Dökülen kan, oy sevdalılarının eseri mi?

MAKALEYİ DİNLE

CHP Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi
Dağlıca kesiminde askere yapılan saldırıyı ve Iğdır’da polise yapılan saldırıya tepki gösterdi. Şehit olan askerlere rahmet dileyen Orhan, terörü de lanetledi. Orhan’ın AKP’yi hedef alan açıklamasını birlikte okuyalım;  

"Onlarca canımızı kaybettiğimiz bir günde bu ülkenin Cumhurbaşkanı, '400 milletvekili
verseydiniz böyle olmazdı' diyor.

Bu ülkenin Başbakan'ı, şehitlerimizi verdiğimiz günde maç izliyor.

400 milletvekili alamadı diye ülkeyi kan gölüne çevirenler, tarih karşısında yargılanacaklar. Dökülen kan, oy sevdalılarının eseridir.

Sönen ocakların hesabını kim verecek?

Halkın iradesini sindiremeyenler, kanlı pazarlıklar uğruna evlatlarımızı feda edemezler. Ülkemizin dört bir yanında halk isyan ediyor, 'Durdurun bu savaşı.' diyor. Halka kulak veren yok. Çözüm süreciniz, neden 7 Haziran ile birlikte son buldu?

Bu soruların cevabını kim verecek?"

***
 
Ülkenin geleceği için birlik olma zamanıdır.

Bir ölüme daha tahammülümüz yok.
Taraflar silah bırakmalı.

Vakit tüm siyasi kimlikleri, tüm çıkarları bir kenara koyup ülkemizin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için, birlik olma zamanıdır.

Acının rengi, kimliği yoktur.

Bu acıyı dindirmek, hepimizin başlıca görevidir.

CHP bu kan ve gözyaşını dindirmek için, barışın yeniden inşası için her türlü sorumluluğu
almaya hazırdır.

Kanlı terör saldırılarını lanetliyor, şehitlerimiz saygıyla anıyorum. Türkiye'nin başı sağ olsun"

***

Orhan’ın açıklamaları böyle…

Her gün gelen şehit haberlerinin gölgesinde 1Kasım seçimleri yaklaşıyor…

Maalesef vatandaş terör derdinde,  bizi yönetenler oy derdinde…

Bakalım bu işin sonu nereye varacak?

 

Bahri Odabaş’tan sağduyuya davet

MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, artan terör olayları nedeniyle halkımızı sabırlı olmaya ve sağduyuya davet etti. Odabaş’ın değerlendirmesi şöyle; Son gelen şehit cenazelerimiz, kimyamızı bozuyor hislerimizi frenleyebilmemizin sınırlarını aşıyor, ancak millet olarak sağduyulu olmak zorundayız. Başta içimizdeki hainler olmak üzere dışarıdaki fırsatçıların amaçlarına hizmet etmemek için fedakarlık yapmak zorundayız. seçimden önce güvenlik güçlerimize yardımcı olmak.1 Kasım’da da Ülkemizi bu duruma düşürenlerin hesabını kesmek zorundayız”

 

İzmit’te köpek açılımı

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından günde ortalama 15-20 sahipsiz köpeğin toplandığı öğrenildi. Zabıta yetkililerinin verdiği bilgiye göre, başta Yahya Kaptan Mahallesi olmak üzere şehrin değişik yerlerinden toplanan sahipsiz köpekler tedavi ve aşıları için Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınma Merkezi’ne teslim ediliyor. Köpek sorunu sadece İzmit’te değil, diğer ilçelerde de büyük sorun teşkil ediyor.

 

KEYDER, terör olaylarını kınadı

Kocaeli Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği yaptığı yazılı açıklama ile; ülkemizde yaşanan ve halkımızı derinden yaralayan elim olayları şiddetle kınadı. Dernek Başkanı Yusuf Ziya Tom tarafından gönderilen yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sebebi her ne olursa olsun, şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Halkımızı derinden üzen bu terör olayları karşısında, halkımızın sağduyulu davranması ve akan kanın bir an önce durdurulması en büyük temennimizdir. Her konuda toplumsal uzlaşı ve çözümden yanayız. Sektörümüzde faaliyet gösteren işletmeler olarak şehitlerimize rahmet, değerli ailelerine sabır, halkımıza başsağlığı diliyoruz”

 

Körfez’de terör için basın toplantısı

Körfez Kent Konseyi; ülkemizde yapılan terör saldırılarını kınamak, birlik ve beraberliğe vurgu yapmak adına bugün saat 18.00’de Tütünçiftlik Kültür Merkezi önünde basın toplantısı yapacak.

 

CHP’li Tarhan soruyor; Erdoğan AKP kongresine katılacak mı?

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, üyesi gibi davranmaya devam ettiği AKP’nin 12 Eylül’de yapılacak kongresine katılıp katılmayacağını sordu. Sosyal paylaşım ağı Twitter’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen CHP’li Tahsin Tarhan, Recep Tayyip Erdoğan’ın, 7 Haziran seçimleri öncesinde olduğu gibi AKP’ye hala 400 milletvekili isteyerek taraflılığını ortaya koyduğunu ileri sürdü. Tahsin Tarhan, “Cumhurun değil AKP’nin başı” olmakla suçladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aşağıdaki soruları sordu:

“7 Haziran seçimleri öncesinde AKP”ye oy isteyen Cumhurbaşkanı, “Cumhurun Başkanı” sıfatını hatırlamadığını tekrar tekrar ortaya koymaktadır. Erdoğan, “AKP için 400 milletvekili” isteğini onlarca şehidin ardından, “400 milletvekili olsaydı böyle olmazdı” yinelemekte. Yaptığı tüm açıklamalar ve tavrı ile Ülkenin değil AKP”lilerin Cumhurbaşkanı olduğunu ortaya koymaya devam etmektedir. Ak-Saray”da Ak Parti yöneticisi gibi davranan Recep Tayyip Erdoğan’a soruyorum. 12 Eylül’deki AKP’nin Kongresine katılacak mısınız? 7 Haziran öncesinde olduğu gibi 1 Kasım seçimleri için de Ak Parti için miting programı düzenleyecek misiniz?

 

Karamürsel’de teröre lanet yürüyüşü var

Karamürsel Kent Konseyi terör olaylarına tepki göstermek amacıyla bugün ‘Teröre Lanet Yürüyüşü’ düzenliyor. Yürüyüşte ‘Türk Bayrağı’ haricinde hiçbir bayrak, simge ve flamanın kullanılmayacağını belirten yürüyüş tertip komitesi, teröre karşı tek yürek olmak için tüm halkı saat 14:30’da Ulu Cami önünde toplanmaya davet ediyor. Karamürsel Kent Konseyi tarafından düzenlenen yürüyüşe Karamürsel Kaymakamlığı, Karamürsel Belediye Başkanlığı ve Karamürsel Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere çok sayıda kurum, siyasi partiler, daire amiri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de destek verecek.

 

Mimarlardan sergi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi “Mimarlık ve İç Mimarlık Seminerleri” kapsamında düzenlenen, Politecnico di Milano öğretim üyesi, Doç. Dr. Elisabetta Rosina tarafından  "Contemporary Architecture and Restoration", "Çağdaş Mimarlık ve Restorasyon"  konulu semineri  14  Eylül 2015  Pazartesi günü saat 11.30-12.10 arasında  KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi seminer salonunda yapılacak. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR