• BIST 106.843
  • Altın 142,635
  • Dolar 3,5367
  • Euro 4,1209
  • Kocaeli : 26 °C
  • İstanbul : 27 °C
  • Sakarya : 26 °C

Kulaçlar havuz köpürttü

Kulaçlar havuz köpürttü
Okullar Yıldızlar Yüzme Türkiye Şampiyonası 1. Kademe yarışları Kapalı Yüzme Havuzu'nda 25 ilden 164 sporcunu katılımı ile gerçekleşti.

BAŞARILI OLANLAR 2. KADEMEYE ÇIKTI

3 gün süren ve 11-12 yaşındaki yüzücülerin katıldığı yarışlarda büyük bir çekişme yaşandı. 50, 100, 200, 400 metre, serbest, kelebek, sırtüstü ve kurbağalama ile bayrak yarışları sonrasında ilk 3 sırada yer alan sporcular Türkiye şampiyonası 2. kademe yarışlarında boy gösterme hakkı elde etti.

 

PROTOKOL DE HEYECANLA TAKİP ETTİ

İlimizi, Yahyakaptan, Özel Bahçeşehir, 23 Nisan Edebali, Alparslan, 75.Yıl Cumhuriyet ve Ford Otosan Ortaokulları başarı ile temsil etti. Yarışları Kocaeli Gençlik Hizmetleri İl ve Spor Müdürü  Muzaffer  Çintimar, Spor Şube Müdürü Engin Yaşar, TYF Yönetim Kurulu Üyesi Engin Kater, Yüzme İl Temsilcisi Seyfi Kıvılcım Okul Sporları İl Temsilcisi Göksel Ali Argun da izlerken şampiyonada toplam 30 hakem görev yaptı. Ahmet AKAY

 

DERECELER

Erkekler 50 metre sırt üstü

1. Uygar Hephoşcan - Özel İzmir Ortaokulu

2. Berke Saka - Özel Marmara Ortaokulu

3. Muammer Baran Efendioğlu -  Özel Marmara Ortaokulu

 

Bayanlar 50 metre sırt üstü

1. Eda Uzun - Kocaeli Yahyakaptan Ortaokulu

2. Idil Güven - İstanbul Anabilim Eğt. Kur.

3. Duru Ege - Bolu 50 Yıl İzzet Baysal

 

Erkekler 100 metre kelebek

1. Boray Tuna Gören - Tekirdağ Marmara Ortaokulu

2. Batuhan Ata Özen - İzmir Özel İzmir Ortaokulu

3. Bariş Çelik - Kocaeli Yahyakaptan Ortaokulu

 

Erkekler 50 metre kurbağalama

1. Mehmet Nihat Yılmaz - Bursa 80.Yıl Cumhuriyet OO

2. Barış Çelik - Kocaeli Yahyakaptan Ortaokulu

3. Arda Çalışkan -İstanbul Arel Koleji

 

Erkekler 100 metre serbest

1. Ömer Talha Öztürk - İstanbul Özel Biltek Ortaokulu

2. Yusuf Güneş - Kocaeli Edebali Ortaokulu

3. Can Güleyin - İstanbul Fmv Özel Erenköy

 

Bayanlar 100 metre serbest

1. Aymira Sezgin - İstanbul Özel Enka

2. Öykü Gökalp - Kocaeli Özel Bahçeşehir Orta Okulu

3. Olcaytu Hatipoğlu - Edirne

Erkekler 100 metre kurbağalama

1. Mehmet Nihat Yılmaz Bursa 80.Yıl Cumhuriyet OO

2. Bariş Çelik - Kocaeli Yahyakaptan OO

3. Giray Ekici - Bolu Mehmet Akif Ersoy OO

 

Bayanlar 50 metre kelebek

1. Öykü Gökalp - Kocaeli Özel Bahçeşehir OO

2. Olcaytu Hatipoğlu - Edirne Kırkpınar Ağası Alpe

3. Duru Ege - Bolu 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulu

 

Bayanlar 100 metre sırtüstü

1. İdil Güven - İstanbul Anabilim Eğ. Kur.

2. Eda Uzun - Kocaeli Yahyakaptan OO

3. Aymira Sezgin - İstanbul Özel Enka

 

Erkekler 100 metre sırtüstü

1. Berke Saka-İstanbul Özel Marmara OO

2. Yusuf Güneş-Kocaeli Edabali OO

3. Uygar Hephoşcan-Özel İzmir OO

 

Bayanlar 50 metre serbest

1. Öykü Gökalp - Kocaeli Özel Bahçeşehir Kol.

2. Olcaytu Hatipoğlu - Edirne Kırkpınar Ağası Alpe

3. Nagehan Su Tok İstanbul Özel Mürüvvet Evyap OO

 

Erkekler 50 metre serbest

1. Ömer Talha Öztürk - İstanbul Özel Biltek

2. Muammer Baran Efendioğlu - Özel Marmara

3. Yusuf Güneş - Kocaeli Edebali OO

 

Erkekler 200 metre karışık

1. Barış Çelik - Kocaeli Yahyakaptan OO

2. Boray Tuna Gören - Tekirdağ Marmara OO

3. Berke Saka - İstanbul Özel Marmara OO

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Cem Sinan Vergül: Bu takımın bir duruşu olacak21 Temmuz 2017 Cuma 10:43
  • İsmail Baran: Kazanan Kocaeli sporu olsun21 Temmuz 2017 Cuma 10:42
  • Ayaklarının tozu ile geldiler21 Temmuz 2017 Cuma 10:33
  • Ahmet Şahin: İki takım da organizeydi21 Temmuz 2017 Cuma 10:29
  • Mehmet Ellibeş takımdan memnun21 Temmuz 2017 Cuma 10:26
  • Gölcükspor-Birlik maçında performans alkışlandı21 Temmuz 2017 Cuma 10:25
  • Fırat Çakmak kolları sıvadı21 Temmuz 2017 Cuma 10:24
  • Çağlayan Alpsatan imzayı attı21 Temmuz 2017 Cuma 10:23
  • Diyarbekir Onur’u kaptı21 Temmuz 2017 Cuma 10:23
  • Elaziz Volkan Serim'i aldı21 Temmuz 2017 Cuma 10:23
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kocaeli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : (0 262) 323 39 17-18-19 | Faks : (0 262) 322 75 55 | Haber Yazılımı: CM Bilişim