Elektrik kesilince…

MAKALEYİ DİNLE

Bilinen 44 ilin elektriğinin kesildiği…

Saban saat 10.36’da kesilen elektrik kentimizi felç etti. Sadece kentimizi mi? Tüm ülkeyi kilitledi.

En büyük olumsuzluk ise İstanbul’da yaşandı. Ulaşım durma noktasına geldi.

Kesintiyle birlikte bazı sorunlar yaşanmaya başlandı. Sağlık kuruluşları hizmet veremez hale geldi. Jeneratörün bulunmadığı Aile Hekimliklerinde aşıların bozulmaya yüz tuttu.

Telefon şarjları bitti.

Baz istasyonlarının aküleri biteceği korkusu iletişimin taşemen kopacağı korkusu yaşandı

Evlerde kombiler durdu, buzdolapları işe yaramaz hale geldi.

Tam hayat kopuyor derken saat 13.40’ta enerji kent merkezine yeniden verilmeye başlandı.

Bütün bunlar elektriğin hayatımızdaki önemini yeniden hatırlattı bize.

Yaşanan teknolojik bir felaketti aslında.

Eğer kesinti birkaç gün sürseydi hayat tamamen felç olacaktı. Korktuğumuz her şey başımıza gelecekti.

Neyse ki beklenen tehlike yaşanmadı. Herkese geçmiş olsun

 

Japonya'ya, Kocaelili karateciler ayakbastı

2. Uluslararası Shotokan Karate-Do Antrenör hakem ve ustalık eğitim semineri 3-5 Nisan 2015 tarihlerinde Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılacak.

Belli kriterleri doldurmuş katılımcıların davet edilmesiyle oluşan ülkeler grubunda Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Fahri Antrenörleri Hüseyin Karal ve Tahir Tarım da yer almakta.

Shotokan Uluslararası Karate Federasyonu Başkanlığının 2016 Dünya şampiyonasının ülkemizde yapılması için başvuru ve tanıtım dosyası ile temaslarda bulunacak.

Seminere katılım için Türk kafilesinde davetli 9 üye yer alıyor. 

Kafile başkanı ve Uluslararası Shotokan Karate Federasyonu Türkiye Başkanı Mikdat Kahraman'da yer alıyor. Başkan Kahraman seminerin ve 2016 Dünya şampiyonası ev sahipliği başvurumuzun öneminin büyük olduğunu söylüyor.

Dünyada 155 ülke toplam 3.5 milyon üye sayısını geçmiş bir teknik federasyon olan Shotokan İnternational karate Federasyonunun(SKIF) seminerinde ülkemizi ve ilimizi temsil eden antrenörlerimize beraber tüm kafiledeki hocalarımıza başarılar dileriz.

 

 

Kanserle Mücadele Haftasında önemli etkinlikler var

Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği 1-7 Nisan Kanser Haftası çerçevesinde bir dizi etkinlik yapmayı planlıyor. İlk etkinlik bugün saat 12.00’da başlayacak. Kanser ve kanser hastalarına dikkat çekmek amacıyla Fevziye Camii önünde toplanacak grup Kocaeli Valiliği önüne kadar yürüyecek. Ardından burada Atatürk Anıtı’na konulan çelengin ardından basın açıklaması yapılacak. 5 Nisan Pazar günü de SDKM’de Melahat Gürses konseri düzenlenecek. Tüm Kocaelililerin davet edildiği konserin başlama saati ise 20.00 olarak belirlendi. Dernek yönetimi 6 Nisan günüde Doğa Koleji’nde konferans düzenleyecek. KOÜ Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Kazım Uygun ve Prof. Dr. Görkem Aksu’nun konuşmacı olarak katılacağı konferansın konusu da Kanser ve farkındalığı olacak.

 

Özel Körfezimden sanat gecesi

Özel Körfezim Eğitim kurumları tarafından hazırlanan sanat gecesi 3 Nisan Cuma günü yapılacak. Sabancı Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da yapılacak olan etkinlik zengin bir programdan oluşuyor. Okul müdürü Azmi Cihat Hatipoğlu düzenlenecek olan etkinliğe tüm okul velilerini davet ediyor.

 

Yarımca sahili berbat durumda

Körfez Yarımca sahilinin durumu içler açısı. Özellikle Atatürk Anıtı’nın bulunduğu bölge çöplük yuvası haline gelmiş. Alkol alanların içki şişelerinden tutunda evsel atıkların saçıldığı bölge görenleri rahatsız ediyor. Sahil ziyaretçileri Körfez sahillerinin o eski günlerine özlem duyuyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR