Derince Sabancı ve Çalışanları İ.Ö.O’dan Örs’e cevap geldi!

MAKALEYİ DİNLE

Sevgili okurlar;
Önceki gün “Derinceli bir babanın feryadı!” başlıklı yazımda Sabancı ve Ortakları Çalışanları İlköğretim Okulu’nda çocukları öğrenim gören Erkan Örs adlı bir velinin okul müdürü ve müdür yardımcısıyla ilgili şikayetlerine yer vermiştim. Örs’e cevap Sabancı ve Ortakları Çalışanları İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Yönetim Kurulundan geldi.
Okul Aile Birliği’nin açıklaması şöyle;
Sabancı ve Ortakları Çalışanları İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrenci velisinin gazetenize yapmış olduğu müdür yardımcımız Sayın Halil Öztürk ve okul müdürümüz Sayın Oğuz Atakan Kılıç hakkındaki şikayetlere Okul Aile Birliği yönetim kurulu olarak üzülerek cevap vermek mecburiyetinde kaldığımızı belirtmek istiyoruz.
Okulumuz, Derince ilçesinin merkezinde bulunması sebebiyle yaklaşık 1100 öğrenciye eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir. Gerek okul idaresi, gerekse Okul Aile Birliği yönetimi olarak, bu kadar yoğun bir öğrenci kapasitesi ile hizmet veren okulumuzdaki sorun veya sorunlarla ilgilenmek ve en kısa sürede çözüme kavuşturmanın bilinciyle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Okul müdürümüz sayın Oğuz Atakan Kılıç, müdür yardımcımız sayın Halil Öztürk, diğer müdür yardımcılarımız ve öğretmenlerimiz ile uyum içinde bundan sonra da çalışmalarımıza aynı şevkle devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz.
**
Şikayette bulunan velinin çocuklarını istediği yerde okutma hakkı elbette vardır. Ama unutulmamalıdır ki, bu velimizin ve çocuğunun diğer 1100 öğrenci ve velimizden hiçbir ayrıcalığı da yoktur. Her gün okulda bulunan öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle iç içe çalışmalarına devam eden Okul Aile Birliği yönetimimiz, hiçbir öğrenciye veya veliye ayrıcalık tanındığına da şahit olmamıştır. Her öğrencinin ve velinin uyması gereken kuralar vardır. Bu kurallar sayesinde eğitim ve öğretime devam eden okulumuz, bundan sonra da aynı disiplin içerisinde çalışmalarına devam edecektir.
**
Okulumuzdaki sorunlara en kısa sürede çözüm üretmek, başta okul idaresi olmak üzere, Okul Aile Birliği yönetiminin görevidir. Gazetenize şikayette bulunan velimiz, maksadını aşan açıklamalar yapmıştır. Yılların eğitimcisi olan, bilgi, birikim ve hoşgörü ve diğer tüm güzellikleri üzerlerinde taşıyan okul müdürümüz sayın Oğuz Atakan Kılıç ve müdür yardımcımız sayın Halil Öztürk’e yapılan bu haksız sözlü saldırıyı kınıyor ve kabul etmediğimizi beyan etmek istiyoruz. Şikayette bulunan velinin amacını bizler gayet iyi bilmemize rağmen, onlara saygımızdan dolayı burada anlatmaya gerek bile duymuyoruz.
Eğitim ve öğretimde hep zirveye oynayan, öğrenci ve velilerine sosyal alanda da değişik hizmetler veren ve vermeye de devam edecek olan Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlköğretim Okulu’nun başka müdürü, müdür yardımcıları ve öğretmenleri ile Okul Aile Birliği yönetimi olmak üzere tüm çalışanlarıyla sevgi, saygı ve hoşgörü içinde çalışmalarına devam edecektir. Mutlu bir hayatın sorunsuz yaşamaktan geçmediğini, sorunlarla başa çıkabilme sanatı olduğunu biliyor ve kendimize bunu ilke olarak kabul ediyoruz. Saygılarımızla”
Okul Aile Birliği, isim vermeden Erkan Örs ile ilgili açıklaması böyle. Ben gazetecilik adına Örs ve Okul Aile Birliği’nin açıklamasına yer verdim. Yorumu sizlere bırakıyorum.Kartepeli Özdemir’in “Recep Tayyip Erdoğan” sevgisi

Kartepe Belediye Meclis Üyesi Yusuf Özdemir’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu sevgiyi ölümsüzleştirme adına aracının plakasına da yansıttı. Özdemir, Recep Tayyip Erdoğan’ın baş harflerinden oluşan 06 RTE 32 plakalı aracı ile Başbakan sevdalılarını plakası ile imrendirmekte. Uzun yıllardır AKP’ye gönül veren Uzunçiftlik Teşkilatının da kurucuları arasında yer alan ve Uzunçiftlik Belde Teşkilatının da son belde başkanlığı görevinde bulunan Özdemir, halen 2009 seçimlerinde seçildiği Kartepe Belediyesi’nde de meclis üyesi olarak görev yapıyor.


Erenkaya, Baykal ile İstanbul’da görüşmüş!

Aldığımız bilgilere göre CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya yakın bir zamanda İstanbul’da bir otelde görüşmüş. Baykal’a yakınlığı ile bilinen Erenkaya’nın Baykal ile ne konuştuğunu kimse bilmiyor…KOÇ-DER’den anlamlı gece

Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği (KOÇ-DER) tarafından Nisan Otizm Farkındalık ayı kapsamında bu yıl 2.’si gerçekleşecek olan Gönül Sofrası etkinliğndei, otizmli çocukların ve ailelerin toplumun bir parçası olduklarını hissettirmek ve hoşça bir gün geçirmelerini sağlamak üzere akşam yemeğinde bir araya gelinecek. 29 Nisan Pazar günü saat 13.30 ile 18.00 arasındaki gerçekleşecek olan gecede çocuklar için animasyon ve müzik dinletisi olacak.

Develi Köyü’nde açılış…

Kandıra Develi Köyü Hatim cemiyeti ve cami minaresi açılışı, 29 Nisan’da saat 14.00’de gerçekleşecek. Develi Köyü sakinleri il, ilçe protokolünü ve bölge halkını açılışa davet etti.


Dülger ailesinin ikiz torun heyecanı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Dülger ve eşi Banu Dülger şu sıralar oldukça mutlu. Zira oğulları Tolga ve gelinleri Esra’nın Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ikizleri dünyaya geldi. Derin ve Ceren adını verdikleri ikizler oldukça sağlıklı…
Mustafa Bey ve Banu Hanım, ikiz torun sahibi olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorlar…

Bileğine güvenen var mı?

İzmit Belediyesi bilek güreşi yarışması düzenliyor. Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği ilköğretim 2.kademe ve liseler arası bilek güreşi yarışı 28 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de Dolphin’de yapılacak. Yıldız bayanlar, yıldız erkekler, genç bayanlar ve genç erkekler kategorisindeki yarışmalara katılmak isteyen öğrenciler aynı gün saat 10.30’a kadar Dolphin girişindeki kayıt masasına başvurabilirler. Dereceye girenlere ödül verilecek.


Yaylak’ın oğulları sünnet oluyor

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, Mertcan, Onur ve Alper isimlerindeki oğullarını sünnet ettiriyor. Mevlitli ve yemekli sünnet töreni 6 Mayıs Pazar günü Arapçeşme Mahallesi Yeni Bağdat Caddesi 1046/ 1 Sokak No:241 Gebze adresinde gerçekleştirilecek. Yaylak ve eşi Şehnaz Hanım oğullarını sünnet ettirecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Trabzonlular’dan iki kınama

Gölcük Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu yazılı bir açıklamada bulunarak doktorlara yönelik saldırıyı kınadı. Dernek, Van’daki olayda Van BDP Milletvekili Özdal Üçer’ün doktor Oğuz Eroğlu’nu darp etmesi ve Gaziantep’te 17 yaşındaki bir gencin doktor Ersin Arslan’ı öldürmesi olaylarını kınayarak bu tür şiddet olaylarının tekrar etmemesini istedi.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
-Sabahları elma kahveden daha fazla uykunuzu açar…


# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR