CHP’li Başlak’ın AKP açıklaması dikkat çekici!

MAKALEYİ DİNLE

CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı Semra Başlak, yıllarını CHP’ye verdi.

CHP için çok çalıştı… Tabir yerinde ise saçlarını süpürge etti.

Şimdi de milletvekili olarak partisine, halka hizmet vermek istiyor.

Gazetemize açıklama gönderen Başlak, gündeme dair konularla ilgili değerlendirme yaptı.

Birlikte okuyalım; 

***

‘Türkiye çok zorlu ve yıkıcı bir süreçten geçiyor. Yıllardan bu yana rejime yönelik tahribat çabaları artık devletimizin bütünlüğü ve varlığına yönelmiş durumdadır. İç Güvenlik Yasası adlı dikta rejimi kanunlarının, önce TBMM Genel Kurulu’na getirilecek yasalaştırılması çok büyük bir garabettir.

***

Mit Müsteşarı’nın görevinden istifa etmesi ardından Cumhurbaşkanı tarafından azarlanması üzerine başvurusunu geri çekmesi ve yeniden ülkemizin tüm istihbaratının başına getirilmesi hukuksuzluğu ülke gündemine gelmektedir. Bir partiden vekil adayı olmuş birisi, devlet adamı ve bürokrat vasıflarını hele ki istihbarat alanında görevli ise kaybetmiştir.

Cumhurbaşkanının Anayasal yetkilerini aşarak Merkez Bankası’na müdahale etmesi ülkemizin uluslararası itibarı, ekonomik güvenliği ve finansal istikrarı açısından çok ciddi tehlikeler oluşturmaktadır. Şimdilik savaş baltalarının gömüldüğü bir görüntü veriliyor olsa da, dünya ekonomik çevreleri tarafından ülkemiz ciddi anlamda izlenmektedir ve büyük risklerde hapsedilmiş durumdayız.

***

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklilere bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesi konusunda noter tasdikli sözünün, Başbakan sayın Davutoğlu tarafından “Batarız” diyerek eleştirmesi büyük bir garabet örneğidir. Ak Saray adlı kibir abidesindeki bir bardak kadar bile emeklilere değer vermeyen bu iktidar halkımızla bağlantılarını koparmıştır. Sosyal adalete özlem duyan milyonların tek ve gerçek adresinin CHP olduğu gerçeği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

***

Türkiye’nin kırk yıllık kanayan yarası olan terör sorununu ortadan kaldırmak adına başlayan çözüm sürecinin bir kişinin egosuna ve siyasi istikbaline kurban edilmesinin tek kelimelik tanımı “faciadır”. Tarafsızlığı toplumun geniş kesimleri tarafından sorgulanan Cumhurbaşkanının bu sürece kefil olması, sürecin önündeki en büyük engeldir. İmralı’dakinin muhatap alınması devlet geleneği terstir, birliğimize vurulmuş darbedir. CHP, iktidarında meşru zeminde ve legal siyasiler ile diyalog süreçleri hızlandırılarak bu sorun çözülecektir.

***

Kadın cinayetleri konusu ülkemizin kanayan yarası olarak ortada dururken, iş kazaları sebebiyle her yıl binden fazla vatandaşımızı vahşi kapitalizme kurban verirken, taşeron işçiler konusu her geçen gün çığ gibi büyürken ve milyonlar sosyal haklarından mahrum bir şekilde modern kölelik düzenine mahkum edilirken, köylümüzün ekini para etmez durumdayken ve Büyükşehir yasasıyla köylerimiz gaddarca tarihe gömülmüşken 2023 hedeflerinden bahsedilmesi inandırıcı değildir. 2023 hülyalarından bahsedilmesi bir akıl tutulması örneğidir.

İşsizlik ve enflasyon her gün artmakta ve ihracatımız düşmektedir. İthalat artarken, yerli üreticilerin dünya standartları için verdikleri mücadeleye devlet tarafından vurulan darbe bu hükümetin sürekli şikâyet ettiği faiz lobisinin kuklası olduğunun kanıtıdır.

***

Üretimden, istihdamdan ve emekten yana tavrını her zaman ortaya koymuş olan CHP, üreticileri büyütecek, emekçilerin iş güvenliği ve sosyal haklarını kalkındıracak ve hakça paylaşım ile tüm yurttaşlarını kucaklayarak refah içinde bir Türkiye’yi inşa edecektir. Türkiye’nin yeni Başbakanı Kemal Kılıçdaroğlu ve sosyal demokrat kadrolar, son yirmi yıldır yaşadığımız yıkımları onarmak adına hazırdır ve görev bekliyorlar.’

***

Başlak’ın açıklaması böyle…

Türkiye’de iyi şeyler olmuyor..

Ekonomi bozuluyor…

İşsizlik artıyor…

En önemlisi özgürlükler kısıtlanıyor…

7 Haziran seçimlerine işte bunların gölgesinde gireceğiz…

 

 

Ersoy’dan hasta ziyareti

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit belediyesi eski meclis üyesi Kocaeli Devlet Hastanesi enfeksiyon servisinde ağır grip nedeni ile yatan Adnan Uysal’ı Kocaeli Devlet Hastanesi enfeksiyon servisindeki hasta yatağında ziyaret etti. İdris Ersoy, Adnan Uysal’ın bir an önce sağlığına kavuşması için acil şifalar dileyerek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

Karaosmanoğlu ailesinin mutlu günü

7 Haziran genel seçimleri öncesinde AKP eski Gençlik Kolları Genel Başkanı İsmail Karaosmanoğlu seçim çalışmalarına devam ederken diğer taraftan ailesine de vakit ayırmayı ihmal etmiyor. Evlatlarının doğum gününde güzel bir gece tertip eden Karaosmanoğlu bu anı kendi sosyal paylaşım sitesinden talipçileriyle paylaştı.     

 

MHP’li Elmas’ı fena kızdırdılar

Gazetenin biri bir haber yaptı… MHP Milletvekili aday adayı Hilal Elmas’ın MHP MYK üyesi Çetin Elmas’ın akrabası olduğunu iddia etti. Bu iddia Elmas’ı kızdırdı. Gazetemize yaptığı açıklamada MHP MYK üyesi Çetin Elmas ile bir akrabalığının olmadığını, basında çıkan haberin yalan olduğunu söyledi. Elmas, iddia edildiği gibi ona güvenmediğini önce Allah'a sonra kendisine güvendiğini, meclise girip girmeyeceğine ancak milletimiz karar vereceğini söyledi.

 

Atanamayan öğretmenler intihar etmeyi düşünüyor

Türkiye’de 400 bine yakın atanmayan öğretmen var Atanamayan öğretmenlerin sesini duyurmak için özel kamuoyu anketi yapıldı. İnteraktif yollarla ulaşılan 127 ataması yapılmayan öğretmenin katıldığı ankete 80 ilden katılım sağlandı. Anket sonuçlarından en çarpıcı olanı ataması yapılamayan öğretmenlerin intihar eğiliminde olması. "Atamanız yapılmadığı için intihar etmeyi hiç düşündünüz mü?" sorusuna: Evet düşündüm diyenlerin oranı yüzde 38.33, cevap vermek istemiyorum diyenlerin oranı yüzde 26.44, Hayır düşünmedim diyenlerin oranıysa yüzde 35.23 oldu. Bu da demek oluyor ki her 3 ataması yapılmayan öğretmenden 1'i intihar etmeyi düşünüyor. Kocaeli’den ankete 21 kişi katılmış…

 

SEKA’da Film Okumaları başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Film Okumaları programı başlıyor. Sanat Edebiyat Kültür Akademisi’nde (SEKA) düzenlenen Film Okumalarıyla Türk, İran, Hint ve Batı sinemasından örneklerin okumaları yapılacak. Her hafta Pazar günleri 18.00-21.00 saatleri arasında yapılacak olan Film Okumaları 5 Nisan Pazar günü start alacak. Başvurular www.tdedkocaeli.org.tr adresine yapılabilir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR