CHP’li Tahsin Tarhan, AKP’li Bakan’a neden tepki gösterdi?

MAKALEYİ DİNLE

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan,  siyasete yavaş yavaş ısınmaya başladı…

Tarhan, gündeme dair konuşmalar ve açıklamalar yaparak kamuoyunu aydınlatmaya çalışıyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşmeleri tamamlanan Elektrik Piyasası Kanunu Teklifi ile ilgili olarak CHP Kocaeli Milletvekili ve Sanayi Komisyonu Üyesi Tahsin Tarhan, uluslararası şirketlerin temsilcisi olmadıklarını ifade ederek  “Biz sosyal demokrat bir partiyiz. Biz yoksulun, işsizin, emeklinin yanında siyaset yapıyoruz” dedi.

**

Temel kanun olarak TBMM Genel Kurulu’nda, Elektrik Piyasası Kanun Teklifi’nin 1’nci bölümünde konuşma yapan Tahsin Tarhan, Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın muhalefet partilerinin konuşmalarından hiçbir şey çıkarmadığını ve muhalefet partilerini suçladığını ifade etti.

**

Tarhan, bu durum karşısında Allbayrak’a tepki gösterdi…

Tarhan, nükleer enerji ile ilgili Enerji Bakanının sorulara yanıt vermemesini ve tepki göstermesini eleştirdi. Tarhan, Bakan’ın bu tavrı için,  “Ben de üretimden gelmiş biriyim, burası bir holding değil, siz Türkiye Cumhuriyeti'nin Bakanısınız. Arkadaşlarımızın bütün sorularına tek tek cevap vereceksiniz. Bu yasada eğer topluma faydalı, emekliye faydalı, yoksula faydalı maddeler yoksa itiraz ederiz” şeklinde çıkışta bulundu.

 **

Yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine dikkat çeken Tarhan, Enerji Bakanına doktora tezini nükleer üzerine değil, yenilenebilir enerji üzerine yaptığını  hatırlattı ve, çevrenin öncelikleri olduğunu  belirterek “Denizlerimizden bir balık dahi ölmesin diyoruz, bir tane çiçek, bir tane böcek, bir tane ağaç dahi zarar görmesin diyoruz” diyerek uyarıda bulundu. .

**

Tarhan, yasanın TBMM’ye getiriliş şeklini de eleştirdi. Tarhan, bu yasanın komisyona AKP Milletvekillerinin imzası ile gönderildiğini belirterek, dönemin Başbakanının bu yasaya karşı geldiği için yasanın tasarı olarak değil de milletvekilleri tarafından teklif olarak komisyona getirildiğini ifade etti.

**

Konuşmasında TBMM Genel Kurulunun düşüncelerin, eleştirilerin ve önerilerin özgürce ifade edildiği  bir ortam olduğunu ifade eden Tarhan, muhalefete karşı ön yargılı yaklaşılmaması gerektiğini de vurguladı.

**

Tarhan’ın Bakan Albayrak ile ilgili açıklamaları böyle…

Tarhan, Albayrak’a kızıyor, ama bunu sadece Albayrak değil, diğer Bakanlar da yapıyor…

 

 

 

Yüksel Özdemir teşekkür etti

İlimizin tanınan bürokratlarından Kocaeli İl Yazı İşleri Müdürlüğünden emekli Yüksel Özdemir, geçtiğimiz günlerde eşi Şükran hanımı ameliyat ettirdi. Yüksel Özdemir eşinin sağlığa kavuşmasında ilgi ve yardımlarını esirgemeyenlere teşekkür etti. Yüksel Özdemir teşekkür mesajında; “Eşim Şükran Özdemir’in ameliyatını gerçekleştiren başta Opt. Dr. Hilal Bayram olmak üzere eşimin sağlığa kavuşmasında yakın ilgi ve yardımlarını esirgemeyen Cihan Hastanesi Kadın Doğum Servisi personeline, hastane yönetimine,  akraba, dost ve arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi. Biz de Özdemir ailesine sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz.

 

 

 

Eşmeliler, Karayollarına çok teşekkürler ettiler

Kartepe’nin güzel beldelerinden Eşme’de geçen yıl yaşanan sel felaketinden sonra D 100 Karayolu altından geçen dere yatakları genişletilmiş ve Karayolları asfalt çalışması yapmıştı. Karayolunun yükselmesi ile Yeni Eşme Mahallesi sakinleri D 100 Karayolu kenarı Ankara Caddesi’nden  yola çıkış ve girişlerde  sorun yaşıyorlardı. Sorunlarını Karayolları 14.Şube Amiri Hüseyin Aydın ve Şef Kasım Kosif’e aktaran mahalle sakinleri, sorunlarına yarım saat sonra çözülmesi karşısında şaşkına döndüler. Bir devlet kurumunun bu kadar kısa sürede çözüm üretmesi Eşmeli vatandaşları oldukça mutlu etti.

 

 

 

MHP’li Ünlü  erik topladı

MHP’nin içerisinde bulunduğu olağanüstü kurultay sürecinde oldukça bunala İl Başkanı Aydın Ünlü, Eşme’de rahat nefes alıyor. Eşmeli olan İl Başkanı Ünlü, yaşanan gerilim ve stres ortamından erik toplayarak uzaklaşıyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte evlerde başlayan hazırlık, Ünlü’nün de evinde başladı. Erik toplayan başkan Ünlü, komposto yapmayı planlıyor. Ne diyelim İl Başkanı Ünlü’ye kolay gelsin.

 

 

 

Bulmacayı çözüp  ödülü kazandılar

İzmit Belediyesi’nin yayın organı olan Pişman Dergisinin 19. sayısındaki ödüllü bulmacayı 90 kişi bildi. Çekilen kura sonucunda Emre Ali Özbek tablet, Nail Emre Şahin ve Edanur Yıldız spor malzemesi hediye çeki kazandı. Şanslı Pişman okurlarına ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç verdi.

 

 

 

Kozluk’ta tarihi yapı kurtuluyor

Kozluk Mahallesi’nde 50. Yıl İlkokulu arkasında bulunan Halil Erdeniz’e ait tarihi yapının kamulaştırma işleminin tamamlandı. 458 metrekarelik bir alandaki 3 katlı tarihi yapı, mülk sahibiyle yapılan anlaşma sonucunda kamulaştırıldı. Kamulaştırılan yapının restorasyonu için çalışmaları başladı.

 

 

 

Şehit mezarlarını  görenler şok oluyor

1 Mart 1958 yılında Türkiye tarihinin kara günü olan Üsküdar Vapur Faciası’nda şehit olan vatandaşların acısı hala yüreklerde tazeyken, Gölcük Belediyesi 1 Mart Üsküdar Şehitliği’nde yatan bazı şehitlerin mezarların son hali görenlerin yüreklerini sızlatıyor. Şehitlik oldukça kirlenmiş ve bazı şehit mezarlıklarının üzerlerinin köpekler tarafından eşelendiği belirtildi. Vatan Partisi eski Gölcük İlçe Başkanı Gürsel Albayrak, şehitlikteki ilgisizliğe dikkat çekerek

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR