı kürt faşist partisi hdp den aday oluyor sıkıyorsa Borçka'da Artvin'de hdp liyimde seni bak neye çeviriyorlar sen olsan olsan hemşinli olursun rezil Artvinliyim deme!ŞUNDA İYİ BİL ARTVİN KUMAN(KIPÇAK)TÜRK YURDUDUR!! NE GÜRCÜDÜR NEDE LAZ!
DEFNE C.
19 Şubat 2015 Perşembe 11:08
11:08
2 GÜNDÜR LİSTE GÜNCELLENMİYOR?


Editörün Notu: 1-2 saat içerisinde güncellenecek. Gecikme için özür dilerim.
DARICALI
18 Şubat 2015 Çarşamba 11:05
11:05
hepsi iş adamı falancı filancı, halkın içinden gelen aday sayısı 2-3 tane? neden bu kadar azlar. NEDEN HALKI HALK DEĞİLDE PARASI OLAN TEMSİL EDİYOR. BU DÜZENE DUR DEMELİ.
hakiki izmitli
16 Şubat 2015 Pazartesi 11:18
11:18
Acaba bu kişiler nereli ? niçin yazmadınız ? heryerde Trabzonluyuz, Rizeliyiz ...diye nara atan kişiler ne zaman İZMİTLİ oldular acaba. lütfen doruları yazalım...
İzmitli
15 Şubat 2015 Pazar 15:20
15:20
KOCAELİYİ EVLATLARI YÖNETMELİ;Kocaeli doğumlu olmayan,Evi barkı,köyü Kocaeli'de olmayanlar kesinlikle Kocaeli'den Milletvekili adayı olmamalı yapılmamalı..Aynısı Belediye Başkanlığı içinde geçerli.Çünkü Kocaeli'nin evladı olmayanlar sadece kişisel çıkarları için çalışıyorlar Kocaeli ve halkının sorunları Kocaeli'nin menfaatleri için çalışmıyor Kocaeli'nin haklarını korumuyorlar.Her parti bunu benimsemeli..
admin
12 Şubat 2015 Perşembe 21:13
21:13
kocaelide bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.. skandal Kocaeli körfez belediye başkanlığında çalışmakta olan 657 sayılı devlet memurlarından emeklilliği dolan 30un üzerinde bulunan personelin içerisinden sadece 10 kişiyi ayırarak ve bunların secimin ardından göreve gelen yönetim bahsetmiş olduğum sadce 10 kişinin sosyal denge ve yemk parası altında verilen yardımları emekli olmazsanız keserim diyerekten 15 mayıstan itibaren kesmiştir.ayrıca 25 gun öncesinden ayn kişileri surgun olarak yukara ve asagı herekeye görvlendirmiştir ve bunların içinde bununan zabıta memur kadrosunda bununan memur arkadaşlarında devletin vermiş olduğu maktuh mesai ucretinide kesmiştir bence devletin cıkarmiş olduğu yasaya göre 65 emeklilik yaşı uygun göruldugu halde körfez belediyesinn kanunları turkiye cumhuriyeti yasalarını ustunde görüp memurları zor durumda bırakıyorlar... adaletli bir ülkede yasadıgımız burdan belli
YANDAŞ
12 Şubat 2015 Perşembe 17:57
17:57
NEDEN SADECE AKP ADAYLARI VAR?SİZDE YANDAŞ OLAMAZSINIZ,YANDAŞCIK OLURSUNUZ


Editörün Notu: Sadece AKP'de aday adaylığı başvuruları başladı. Haberde de yazıldığı üzere diğer partilerde henüz aday adaylığı başvuru süreci başlamamıştır. Diğer partilerde de sürecin başlayarak resmi bavurular yapıldığı anda aday adayları listeye eklenecektir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kocaeli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0 262) 323 39 17-18-19 | Faks : (0 262) 322 75 55 | Haber Yazılımı: CM Bilişim