Nevzat Doğan, Adnan Metin’i yanından hiç ayırmıyor

MAKALEYİ DİNLESiyaset çok garip bir sanat değil mi sizce de?
Siyasette rakip yada düşmanlık yoktur. Rakipmiş gibi görünmek yada düşmanmış gibi görünmek vardır. MHP’li Adnan Metin ve AK Partili Nevzat Doğan birbirlerine hiçbir zaman düşman olmadılar ancak rakip oldular. 2009 seçimlerinde biri Ak Parti’nin, diğeri MHP’nin İzmit Belediye Başkan adayıydı.
Kazanan Nevzat Doğan olmuştu.
Ilımlı ve sevecen bir tavrı olan Adnan Metin, rakibinin elini sıkarak tebrik etmişti. Aradan geçen yıllar “Rakiplik” kavramını da ortadan kaldırdı.
Adnan Metin önce MHP’den ayrıldı, sonra Ak Parti’ye katıldı. Ardından Nevzat Doğan’ın en yakın arkadaşı oldu.
Nevzat Doğan’ın pek çok gezisine katılan Adnan Metin, şuan oldukça aktif bir Ak Partili…
Herkes Adnan Metin’in İzmit Belediye Meclisi için aday adayı olacağını düşünüyordu. Ancak olmadı.
Adnan Metin, şuan hiçbir şeye aday değil. Ancak duyduğumuz yorumlara göre Metin, Doğan’ın kontenjanından meclise girebilir. Ya da seçim sonrası dışarıdan başkan yardımcısı olarak Doğan’ın mesai arkadaşı olabilir.


+

Tayfun Balıkçı neden başvurmadı

CHP Körfez İlçe Örgütü için önemli bir isim olan Tayfun Balıkçı, meclis üyeliği iç in başvuruda bulunmadı. Halihazırda meclis üyesi olan Balıkçı aslında CHP için olmasa olmazlardan biri.
Her meclis toplantısında yaptığı muhalefetle göz dolduran Balıkçı, konulara hakim ve olayları irdeleyen takibini sürdüren bir isim.
Birçok parti onu kendi safında görmek istiyor. MHP, Ak Parti hatta Saadet Partisi bile.
Öyle ki bana gelen istihbarata göre DP Balıkçı’yı kendi adayı olarak görmek istiyormuş.
Bütün bu teklifleri geri çeviren Tayfun Balıkçı, siyasetimi bırakıyor, yoksa siyasete mola mı veriyor.
Bence bu Tayfun Balıkçı gibi isimler hem yerel hem genel siyasetin içinde olmalı. Bana göre bu kişi Körfez ilçesinde siyaset üstü bir misyon üstleniyor. Sonuçta Ak Partilisi de, CHP’lisi de, MHP’lisi ve SP’lisi de Balıkçı’yı çok seviyor.


+

Adem Ay Acısu’ya
muhtar adayı oldu
Kartepeli Adem Ay, Yavuz Sultan Selim ve Fatih Sultan mahallelerinin birleşmesiyle oluşturulan Acısu Mahallesi’ne muhtar adayı oluyor. Hayatında ilk kez seçime girecek olan Ahmet Ay, 53 yaşında ve 1989 yılından beri Acısu’da yaşıyor. 5 çocuk basası muhtar adayımız serbest meslekle uğraşıyor.
Mimarsinan’a bir aday daha

Körfez Yarımca Mimar Sinan Mahalle Muhtarlığı’na aday olduğunu açıklayan Şefik Coşkun, seçildiği takdirde 5 yıl boyunca her yapılan evraktan en fazla 1 lira alacağını söyledi. Muhtarlığın kesinlikle hizmet kapısı olduğunu, bu düşünce içinde olmayanın hizmet yapamayacağını belirten Coşkun, “. Amacım, mahalleme hizmet etmekten başka bir derdim yok” diyor.

Esnaf SEDAŞ’A kazan
kaldırmak üzere

Sık sık yaşanan elektrik kesintileri artık vatandaşa da esnafa da gına getirdi. İş yerinde sıkıntı yayan esnaf mum ışığında ticaret yapar konuma geldi.
Gölcü k esnafı da, kesintilerden nasibini alıyor. Bu durum çekilmez bir hal alınca
Gölcük Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Necmi Kocaman SEDAŞ’ı mahkemeye verme kararı aldıklarını açıkladı.
Şaka değil, Necmi Bey baya ciddi. “Hukuk müşavirlerimiz gerekli çalışmalara başladılar. Dosya hazırlandıktan sonra mahkemeye verilecek, biz kırıcı olmadan bu sorunun giderilmesi taraftarıyız” diyen kocaman SEDAŞ’ı yargılatmaya kararlı.
Körfez’e imam hatip lisesi yapılacak
İl Özel İdaresi tarafından yaptırılacak 16 derslikli Körfez İmam Hatip Lisesi için önceki gün ihale yapıldı. Körfez İlçesi, Güney Mahallesinde inşa edilecek Körfez İmam Hatip Lisesi yapım ihalesini kazanan yüklenici firmadan 560 günde okulu tamamlaması isteniyor. Yaklaşık maliyeti 4 milyon 492 bin 81 TL olarak belirlenen ihaleye 9 firma katıldı. Tekçeler inşaat 3 milyon 963 bin TL, Adem Uslu yapı 3 milyon 217 bin 200 TL, Engin Çelik inşaat 3 milyon 899 bin TL, Demirkaya inşaat 4 milyon 251 bin TL, Demka inşaat 3 milyon 730 bin TL, Bayburt Öz-Ka inşaat 3 milyon 761 bin TL, Zülküf Adıgüzel Adıgüzel inşaat 3 milyon 300 bin TL, Adıgüzeller inşaat 3 milyon 440 bin TL, Alp Yapı inşaat 3 milyon 789 bin TL teklif verdi. İhale komisyonunun yapacağı değerlendirme sonrası ihaleyi kazanan yüklenici firma ile sözleşmenin imzalanması ve yer tesliminin ardından okul inşaat çalışmalarına başlanacak.Atılımcı İşadamları genel kurul yapacak
Oğuzhan Keleş’in başkanlığını yürüttüğü Atılımcı İş Adamları Derneği’nin genel kurulu yarın yapılacak. Ramada otel’de yapılacak olan genel kurul saat 13.00’da düzenlenecek olan kokteyl ile başlayacak. Genel kurul kısmına ise 14.00’da geçilecek.

+

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR