Sanayi kenti Kocaeli, turizm kenti olacak mı?

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli sanayi kenti…

Daha önce limanlara karşı çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, geçtiğimiz günkü bir konuşmasında Kocaeli’nin doğal liman olduğunu söyledi…

Bu demek oluyor ki, ilerdeki yıllarda ilimize birçok liman kendi gelecek…

Bu da trafik sorununu katlayacak…

**

Kocaeli sanayi kenti olarak anılırken, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ ve

TÜRSAB Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kadir Genç önceki gün TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy’u ziyaret etti.

Kocaeli’nin turizm destinasyonuna dönüşmesi hedefiyle çıkılan yolda, 9-10 Ocak 2015 tarihlerinde kapsamlı bir organizasyon düzenlenecek…

 

Ocak ayında düzenlenecek olan organizasyona Ulusoy nezdinde tüm TÜRSAB yönetim kurullarını ve üyelerini davet eden Başkan Özdağ, 2015-2016 yılları ve sonraki dönemlerde ilimizde bulunan Cengiz Topel Havaalanı’nın hac ve umre organizasyonları için kullanılması hususunda da katkı beklediklerini söyledi.

**

Özdağ ziyarette yaptığı konuşmasında, “Kocaeli Ticaret Odası olarak İstanbul'a, hava yollarına yakınlığı, iskele ve limanları ile doğal bir lojistik üs olan şehrimize değer katacak her projenin içinde olmayı ve Kocaeli’ni 2023 hedeflerine hazırlamayı görev addediyoruz.

 

İlimizde bulunan ve sivil havacılık açısından potansiyel vaat eden Cengiz Topel Havalimanı’nın işler hale getirilmesi, 2023 yılı hedeflerine ulaşma çabamızda kentimize farklı zenginlikler katarak ‘sanayi şehri’ olarak bilinen kentimizin, turizm potansiyelini ortaya çıkaracak önemli bir adım olacaktır” ifadelerine yer verdi.

**

İstanbul’un bağırsakları temizleniyor…

İstanbul’daki bütün fabrikalar Kocaeli’ye aktarılıyor…

Gebze bölgesine yeni organize sanayi bölgeleri kuruluyor…

Sanayinin her geçen gün daha da geliştiği Kocaeli’de bakalım Kocaeli Ticaret Odası ve TÜRSAB Yedigöller Bölgesel Yürütme Kurulu’nun çalışması nasıl bir sonuç verecek.

 

Şener’den eleştiri

Türk Metal Sendikası Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Şener, yaşanan işçi ölümleri hakkında açıklamalarda bulundu. Şener, “Dikkatsizlik ve ihmalkârlık sonucunda böyle kazalar meydana geliyor. Ermenek’te meydana gelen maden kazasında yaşananlar ortada. Yine işçi ölümleri yaşandı. Gerek Soma’daki maden faciası gerek İstanbul’daki asansör kazası gerekse de Ermenek’te yaşanan kazada tek sebep ihmalkârlıktır. Ucuz işçi çalıştırmanın sonucunda böyle kazalar oluyor. Devlet kazaları önlemek adına en kısa zamanda önlem almalıdır” dedi. Şener’e katılıyorum.

 

Ellibeş, KOÜ’de hasta ziyaretinde

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Gölcüklü vatandaşları ziyaret edip geçmiş olsun temennisinde bulundu. Başkan Ellibeş, hastalara moral veren Ellibeş, “Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde sizlere her konuda yardımcı olmaya hazırız” dedi. Hastalar, Ellibeş’e teşekkür etti.

 

BBP’den çözüm sürecine eleştiri

Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Remzi Kaya, hükümetin ürettiği çözüm sürecini eleştirdi. Kaya, “Sözde açılımın ülkemizi nereye getirdiği belli. Ülkemiz bölünmeye doğru gidiyor" dedi. Kaya, ‘Çözüm Süreci mi Bölünme Süreci mi’ isimli panelimiz, 25 Kasım 2014 tarihinde (bugün) saat 10.00’da, Başiskele’de bulunan Wellborn Luxury Hotel’de, Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanlığımızın ev sahipliğinde yapılacaktır. Tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

 

Engelliler Başkan Alp’i ziyaret etti

Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat ve yönetimi önceki gün AKP Gölcük İlçe Teşkilatı’na yeni seçilen İdris Alp ve yönetimini ziyaret etti. Başkan Alp, ziyaret için Bat’a ve yönetimine teşekkür etti. Ziyaretin ardından Engelsiz Yaşam Merkezi’ne gelen Başkan Alp ve yönetimi engellileri merkezde ziyaret ederek, engellilere hediyeler verdi. Ak Parti’nin engellilere büyük değer verdiğini belirten Başkan Alp, engellileri çok sevdiklerini söyledi.

 

T.C.’siz Ziraat Bankası

Biz yıllarca Ziraat Bankası’nı başında T.C.’li sevdik. Ama AKP hükümeti, bankanın T.C.’sini kaldırdı. Şimdi T.C.’siz bütün kanallara reklam veriyor. Ziraat Bankası’nın 151. kuruluş yıldönümü Değirmendere Şubesi Müdürü Funda Gerim ve personelince kutlandı. Kutlamaya Esnaf Odası Genel Sekreteri Seyhan Sirmen de katıldı. Banka müdürü Funda Gerim, "Ziraat Bankası topluma her zaman br bankadan daha fazlasını vermeye çalıştı” dedi. Biz de T,C.’siz Ziraat Bankası’na nice yıllar diliyoruz.

 

Başkan Üzülmez hacıları unutmadı

Kutsal topraklara giderek hacı olan Kartepelileri ziyaret etmeye devam eden Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, önceki gün sırasıyla Ataevler Mahallesi’ndeki işyerinde Orhan Top’u ve Emekevler Mahallesi’ndeki evinde de Ziya Can’ı ziyaret etti. Başkan Üzülmez’e ziyareti sırasında meclis üyeleri Ahmet Atlı, Ergül Şirin ve Kemal Timur ile koordinatör Yusuf Özdemir de eşlik etti.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR