Üç “S”…

MAKALEYİ DİNLE

 

“Sevgi, spor, sonuç”

Bu üç anlamlı kelimenin, hayatımızın her evresinde içerdikleri mana itibarı ile bireyden topluma çok gerekli olduğunu düşünüyorum.

Sosyal, kültürel v.s., tüm yaşam alanlarımızda onlara ihtiyacımız var ve de maalesef olayın farkında değiliz.

Farkındayız da; yoksa “Adam sen de” diye geçiştiriyor, hayatın ekonomik yönüne mi zorla değer veriyoruz?

Bu bağlamda bir öykü ile neler kaçırmakta olduğumuzu ve belki faydalı olur düşüncesiyle sevgili okurlarla paylaşmayı uygun gördüm. Belki beğenirsiniz.

“Bir sabah kapı çalınır ve kapıyı açan kadın evin önünde üç sevimli yaşlı görür. Onları içeri davet eder. Üç yaşlıdan biri gülümseyerek ‘Üçümüz birden olmaz. Yalnızca birimizi davet edebilirsin. Benim adım Zenginlik, bu arkadaşım Başarı, bu da Sevgi’ der. Kadın düşünür ama karar veremez. İçeri koşup kocasına anlatır durumu ve ne yapması gerektiğini sorar. Adam heyecanla ‘İyi ya işte, Başarı’yı davet edelim. Girdiğimiz her işte başarılı oluruz’ der. Kadın ‘Neden Zenginlik’i çağırmıyoruz? Her istediğimizi alırız’ diye cevap verir. Bu sözleri dinleyen evin genç ve güzel kızı ise ‘Hayır! Bence Sevgi’yi çağıralım. Sevgi dolu bir yuvamız olsun’ diye ısrar eder. Baba ve anne kızlarının fikrini kabul ederler. Kadın kapı önündeki yaşlılardan Sevgi’yi içeri çağırır. Fakat diğer iki yaşlı da Sevgi’nin peşinden içeri girerler. Kadın şaşkın bir vaziyette onlara bakarken, adı Zenginlik olan yaşlı adam şöyle der ‘Şaşırma! Sevgi’nin girdiği yere biz de gireriz. Eğer beni ve Başarı’yı davet etmiş olsaydın sadece birimize sahip olacaktınız. Seçimi doğru yaptığınız için üçümüze de kapınızı açmış oldunuz”.

Ülkemizin bu manada “sevgiye ve hoşgörüye” çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Spor adına ve hemen her anlamda sevgiye önem vermek birey olarak kendimize, ailemize, çevremize ve özellikle ülkemize katkı sağlayacaktır.

Spor dolu, sevgi dolu yarınlar ümit edelim.

Ne olur bu cennet vatana ihanet etmeyelim.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR