SP’li Çepil’e göre; Bu kafayla olmaz

MAKALEYİ DİNLE

SP Kartepe’nin olağan kongresi önceki hafta yapılmıştı.
Mevcut başkan Cevdet Çepil yeniden başkan seçildi. Çepil, yaptığı basın toplantılarıyla AKP hükümetini ve Kartepe Belediyesi’ni topa tutuyor.
Çepil, önceki gün yaptığı basın toplantısında “Öu kafayla olmaz” diyerek eleştirilerine devam etti.
Bakın Çepil neler söylüyor;
Ülkemizde otomobil üretimi ile ilgili pek çok açıklamalar yapılmıştır. Bunun gerekliliği hükümet tarafından en yetkili ağızlardan söylenmiş ve yine sadece sözde kalmış ve eyleme dönüştürülememiştir. Toplu iğne üretilemeyen yıllarda Milli Görüş lideri merhum Erbakan Hocamızın yüzde 100 yerli sermayeli ‘Gümüş Motor’un iktidarın ilgisizliği ile iç çekişmeler nedeniyle çok yazık ki kapısına kilit vurulmuş ve sahipsiz çıkılmamıştır.
Unutulmamalıdır ki;
ABD 2009 yılında ülkenin sembol markası olan General Motors’un batmasına göz yummamış, verdiği 52 milyar dolarlık devlet desteği ile kurtarılmıştır. Türkiye ise ilk milli sanayi örneği olan dizel motor üreten Gümüş Motor’a sahip çıkmayan bir ülke konumunda.
Bu tablo motorda sembolik şirketine dahi sahip çıkamayan bir ülkenin nasıl olacak da yerli otomobil yapabilecek sorusunu akıllara getirmektedir.
***
Bilanço ağırlaşıyor…
Suriye’nin çeşitli kentlerinde muhalefetlere karşı düzenlenen operasyonlarda ölü sayısının 113’e yükseldiği bildirilmektedir. Öte yandan Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, ülkenin muhtelif yerlerinde güvenlik güçlerine karşı düzenlenen silahlı saldırılarda 12 askerin hayatını yitirdiği duyurdu. Suriye’ ye kendi teklif ve önerileri ile gitmiyorlar, ABD’nin postacılığını yapıyorlar tabi bu da ters tepiyor ve tıpış tıpış Türkiye’ye dönüyorlar. Bırakın ABD’nin postacılığını Müslüman ve kardeş bir ülke olarak Türk milletinin önerilerini götürün bakın nasıl kabul görüyor.
***
Yeniden büyük Türkiye…
İslam âleminde gelişen olaylar bir kez daha Yeniden Büyük Türkiye’nin kurulması gerektiğini göstermektedir. Bu vazifede bizlerin omuzlarındadır. Yapacağımız çalışmalarla hiç vakit kaybetmeden model çalışmalarımıza hız vermeliyiz.
Belediye sınıfta kaldı…
Geçtiğimiz günlerde tüm ülkeyi etkisi altına alan kar yağışı Kartepe’de de etkisini göstermiş ve tam bir fiyaskoyla neticelenmiştir. Kartepe Belediyesi sınıfta kalmıştır. Karla mücadelede başarı gösterememiştir. Onlarca trafik kazasına, kapalı yollara ve kar kürüdüğünü zannederek yollardaki rögar kapaklarının kırılmasına sebep olmuştur ve sonrasında sanki çok başarılı olmuş gibi personelini kutlama resimleri ile medyadaki şov yerini almıştır. Kartepe sadece bir otelden ibaret değildir. Gelecek ilk yerel seçimlerde Kartepe halkı yeniden Milli Görüş belediyeciliğine kavuşacaktır.
***
Yaşanan tüm olaylar göstermektedir ki yerel yönetimler ve genel idareler ancak Milli Görüş’ün işidir. Türkiye’de 60 kadar parti vardır ve bunların hepsi temelde aynıdır, hepsi taklitçidir ve işbirlikçidir. Milli Görüşü temsil eden siyasi parti Saadet Partisi’dir. Ülkemizin İslam âleminin ve tüm dünyanın zulümden kurtulması için mutlaka Saadet Partisi’nin iktidara gelmesi şarttır.”
Başkan Çepil’in açıklamalı böyle…
Çepil, diğer muhalefet partilerinden daha çok AKP ve Kartepe Belediyesi’ne muhalefetlik yapıyor…
Anlaşılan Çepil, bu söylemleriyle gündem yaratmaya devam edecek.


Çevre Gönüllüleri fidan dağıtıyor
Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD), İstanbul başta olmak üzere, yurt çapında irtibat halinde olduğu çeşitli sivil toplum kuruluşları, resmi ve özel kurumlar ile işbirliği halinde doğal çevrenin korunması ve güzelleştirilmesi amacıyla ağaçlandırma kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. Dernek, her yıl yurdumuzun yeşil örtüsüne yüz binlerce fidan dikerek katkı sağlıyor.
ÇEKÜD yaptığı ağaçlandırma çalışmalarına bir yenisini ekleyerek il, ilçe ve
beldelerde bulunan cami, yurt, okul bahçeleri ve diğer resmi kurumların bahçelerine dikilmek üzere bedelsiz olarak 3 yaşında fıstık çamı ve çınar fidanları dağıtımı yapacak. Dernek, bu tür yerlerle bağlantı kurularak, dikim ve bakımı tarafınızca yapılmak üzere talep edilen fidan miktarını kendilerine bildirilmesini istedi. İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşları da dernekten fidan talebinde bulunabilir.


KÜO’de yetki Eğitim-Bir Sen’de
Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi yazılı açıklama yaptı. Sendika, “Kocaeli Üniversitesi’nde yetkili sendika olmamıza rağmen, 84 üyemizin yok sayılarak yetkimizin elimizden alınmasına neden olan haksız yetki tespiti yargıdan döndü. Üniversitede en fazla üyesi bulunan sendika olduğumuz halde, üniversite yönetiminin ayak oyunlarıyla üyelerimizi yok sayması üzerine açtığımız ‘yetki davası’nı kazandık. Ankara 6. İş Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında, 15 Mayıs 2011 tarihi itibariyle Kocaeli Üniversitesi’nde 354 üyemizin bulunduğu, yetki tespiti tarihinde üniversite yönetiminin hukuksuz uygulamaları neticesinde yetkili kılınan diğer sendikanın üye sayısının ise 311 olduğu tescillendi” açıklamasında bulundu. Ne diyelim, hayırlı olsun.


Fedakar anne!
Gölcük Donanma Mahallesi'nde simit satarak iki çocuğuna bakan Sema Usta, devletten yardım almasına rağmen geçinmekte zorlanıyor. Usta, 6 yaşında Çağatay Gemici ve 17 yaşında İlker Sencer isminde iki oğluna hem analık, hem de babalık yapıyor. Kimseye muhtaç olmadan Gölcük Belediyesi’nden kiraladığı köşede arabasıyla simit satıyor. 1,5 yıl önce elinde sepetle simit satarken zorlandığını söyleyen Usta, 1,5 yıldır kiraladığı yerde ekmek parasını çıkartmaya çalışıyor. Biz de buradan Sema Usta hanımefendiye helal olsun diyoruz.


Yalçın Ergen fire vermedi
Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi’nin 6.dönem yönetim kurulu seçimleri yapıldı. Mevcut başkan Yalçın Ergen 174 oy alarak seçimleri kazandı. Diğer aday Okan Boneri 87 oyda kaldı.
Seçimleri kazanan Ergen, yönetimde de fire vermedi. Yalçın Ergen 174 oy alırken, yönetimindeki Hakan Özkum 168, Fügen Avdan 165, Mehmet Kozcağız 164, Arsal Arısal 164, Fatih Gökmen 161, Bahadır Bozdağ 156 oy aldı. Seçimleri kaybeden Okan Boneri 87, yönetimindeki Nurhayat Güldüren 87, Hayrettin Sezer 83, Faruk Uygur 83, Işıl Eryıldırım 82, Deva Niğdelioğlu 70 oy aldı.


Sokak hayvanları unutulmadı
“Hayvanları sevmeyen, insanları sevemez” diye bir söz vardır. Hayvanlara her zaman yardımcı olmalıyız. AKP’li belediyeler hayvanlara bakım konusunda başarılı çalışmalara imza atıyor. Büyükşehir Belediyesi, son yılların en soğuk kışının yaşandığı bu günlerde sokak hayvanlarının gıda ihtiyacını karşılamak için şehrin belli noktalarında besleme çalışmaları yapıyor. Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü ile beraber gönüllü hayvan bakıcılığı kartına sahibi hayvansever görevlisi Ziya Yiğitalp’ın da katıldığı çalışma ile sokak hayvanlarının ağır kış şartlarından etkilenmemesi sağlandı. Özellikle sokak hayvanlarının toplandığı Ketenciler Barajı, Umuttepe, Sanayi Bölgesi, Uzuntarla Kent Ormanı gibi noktalarda sokak hayvanlarına mama verildi. Kedi ve köpekler, verilen kuru mamalar ile olumsuz hava şartlarında aç kalmalarının önüne geçildi. Bu çalışmadan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ni kutluyoruz…


Kandıra meclisinin yanlışını Kaymakam düzeltmiş…
Kandıra Belediyesi Meclisi Şubat Ayı olağan toplantısını yaptı. Meclis başkanlığını Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan yaparken, katip üyelikleri ise Ersin Cici ve Vedat Yiğitoğlu yürüttü. Toplantıda Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 30.01.2012 tarih ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu’nun 81. maddesine istinaden bir adet Tadilat Komisyonu üyesi ile ilgili yazısı meclis üyelerinin oylarına sunuldu.
Kandıra Belediyesi’ni denetleyen müfettişler tarafından kurulması istenen “Tadilat Komisyonu” 2011 yılında kurulmayınca, önceki ay gelen müfettiş tarafından bu durum tenkit edilmiş ve Tadilat Komisyonunun kurulması istenmişti. Başkan Kan da meclise sunmuş olduğu Tadilat Komisyonu, meclis üyeleri tarafından tepki ile karşılanmış. AKP Belediye Meclis üyeleri Erkan İşleri, Erdoğan Günay, Rüştü Uygur, Özcan Şenol ve muhalefet meclis üyelerinin tepkisi ile bu maddenin meclise değil Kaymakamlığa taşınması gerektiğini ifade edilmiş. Daha sonra Kandıra Kaymakamı Hazma Erkal aranarak konu hakkında bilgi alınmış. Tadilat Komisyonu’nun Kaymakamlık tarafından oluşturulduğunu, belediyenin bu tür yetkisinin olmadığı öğrenildi. Belediye meclis üyeleri de bu kararın meclisin görevi olmadığını, tekrar bu gündem maddesinin yazı işlerine iadesine oy birliğiyle karar verdi. Yani Kandıra Belediye Meclisi’nin yanlış kararını Kaymakam Hamza Erkal düzeltmiş.


'Son arzu' hizmeti başlıyor!
Sağlık Bakanlığı, tedavi şansı kalmayan hastaların son isteklerini de yerine getirecek. İsteyen hastaların evlerine psikolog ve sosyal destek uzmanı gönderilecek, imamlar da Kuran-ı Kerim okuyacak. Matem döneminde ise hasta yakınlarına psikolojik destek dönemi başlayacak. Bu dönemde yine Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan çağrılacak imamlar aile yakınlarına manevi destekte bulunacak. Sağlık Bakanlığı, başta kanser, nöroloji ve kas hastaları ile alzheimer gibi hastalıklara yakalanan vatandaşların geriye kalan ömürlerini iyi geçirmelerini sağlamak ve ölüm sonrası hasta yakınlarının matem dönemlerinde destek olmak için çalışma başlattı. Hasta Müslüman ise, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan gönderilecek imam, hastanın başında Kuran-ı Kerim okuyacak, hasta yakınlarına ruhani destek verecek. Avrupa’da ise Papazlar belirli dönemlerde aileleri ziyaret ediyor. Matem döneminde kiliseler de vefat eden kişinin yakınlarına açılıyor.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
İnsanın kendi dirseğini yalaması imkansızdır.

KONUŞAN FOTOĞRAF:MHP Kocaeli 4.Sıra Milletvekili Adayı Hilal Elmas: Saygı değer partililer, milletvekili olamadım, ama 2014’teki yerel seçimlerde bu kez belediye başkanlığına aday olmak istiyorum. Beni desteklemeye var mısınız?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR