Almanya’ya şaşırdınız mı?

MAKALEYİ DİNLE

Almanya, emperyalist sahneye en geç giren ülkedir. Bu yüzden, Fransız, İngiliz ve Çarlık Rusya’sının iliğini sömürdüğü Osmanlı’ya “DOST MASKESİ” ile girmiş!

“Biz size dostuz, Ordunuzu eğitelim, modernize edelim” diye Osmanlı’ya yanaşmış, kimi üst düzey komutanlarını bu amaçla göndermiş ve Alman ağır sanayinin  modern silahlarını bu paşalar sayesinde Osmanlı’ya pazarladıktan sonra, bu silahları kullanmak üzerede de Osmanlı’yı ilk paylaşım savaşına sokmuştur!” Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı Ordusu Genel Kurmay Başkanı Liman Von Sanders’dir!..

Öylesine bir “propaganda” uygulamışlar ki; savaş sonrası işgal yıllarında 12-13 yaşlarında olan rahmetli Babaannem; “Bu Alman milleti Müslüman olacakmış” diye anlatırdı! O’na da bu yalanı başkaları söylemiş! Tıpkı bugün, halisane Müslümanlara söylenen yalanlar gibi!

Almanya, 1933’te “kendi celladı” HİTLER ile tanıştı!

Alman ağır sanayi dış pazarlar arıyordu, ama “yenik bir ülke” dış pazarlarda da yeniktir! Hitler, Alman halkının “aşağılık kompleksini” gıdıklayarak, Alman ağır sanayisinin dış pazarlara açılma ihtirasının bir “maşası-pazarlamacısı” oldu! Bu yüzden, “üstün ırk” yalanına sığındı ve demokratik yollardan geldiği iktidarını, türlü yalanlar ve “KUMPASLARLA!”( Parlamento binası yangını gibi), FAŞİST yönetimini kurdu!

Sonra? Kendi yalanına kendi de inandı!

“Üstün Irk” yaratmak için, seçilmiş güçlü Alman erkek ve kadınlarından “Damızlık Çiftlikleri” kurdu! Kimi, “bilim adamları” da O’na boyun eğdiler! O’na “Cübbe” bile giydirdiler!

Hitler, insanlık tarihinin en büyük soykırımını yaptı!

O Almanya şimdi, 1915 Osmanlı’sında, Fransa, İngiltere, Çarlık Rusya’sı gibi emperyalist ülkelerin silahlandırarak kışkırttığı, Türk köylerine baskınlar yaparak kitlesel ölümlere yol açan Ermenilere karşı “sözde soykırım” yapıldığı iddiasını parlamentosunda onaylıyor!

Hangi belgelere ve bilimsel kaynaklara göre?

Sadece Almanya mı?

Fransa, ABD (41 Eyalet), Hollanda, Belçika, Luxemburg, Polonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İsveç, İsviçre, Vatikan, İtalya, Kanada, Arjantin, Litvanya,  Lübnan, Bolivya, Paraguay, Brezilya, Suriye, Venezuella.

Ne çok “dostumuz var!”

Hele üye olmak için çileler çektiğimiz Avrupa Birliği üyeleri içinden!

“Ermeni Soykırımı” iddiasıyla, Türkiye’ye “kumpas” kurmaya çalışan “Büyük” ülkelere bir bakalım;

ABD;  “Kızılderili Soykırımı” hesabını verdi mi?

Fransa; “Cezayir Soykırımı” hesabını verdi mi?

İngiltere; “Avustralya Yerlilerine Soykırım” hesabını verdi mi?

HAYIR!

Bu hesapları vermezler, veremezler!

Çünkü; bunlar “GÜÇLÜ DEVLETLER!”

Ya Türkiye?

“GÜÇLÜ DEVLET” değil mi?

ERDOĞAN, “Dünya Lideri” diye görülmüyor mu?

Neden “Eeey, Almanya” diye kükremiyor?

Çünkü; DIŞ POLİTİKA PALAVRA İLE, ŞOV YAPMAKLA, DİPLOMASİ KURALLARINI HİÇE SAYARAK YAPILAMIYOR!”

Dış borcu, ulusal gelirinin yüzde 35’ini aşan, tüm dünyaya borçlu, ulusal varlıklarını yabancılara pazarlamış, Borsa’sı, Sigorta şirketler, Bankaları, en stratejik tesisleri yabancıların elinde, “insan hakları ihlallerinde birinci olan, tüm komşularıyla kavgalı, terörle yaşayan  bir ülkeye kimse saygı göstermez!..

Alman Meclisi’ne kızmayın!

Onlara bu cesareti veren ve son 14 yıldır bu ülkeyi tek başına yöneten ve iç politika ihtirasları uğruna bu ülkeyi bu hallere düşüren “siyaset acemilerine” hesap sorun!..

Başımıza ne geliyorsa, başımıza getirdiklerimiz yüzündendir!

Uyanalım artık!

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR