Kaplan, Kılıçdaroğlu’na ne zaman destek verecek?

MAKALEYİ DİNLE

CHP’nin olağanüstü kongresi 5-6 Eylül tarihlerinde yapılacak…

Kongrede mevcut başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve eski Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce aday…

**

Kılıçdaroğlu, genel başkan olmadan önce grup başkan vekili iken AKP’li Şaban Dişli, AKP’li Dengir Mir Mehmet Fırat ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in canına okumuştu…

Kılıçdaroğlu, belgeli konuşarak kamuoyunun dikkatini çekmiş, sonrasında genel başkanlık yolunu açmıştı.

Her ne kadar Deniz Baykal, kasetle gitse de, kasetle gitmeseydi de Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı eli kulağında idi…

**

Eski grup başkan vekili Muharrem İnce de, mecliste yaptığı etkili konuşmalarla dikkat çekti.

Meclis’te yaptığı her konuşma, internette tıklanma rekoru kırdı.

10 Ağustos’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Muharrem İnce’nin kongre istemesi, böyle bir çıkış yapması, Kılıçdaroğlu’nu diktatörlükle suçlaması, Kılıçdaroğlu hakkında söylemleri kendisine puan kaybettirdi…

Birden istenmeyen adam ilan ediliverdi…   

Böyle bir çıkış yapmasaydı, genel başkanlık koltuğu sallantıda iken birileri tarafından genel başkanlığa uygun görülüp, öyle ortaya çıksaydı, daha çok puan toplardı.

**

Deniz Baykal ve Önder Sav’dan medet umum, ortaya çıkması, partililerce hoş karşılanmadı…

6 Eylül’de yapılacak genel başkanlık seçimini kaybederse, siyasi arenadan da silinecek. Muharrem İnce’nin akrep gibi kendi kendini soktuğunu düşünüyorum. 

**

CHP’de gözler Parti Meclisinde…

İlimizden şimdiye kadar Fatma Gediksiz ve Ehlinaz Torun aday oldu…

Başka da ses yok…

CHP Kocaeli’de, 21 delege oy kullanacak…

Delegelerle yaptığımız telefon görüşmelerinde şöyle bir sonuç çıkmıştı;

**

KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEYENLER:

Yalçın KUŞKAN

Kıymet AYAN

Şehzade BORAN

Kemal ERGÜN

Fatma GEDİKSİZ

Ayşegül KARADENİZ

Rasim MERİÇ

Mehmet MİROĞLU

Erol ÖZBAY

Mehmet SARITOPRAK

Hakan SAVAŞ

Sedat TATAR

**

KARARSIZ OLANLAR:

Fahri ÖRENGÜL

Didem TURAN

Muzaffer YAĞIZ

Şinasi YAZAR

Hikmet ERENKAYA

Bülent SARI

Pınar NAAK

Selman KÖSALİ

**

CHP Kocaeli’de kiminin Kılıçdaroğlu’nu, kiminin başka adayı desteklemesini normal karşılıyorum.  

Ama Kocaeli’de Kılıçdaroğlu’na en büyük desteği CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’ın vermesini beklerdim.

Zira Kılıçdaroğlu ile aynı memleketli…

Kaplan’a “bu zamanda Kılıçdaroğlu’na açık destek vermeyeceksin de, ne zaman vereceksin?” diye sormak lazım.

Mehmet Hilal Kaplan’ın kaçak güreştiğini, ‘ne yardan, ne serden vazgeçerim’ anlayışı içinde olduğunu söyleyebiliriz.

**

Kanımca, Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlığı kaybederse, Mehmet Hilal Kaplan, Kocaeli’den seçilebilir bir yerde milletvekilliği adaylığını ancak rüyasında görür.

**

Haziran 2015’te genel seçimler var…

6 Eylül’de yapılacak olan kongrede bir mucize olmazsa Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden genel başkan seçilecek.

Sanırım Kılıçdaroğlu genel başkan seçildikten sonra, kendisine açık açık destek verenlere karşı daha hoşgörülü davranacaktır…

 

Halkevinde tuvalet taşının ne işi var?

Burası İzmit’in göbeğindeki Balık Pazarı. Hemen yanında da manav tezgâhları var. İnsanlarımızın iş çıkışı uğradıkları, balıklarını ve salatalık malzemelerini, meyvelerini aldıkları, küçük esnafımızın ekmek teknelerinin bulunduğu şirin bir yer.

Geçtiğimiz hafta dikkatimizi çekmişti; eski, kırık bir tuvalet taşı, tam da çöp kutularının bulunduğu yere konmuştu. Bir hafta sonra yine aynı yerde duruyordu o pislik…

 

AKP bu yüzden seçimi kazanıyor! 

AKP Darıca Gençlik Kolları geçtiğimiz senenin yaz aylarında da düzenli olarak yaptığı kitap okuma etkinliğini geçtiğimiz gün de Darıca sahilinde gerçekleştirdi.  Gençlik Kollarına halktan olumlu tepkiler vardı. Özellikle geçtiğimiz dönemde de kitap kampanyasına gelen insanlar; " AK Parti bu yüzden kazanıyor. Diğer siyasi partiler gibi seçimden seçime değil, her zaman çalışıyorlar ve bayramda da, kandilde de bizim yanımızdalar" dediler.

 

Orman arazileri satıldı

İzmit Orman İşletme Şefliği biri İzmit Akpınar, diğeri Gebze Muallimköy mevkiinde bulunan geniş ve çok güzel orman arazilerini, üzerine tesis kurulup işletilmek koşuluyla 29'ar yıllığına kiralamak için ihale yaptı. Arızlı bölgesindeki arazi için Muharrem Kahraman ve Ümit Öz ortaklığı, Muallimköy’deki arazi için Hızır Şentürk teklif verdiler. Orman İşletmesi’nin bu önemli ihaleleri pek fazla kamuoyuna duyurmadığı yönünde iddialar var. İhalelere sadece bire teklifin gelmesi kafalarda soru işaretleri bıraktı.

 

Başkan, kongrede vekalet Özak’ta

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bugün Ankara’da gerçekleştirilecek olan AKP’nin 1. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne katılacak. AKP  Büyük Kongre Delegesi olan Başkan Karaosmanoğlu’na Başkan Vekili Zekeriya Özak vekalet edecek.

 

CHP’li Ensar Öğüt’e baskı

CHP Ardahan Milletvekili ve Gebzeli işadamı Ensar Öğüt, şu sıralar hemşerilerinden baskı yiyor. Nedeni de IŞİD’in Ardahanlı olan Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz, 48 kişiyle birlikte rehin alınması. Ardahanlılar, sık sık Öğüt’tü arayarak Yılmaz hakkında bilgi alıyorlar. Öğüt, Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz'ın Ardahanlı olduğunu ve Ardahanlıların Yılmaz'ı 2,5 aydır beklediğini dile getirerek, "Hemşerimin, yurttaşlarımın rehin kalmasına isyan ediyorum. Hükümet'i uyarıyorum, mutlaka partilerden bir araştırma komisyonu kurulsun" dedi.

 

İMO Kocaeli Şubesi ücretsiz eğitimlerine devam ediyor

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi üyelerine yönelik ücretsiz olarak Probina Orion eğitimi düzenliyor. İMO’dan yapılan açıklama şöyle; Eğitim  9 - 10 - 11 Eylül 2014 tarihlerinde  17.00 - 22:00 saatleri arasında Kocaeli Fuarı içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi'nde yapılacaktır. Eğitimi İnşaat Mühendisi Volka Öğüt verecektir. Eğitime katılacak olan mühendislerin eğitime kişisel bilgisayar ile katılmaları ve eğitimden önce www.probina.com.tr adresinden eğitimle ilgili olarak deneme sürümünün bilgisayarlarına yüklemesi gerekmektedir. Kayıt işlemleri ve detaylı bilgi için İMO Kocaeli şubesi ile iletişime geçebilirler. 0 262 322 80 74

 

7. Geleneksel Balık Festivali

Karamürsel Belediyesi 7.Geleneksel Balık Festivalini gerçekleştiriyor. Balıkçı kasabası Ereğli Mahallesinde yapılacak Festival kapsamında ünlü sanatçı Pınar Dilşeker halk konseri verecek.

Karamürsel Belediyesi tarafından düzenlenen festival 30 Ağustos 2014 Cumartesi günü başlayacak.  Program kapsamında 13.30 ile 20.00 saatleri arasında vatandaşlara ücretsiz balık ekmek dağıtılacak. Akşam saat 20.30’de ise ünlü sanatçı Pınar Dilşeker tarafından konser verilecek.

**

31 Ağustos 2014 pazar günü ise av yasağının bitmesi sebebiyle balıkçıların uğurlaması için İlçe Müftülüğü görevlilerince Ereğli Merkez Camiinde mevlid-i şerif okunacak. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Ereğli ve Karamürsel halkının yanı sıra tüm Kocaeli halkını festivale davet ederek, yeni balık sezonunun hayırlı olması dileklerinde bulundu.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR