Bu devirde insanların çelik gibi siniri olmalı

MAKALEYİ DİNLE

Son günlerde gazete manşetlerine baktığımızda insan psikolojisinin ne durumda olduğunu anlaya biliyoruz. Kimi tüfekle kafeterya basıyor, kimi 100 TL alacağı olduğu için adam öldürüyor.

Bir yandan trafik magandaları sabrın sınırlarını zorluyor, bir yandan ekonomi ve bankaların tutumu insanları çileden çıkartıyor.

Doktor hastasıyla, hasta yakını doktorla kavga ediyor

Kısacası ruh sağlığımıza sahip çıkabilmek bu dönemde yapılacak en akıllı yatırım.

Sinir, öfke ve hırsın esiri olmuş durumdayız.

Bu esaretten kurtulup sakin bir yaşam sürebilmek ise artık bir sanat dalı olarak kabul ediliyor.

Sinirli, öfkeli ve hırslı kişiler ise esiri oldukları bu soyut kavramlar sayesinde kendine zarar veriyor.

Mevsim dönüşü, ekonomik durum, terör, çare aramaktansa çaresizliğin karamsarlığına kapılmak insanları insanlıktan çıkartıp tıpkı bir hayvan gibi kükremelerine neden oluyor.

Kimi zaman ben, kimi zaman benim etrafımdakiler, kimi zaman benim yaşadığım şehirdeki insanlar…

Hemen herkes bu durumları yaşıyor.

Davranış bozukluğunu fark edemeyen insanlar etrafına verdiği zararın tedavisi mümkün bir hastalık olduğunu anlamalı.

Hep çekinerek baktığımız psikologların kapısını aşındırma zamanı gelmiş gibi görünüyor.

Bir insanın kolu kırıldığında, midesi ağrıdığında nasıl doktora gidiyorsa psikolojisi bozulduğunda da aynı rahatlıkla doktora gidebilmeli.

Biz bugün psikologları “deli doktoru” gibi görmeye devam edersek, zayıflayan sinirlerimizin bize yaptıracağı davranışların sonunu hazmetmeliyiz.

Bu hatırlatmayı yapmamdaki amaç son günlerde yaşanılan kanlı olayların insan psikolojisiyle ilgili olduğunu anlatmak amaçlıdır.

Huzurlu bir ömür dileğimle…

 

Çiftçiler Bursa Tarım Fuarına gidiyor

İzmit Ziraat Odası ekim ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis toplantısında 17 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan tarım fuarına katılma kararı alan oda meclisi Kocaeli’den 25 otobüs kaldırarak Bursa’da yapılacak olan Tarım fuarına katılacak.

 

Celalettin Yaylak Diyarbakır’ı karış karış geziyor

MHP Kocaeli İl eski Başkanı olan Celalettin Yaylak, milletvekilliği için Diyarbakır’dan aday gösterildi. MHP’nin Diyarbakır 9’uncu sıra adayı olan Yaylak, seçim bölgesini karış karış geziyor.  Yaylak’ın azmi ve istekli çalışması teşkilat içerisinde de takdir topluyor. MHP’nin hiç milletvekili çıkartamadığı bir ilde canla başla görev yapan Yaylak, işini gücünü bırakıp Diyarbakır’da partisini temsil ediyor.

 

Kesik asfalt tehlike saçıyor

Başiskeleli Selim Aydın, Kullar Yakacık Mahallesi Beray sokak’taki bir sorunu dile getirdi. Asfaltın ortasında kesilmiş bir asfalt olduğunu ve araçların bu asfalttan geçerken o kesiğe düştüğünü söylüyor. 4 aydır aynı durumda olan yol özellikle geceleri motosiklet ve bisiklet sürücüleri için hayati tehlike saçtığını söylüyor.

 

Standardizasyon konferansları başlıyor

22-24 Ekim tarihlerinde kentimizde 12. Uluslararası Standardizasyon Konferansı düzenlenecek. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından üstlenilen organizasyon Baki Komsuoğlu Amfiteatr’da başlayıp Green  Park Otel’de devam edecek. Konferansın başlama saati ise 10.00 olarak belirlendi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR