Yarın büyük yarış bitiyor

MAKALEYİ DİNLE

Türkiye günlerdir, haftalardır 12 Haziran seçimlerine kilitlendi. Liderler kan ter içersinde bir günde birkaç mitinge koşuşturup duruyorlar. Nazar değmesin hepsi de genç delikanlı performansı sergilediler. Birbirlerine eleştiri dozunu aşarak hırpaladılar, hakaret de ettiler. Yarın birbirlerinin elini nasıl sıkacaklar doğrusu insan merak ediyor. Toplum olarak balık hafızasına sahip olduğumuz için bunları da bir müddet sonra unutacağız.
Yarın akşam tekke düşüp kel görünecek. Hangi parti kaç milletvekili çıkaracak göreceğiz. Ama aldıkları sonuç ne olursa olsun her parti kendilerini başarılı kabul edip bir sürü nedenler ortaya sürecek.
Parlamentoya girmeyi garantileyenler sevinecek, giremeyenler üzülecek. Başarılı olanlar başarılarının sebebini kendinde görüp havaya girecekler. Kazanamayanlar ise sebebini mutlaka birilerine ihale edecekler. Bu hengâme birkaç gün devam edip ondan sonra başka hesaplara odaklanacaklar.
Seçim meydanlarında verilen vaatler her zaman olduğu gibi unutulup gidecek. En önemlisi ise inşallah yarın kazasız belasız hiç kimsenin burnunun kanamadığı bir seçim geçiririz diyorum.
Yeni parlamentonun önünde halının altına sürülmüş devasa sorunlar var. Toplum yeni Anayasa beklentisine kilitlendi. Ortak konsensüs nasıl sağlanacak? Avrupa Birliği rüyası uzun zamandır buzdolabına kondu. Nasıl bir yol izlenilecektir?
İşsizlik büyük bir dert. Gözle görünür elle tutulur bir çözüm olacak mı bilemiyoruz Ama çözüm mutlaka şart. Zira en büyük baş tehlike işsizliktir.
Türkiye tarım ve hayvancılık da kendine yeten hatta dışarıya büyük miktarda ihracat yapan bir konumdaydı. Şimdi ise ithalat yapan bir konuma geldi. Burada gözle görülen bir uygulama hatası var. Buna benzer birçok eksikliklerin düzeltilmesi gerekiyor. Hızlı bir iç göç yaşanıyor. Gerekli tedbirler alınarak herkesin yerinde yaşamasını kolaylaştıran teşviklerin sağlanması gerekiyor.
Açılım, ileri demokrasi gibi kavramlar ama ne olduğunu söyleyenlerin dahi tam açıklayamadığı sözlerin, vaatlerin ne olacağı, bizleri nerelere sürükleyeceği kuşkulu bir bekleyiş yarattı. Bütün bunlar ve benzeri söylemlerin çözümü ne ve nasıl olacaktır?
Sorunlarımız say say bitmiyor. Bütün bunlar parlamentonun önünde olacak. Sabah ola hayır ola diyelim. Yarın ki seçimimizin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dileyerek bekleyip görelim.

Emex Otel
Eski adı Grand Yükseliş Otel el değiştirdikten sonra Emex Otel olan bu tesis
Kocaeli’nde 5 yıldızlı özelliği ile çok önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.
4 Haziran akşamı oğlumuz Baha Güçlü’nün düğün ve nikâhını burada gerçekleştirdik.
Otele gelen davetlilerin gelişinden gidişine kadar görevli personelin güler yüzlü, samimi ilgilerini gördük. Görevli hostesler konukları hoş geldiniz diyerek kapıda karşılayıp ellerindeki listelerde belirlenen yerlerine oturtuyor. Titiz bir servisle ikramlarını sunuyorlar.
Konuklarımızın memnun olup teşekkür ederek ayrıldıkları bu organizasyonda en büyük pay Otelin Genel Müdürü Bekir Serin Bey’indir. Bekir Bey dış ülkelerde kariyerini tamamlamış dalında başarılı bir profesyoneldir. Emex Otel için bir şans olduğunu düşünüyorum.
Bekir Bey’in sağ kolu durumunda olan Banket Satış Müdürü Deniz Dalgıç her şeyi inceden inceye hesaplayan çalışkan başarı merdivenlerini hızla tırmanan genç bir hanım.
Mutlu günümüzde başarılı ve samimi hizmetlerinden dolayı Genel Müdür Bekir Serin Bey’e ve nezdinde Deniz Dalgıç Hanım’a ve emeği geçen tüm personele teşekkür ediyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR