Nereye oturalım Hocam?

MAKALEYİ DİNLE

Bir tarafı eski soyunma odaları ile Zeytinburnu “Gecekonduları” diğer tarafı, tenekeden mamul inşaatçıların kullandığı demir iskeleden farksız kapalı tribünü ile Diliskelesi’ndeki “Hurda Demir Deposu’ndan” farksız Karamürsel stadı.

Bir tarafında ise daha yapılalı bir yıl olmayan İlçe Spor Müdürlüğü binası. Binanın üst katı Spor Müdürlüğü alt katı ise müsabakası olan takımların, hakemlerin soyunma odaları olan bina.

İsterseniz Karamürsel Stadı’ndaki Zeytinburnu “Gecekondularından” farksız eski soyunma odalarının ne gibi işlerde kullanıldığını öğrenelim:
Türkiye’de belki de ilk kez bir ilçe stadında “Bayan” hakemler için son yıllarda yapılan Bayan Hakem Soyunma Odası “MESCİD” olarak kullanılmakta…
Diğer soyunma odaları ise öncelikle ilçe takımlarının eğer dişli, istemeyi biliyorsa eski Belde Belediyesi şimdi “MAHALLE” olan mahalle takımlarının malzemelerini koydukları “emanetçi” deposu!

Emniyet mensuplarının barınması için ayrılan bölüm ise yağan yağmurda üstü kapalı olduğu halde uyduruk konmuş kalasların yağmur sularında ıslanmasından dolayı kullanılamaz halde.

Görev yapmak için saha içine girme mecburiyeti olan BASIN mensuplarının ise belli bir yeri bile yok.
Gazetelerine haber yapacak görevliler ne esame alabilecek kişi ne de yağmurda, çamurda oturabilecek bir mekan bulamaz.
ASAKF, maç kadrolarının yazılacağı ve basın mensuplarının faydalanacağı bir PANO gönderdiğini söylese de bu PANOYU ne kullanan, ne de gören kimse yok.

Ha… Bir de takımların yedek futbolcularının oturacağı kulübeler(!) var…
Tıpkı Nasrettin Hocanın kilidi olmayan zincirli mezarından farksız.
Hafta sonu Karamürsel Stadı’nda çok ilginç bir olay yaşandı
Maçın hakemi ikide bir saha kenarındaki yedek kulübesine geliyor ve kulübenin önünde ayaktaki yedek futbolcuları uyarıyor:
“Arkadaşlar kulübenin dışına çıkmayın girin yerinize oturun(!)” diyor.
Bu bir, iki, üç derken hakem yedek kulübesi önündeki futbolculara son ihtarı çekiyor:
“Yerinize oturun, yoksa sizi atarım!”
Futbolcular hep birlikte hakeme haykırıyor:
“Hocam nereye oturalım kulübedeki koltuklar kırık, oturacak koltuk yok ki!”
Buyurun cenaze namazına (!)
Futbol müsabaka talimatnamesinde böyle bir konu ile ilgili her hangi bir madde var mı?
Varsa bulan bana da yollasın...
Neyse bu konu üzerinde tartışmalar süredursun, bir gözlemci sinirli mi sinirli söylenerek yeni İlçe Spor Müdürlüğü’nün binasının sahaya inen merdiven basamaklarından birinin mermer kapağını eli ile kaldırırken:
“Yahu bunu geçen hafta da söyledim. Biri bu mermeri yapıştırsın. Futbolcular buna basar kayar ve düşerse kaza olur bir yerleri kırılır. Yazık günah, bu kadar ihmal olur mu?” diye eliyle kaldırdığı mermer basamak kapağını herkese gösteriyor.

Mermeri yerinden kim, niçin oynattı veya düşürdü bilmem ama bildiğim yedek kulübesindeki koltukların antrenman yapan kulüplerin futbolcuları tarafından KIRILDIĞI’dır.
İyi güzel, madem bu kulübedeki koltukların futbolcuların antrenman yaptıkları sırada kırıldığı biliniyor peki neden bunun gereği yapılmıyor?

Hep söylüyoruz “Karamürsel İlçe Spor Müdürlüğü’ndeki eleman sayısı bu ilçedeki Spor Tesislerini muhafaza ve bakımına yetmiyor”. Yetmez!

Biri Müdür, biri stat amiri, biri güvenlikçi (Salon için yeni alındı) bir müteahhit elemanı ile 1000 kişilik spor salonu ve statta yapılan müsabakalar için bu görevliler kafi değil.

Üstelik bu görevliler, haftanın her günü salon ve statta çalışma yapan takımların antrenmanlarını izleyecek, tesislere hasar verenleri tespit edecekse, sayıları buna hiç yetmez.

Devletin malına zarar verenler, Devletin malını korumakla görevliler tarafından mutlaka bulunmalı, Devletin kendilerine SPOR yapsınlar diye yaptığı tesisleri zarara uğratan ve tesislerde hasara yol açanların kulüp yöneticileri ve antrenörleri, hocaları açık yüreklilikle durumu kim yaptıysa İlçe Spor Müdürlüğüne bildirmeli.
Çünkü, SPOR dürüst insanların buluştuğu kaynaştığı bir unsurdur.# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR