Hangi burç hangi mesleği yapmalı?

MAKALEYİ DİNLE

Burçlar meslek seçiminde de etkili bir rol oynuyor. Peki hangi burç hangi meslekleri yapmalı? 
İşte burcunuza uygun meslekler...

KOÇ:    Girişimci, asker, cankurtaran, politikacı, televizyon ve eğlence sektörü

BOĞA: Muhasebeci, eğitimci, mühendis, avukat, tasarımcı, şef, bahçe düzenleyici.
İKİZLER: Borsacı, santral görevlisi, teknik destek sorumlusu, öğretmen, mimar, makinist, cankurtaran
YENGEÇ: Bahçıvan, sosyal hizmet görevlisi, çocuk bakıcısı, insan kaynakları, avukat, öğretmen, CEO, asker.
ASLAN: CEO, sanatçı, turist rehberi, emlakçı, iç mimar, moda tasarımcısı, politikacı, satış danışmanı.
BAŞAK: Editör, yazar, öğretmen, eleştirmen, teknisyen, çevirmen, dedektif, istatistikçi.
TERAZİ: Diplomat, dansçı, satış danışmanı, host, delege, seyahat acentası, müfettiş
AKREP: Dedektif, avukat, eğitimci, bilim insanı, cerrah, fizikçi.
YAY: Bakan, hayvan terbiyecisi, editör, halkla ilişkiler, koç, turizmci.
OĞLAK: Yönetici, editör, bankacı, IT, bilimle alakalı meslekler.

KOVA: Bilim insanı, mucit, organik çiftçi, tasarımcı, müzisyen, pilot.
BALIK: Ressam, hemşire, fizyoterapist, veteriner, psikolog.

Gölcük TEMAD’ın  1650 üyesi bulunuyor 

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Ahmet Keser ve TEMAD Gölcük İlçe Başkanlığı tarafından Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Toplantı Salonu’nda toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan keser, “Bizler haklıyız, haklı mücadelemizi haksız duruma düşmeden tek tek alacağız” dedi. keser ayrıca Gölcük dışında 8 dernekleri olduğunu söyledi. Bunlar, Bolu, Adapazarı, Kocaeli İl, İzmit İlçe, Darıca, Gemlik, Yalova ve Bursa dernekleri… Gölcük şubesinin 1650 üyesi var. Gerçekten de büyük bir rakam… TEMAD Gölcük, üyeleriyle başlı başına bir güç. 

Ay: Vatanı korumak,  çocukları korumakla başlar


Gölcük’te faaliyet gösteren AY-PA Market’in sahibi Osman Ay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Ay, “Çocuk yurdun temelidir. Bugünün küçüğü, yarının büyüğü. Çocuksuz ev, meyvesiz ağaca benzer. 23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür. Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar. Egemen olmayan, boyun eğmek zorunda kalır, egemenlik verilmez alınır, ulusal egemenlik, ulusun namusudur, özgürlüğünde, eşitliğinde adaletinde dayanağı ulusal egemenliktir, ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, yok olur” dedi. Osman Ay’ın görüşlerine katılıyorum, vatanı korumak, gerçekten de çocukları korumakla başlar. 

Çeker, ebelere  destek istedi 


Türk sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, 21-28 Nisan tarihleri arası ebeler haftası olması nedeniyle yaptığı açıklamada ebelere destek istedi. Çeker, “2015 yılında ülkemizde 1 milyon 325 bin 783 doğum gerçekleşmiştir. Bu rakam bile ebelerimizin ne kadar yoğun ve özverili bir biçimde görev yaptıklarını göstermektedir. Hükümet ve Bakanlık kutlamalar yerine sorunları çözmeli, taleplerini yerine getirmelidir. Yurdun dört bir yanında görev yapan 55 Bine yakın ebe arkadaşımızın sesine kulak verilmelidir ”dedi. Ebelerin işi gerçekten de zor. Sağlık çalışanlarına hakları verilmeli. 

Bekir Çanakçı’dan Bayraktar’a ziyaret  

Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı ve yönetimi, Türkiye Ziraat Odaları Genel Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar'ı makamında ziyaret etti. Genel Başkan Bayraktar,  “ Çiftçimiz üretmezse ülkemiz aç kalır. Çiftçimiz üretmezse hedeflenen ihracat rakamlarına ulaşamayacağımızı bu ülkede yaşayan herkesin bilmesi lazım" dedi. Bekir Çanakçı da “Genel Başkanımıza ilçemizdeki çiftçilerin sorunlarını ilettik. Genel başkanımız Türkiye genelinde çiftçiler için çalışma yaptığını belirtti ”dedi. Türkiye’de çiftçilikle uğraşanların sayısı her geçen gün azalıyor… Köylü üretmezse, ithalat patlaması olur. Açıkçası gidişat iyi değil. AKP iktidarı “Başkanlık” sevdasından vazgeçiş köylüye, çiftçiye gereken desteği mutlaka vermeli.    

İhsaniye Çiftlik Spor  Kompleksi güzel oldu 


İhsaniye Çiftlik Mahallesi’nde inşaatına başlanan ve kısa sürede bitirilen “Çiftlik Spor Kompleksi” bünyesinde; Kafeterya, Spor Salonu, İdari Ofis, Judo-Güreş Salonları, Sentetik Çim Zeminli Futbol Sahası, Basketbol ve Voleybol Sahası, Fitness Salonu, Soyunma Odaları, WC ve Çocuk Park Alanları yer alıyor. Bunun yanı sıra Asar Dere çevre düzenlemesi kapsamında yapımına devam edilen araç, bisiklet ve yaya yolunun bitirilmesiyle Çiftlik Spor Kompleksi’ni tamamlayıcı faktörler halkın hizmetine sunulacak. Tesisin hizmete girmesiyle, bölgenin önemli bir sorunu giderilecek. 

Kartepe’nin okul  duvarları yeşilleniyor


Kartepe Belediyesi eğitim kurumlarındaki çocukların güvenliğini ön planda tutacak çalışmalar imza atmaya devam ediyor. Ekipler Suadiye’de yola cepheli Suadiye İlkokulu bahçe duvarlarını estetik şekilde güvenli hale getirmek için yeşil çim çit çalışması yaptı. Okul yönetimi bu çalışmadan çok memnun oldu. 

AP Gebze’nin  başında Balık var 


Adalet Partisi (AP) il ve ilçe teşkilatlarında örgütlenme çalışmalarına başladı. Adalet Partisi yönetimi,  Gebze İlçe teşkilatını kurma görevini Beylikbağı’nın önde gelen esnaflarından ve aslen Giresun’u olan Ekrem Balık’a verdi. Adalet Partisi’nin Gebze Kurucu ilçe başkanlığı görevi verilen Ekrem Balık, yönetim kurulunu oluşturmaya başladı. Adalet Partisi, Türkiye’de uzun süre iktidardı. Sonrasında kapandı. Siyasetle uğrayan bir grup AP’yi yeniden canlandırmaya çalışıyor. Bakalım bunda ne kadar başarılı olacaklar. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR