Ülkücüler İran’a tepkili!

MAKALEYİ DİNLE

Son zamanlarda İran’ın Kanal 2 televizyonunda yayınlanan bir program, Türkleri ve Türk cumhuriyetlerini aşağılıyor diye büyük tepki görüyor…

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Tuğrul Gök, önceki gün Ocak binasında basın toplantısı yaparak İran’a tepki gösterdi…

Gök, 6 Kasım 2015 tarihinde İran Radyo Televizyon Kurumuna bağlı “Kanal 2” isimli televizyon kanalında soydaşlara ve medeniyetimize hakaret edildiğini iddia ederek kanalın hakaret içerikli sözlerini kınadı.

***

Gök’ün açıklamasını birlikte okuyalım;

“Söz konusu programda, Güney Azerbaycan Türkü bir çocuğun dişlerini tuvalet fırçasıyla temizlemesi ve bu sebepten etrafına kötü koku yayılmasıyla ilgili bir sahneye yer verilerek, İran Türkleri açıkça aşağılanmıştır.

***

Azerbaycan’da yaşayan soydaşlarımız ise Bakü’de düzenlenen mitingle öz gardaşlarının haklı tepkilerine desteklerini dile getirmişlerdir.

Bugün Türk Milleti’nin ve Türk Milliyetçileri’nin susmayan ve susturulamayan sesi olarak, Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın sesine ses veriyor, haklı davalarında yalnız olmadıklarını haykırıyoruz.

Bugün Ortadoğu’da çıkarları peşinde koşarak bir aktör olmaya talip İran’a çağrımızdır.

Güney Azerbaycan’da, Güney Horasan’da ve Kaşkay Türklerine karşı yürüttüğün asimilasyon ve inkar politikasını sonlandır.

Senin zulmünden bıkıp haklı tepkilerini ortaya koyan protestocuları hukuk dışı uygulamalarla sindirme faaliyetlerini bir an evvel terk et.”

***

Gök’ün açıklaması böyle…

Dünyada terör yine hortladı…

IŞID denen illet, beslendi, büyütüldü…

Şimdi de IŞID, dünyaya meydan okuyor…

Ülkeler, dış politikalarına her zaman dikkat etmeli…

İran da dikkat etmeli…

İran’da yayınlanan bir reklam filmiyle, kimsenin kimseyi küçük düşürmeye hakkı yok…

Bu bağlamda Ülkü Ocaklarının verdiği tepkiye katılıyorum…

 

Artık Kuruçeşme’de trafik sıkışmayacak

İzmit Belediyesi tarafından Kuruçeşme’de araç trafiğini rahatlatmak için düzenleme yapıldı. Belediyenin Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, “Kuruçeşme Merkez Cami önünde trafik sıkışıklığı yaşandığına dair bölge sakinlerinin yaptığı başvurular üzerine bir çalışma yaptık. Yaptığımız çalışma ile bölgedeki trafik akışı oldukça rahatladı” dediler. Gerçekten de o bölgede trafik sıkışıyordu. Yeni düzenleme iyi oldu. 

 

MHP’li Daşdangil kurultay istiyor

MHP’de bir dönem il başkanlığı görevinde bulunan Dursun Daşdangil, sosyal paylaşım sitesi üzerinden kurultay istedi. Daşdangil, “Beş ayda kaybettiğiniz iki milyon oyu dış güçlerdi ajandı bilmem neydi deyip hesap vermekten kurtulamazsınız. ben bu davanın en ağır bedellerini ödeyen bir ailenin çocuğu olarak kurultay istiyorum kardeşim..bundan kurtuluşunuz yok...” sözlerine yer verdi. MHP’de kurultayın 18 Mart’ta yapılacağı öğrenildi.

 

Arı’dan sert sözler

MHP eski İl Başkanlarından Sedat Arı, Fransa’da yaşanan terör olayları hakkında sosyal medyadan açıklama yaptı. İşte Arı’nın sözleri;  “Fransa’da  terör. Başka ülkeleri (başta bizim ülkemizi) karıştırmak için terörü beslersen ilk etapta seni vurur. Pek çok Avrupa ülkeleri besledikleri terörün neticesini görecektir. Üzüldüm mü? Nedense hiçbir şey hissedemedim. Aklıma PKK’lıları besledikleri geldi.”

 

AKP’li Soba’dan Fransa açıklaması

AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Fransa’da yaşanan terör saldırı sonrasında açıklama yaptı. İşte Soba’nın açıklaması;  “Ankara Tren Garında patlama oldu, saat geçmedi Katil Devlet dediler, tv kanallarına çıktılar, terör uzmanı yorumcularımız ve gazetecilerimiz hep bir ağızdan Devleti suçladılar, polisi suçladılar biraz daha ileri ye gideyim Polis yaptı da dediler. İstihbarat zaafiyeti var dediler, bir kısım da işi bilen polisler görevden alındı bilmeyenler istihbaratı ne anlar, nasıl önler ki dediler. Mit ne yapıyor dediler. Dediler de dediler.Şimdi soralım; Fransa'da meydana gelen patlamaları Fransa Devleti mi yaptı? Katil Devlet mi? Bombaları Fransız Polisi mi Patlattı?  Fransız istihbaratı ne iş yapıyor ? Orada da işi bilen polisler görevden mi alındılar? Şimdi merakla bekliyoruz, Fransa' da ki patlamaları içimizdeki Türkiye düşmanları, ülkemize nasıl bağlayacak, Fransa’da ki patlamalar için ülkemizde kimleri sorumlu tutacaklar. Hep birlikte görüp izleyelim.”Not: Terörün dini dili ırkı yoktur.Hepsini kınıyorum”. Türkiye’daki terör saldırısı gibi Fransa’daki terör saldırısı da hepimizi üzdü.

 

Başkan Karabacak vekil Yaman’ı ağırladı

1Kasım seçimlerinde AKP’den Kocaeli Milletvekili seçilen Cemil Yaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ı ziyaret ederek, seçim döneminde kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Yaman, “7 Haziran seçimlerinden çıkan sonuçların, tek başına bir iktidara izin vermediğini ve Ak Parti’ye bir uyarı niteliği taşıdığını ifade etti. Seri ziyaretlerine devam eden Yaman, milletvekili seçildiği için ne kadar mutlu ve gururlu olduğu her halinden belli oluyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR