MHP’li Havva Köse’den cesaret dersi!

MAKALEYİ DİNLE

MHP eski Milletvekili Kemal Köse’nin kızı Av.Havva Köse, kendi sosyal paylaşım sayfasından 2002 öncesini ve sonrasını değerlendirdi.

Köse, ilginç saptamalarda bulundu…

Köse’nin değerlendirmesini birlikte okuyalım;

Farkında mısınız 2002 öncesi ve 2002 sonrası dünyamızın.

Ben politika yapmıyorum.

Şu anda siyasetçi kimliğimden sıyrılarak gözlemlerimi paylaşıyorum sizlerle; 

Ben 1982 doğumluyum ve 2002 yılında 20yaşındaydım ve babam Kocaeli milletvekiliydi. Babam milletvekili olduğunda 17 yaşındaydım.

Çok talihsiz bir dönemdi, iki büyük deprem ve ekonomik kriz yaşayan bir koalisyon Hükümeti'nin milletvekilliğini yapıyordu.

Aylarca babamı görmediğim dönemler oluyordu, ama ben alışıktım.

Babam o zamanın milletvekiliydi, ama ben doğmadan önce siyasete adamıştı kendini.

Ben bir siyasetçinin kızı olarak babamı görmemeye alışık olduğumu belirtmek istedim.

Yoksa babamı bilen bilir.

Neyse konumuz babama hasret değil.

***

Konumuz şu: evet 2002 ve öncesi insanlar kendilerine güveniyor, tepkilerini verebiliyordu hatta abartıyordu, düşünün ki depremin olmasını bile hükümete mal ediyorlardı.

Ben Hükümet'in iyiliğini kötülüğünü eleştirin diye yazmıyorum.

Bir şeyleri savunmak için de yazmıyorum. Kul bilmiyorsa Allah biliyordur iyi bir hükümet mi kötü bir hükümet mi?

 ***

Dikkatinizi çekmek istediğim husus şu ki;

Her şeye, makul ölçüde belden aşağı vurmadan, tepkisini veriyordu insanlar, düşüncelerini rahatlıkla açıklayabiliyor korkmuyordu.

Konuşuyordu, eleştirebiliyordu, haklıyı haksızı ayırabiliyordu, hırsıza hırsız, namussuza namussuz diyebiliyordu.

KORKMUYORDU yani “KORKMA” ile başlayan bir İstiklal Marşı'nın olduğunun, muhtaç olduğu kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut olduğunun bilincindeydi.

***

Ama 2002’den sonra bakıyorum ve görüyorum ki; korkmuş sinmiş bir insan topluluğu, yığılmış kalmış bir yerde.

“SİLKELEN KENDİNE GEL” diye haykırıyorum ama hiçbiri duymuyor, senin KORKMA diye başlayan bir İstiklal Marşın var diyorum anlamıyor, eleştirmiyor bunu geçtim.

Yanlışı doğru gösteriyor öyle bir savunma mekanizması edinmiş ki kendine aklım şaşıyor. Hadi bunu da es geçtim alkış tutuyor tüm yanlışlıklara, tüm haksızlıklara, tüm hırsızlıklara.

***

Hadi eleştir; Yanlışa yanlış, haksızlığa haksızlık de ey milletim. Siyasi görüşün ne olursa olsun insan olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olduğunu hatırla. Bunu okuyan asil Türk milletinin değerli ferdi, lütfen KORKMA, muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

***

Havva Hanım’ın duygu ve düşünceleri…

2002’den önce yazdıklarıyla ilgili yorum yapmayacağım.

Ama 2002’den sonra, yani AKP iktidarı iş başına geldikten sonraki duygu ve düşüncelerine aynen katılıyorum.

Böyle cesur bir yazı yazdığı için de kendisini kutluyorum… 

Havva Hanım “KORKMA, muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” diyor.

Ben de “KORKMA, korktukça sıra sana gelecek” diyorum…

 

Derince’de güvenlik tedbirleri konuşuldu

Geçtiğimiz aylarda görev yaptığı Şırnak Çakırsöğüt’ten Derince İlçe Jandarma Komutanlığı görevine atanan Yüzbaşı Barış Eke, önceki gün Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’u makamında ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Nurettin Işık’ın da yer aldığı ziyarette 1 Kasım seçimleri öncesi güvenlik tedbirleri hakkında istişarede bulunuldu.

 

SP’ye oy verin, yoksa ufukta yine seçim olur!

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayları Nurettin Çelik, Halil Kayın, Fatih Polat, Sarışeyh, Kul Mahmut, Sepetçi Köyü ve Şahinler köyüne ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Nurettin Çelik, “Ben sizlerden bu seçimlerde Saadet Partisi’ne 1 vekil için oy istiyorum. Diyorum ki 1 Kasım’da Ankara’ya HDP değil, Saadet Partisi gitsin. Eğer 7 Haziran’daki partinize tekrar oy verirseniz bir seçim daha olur”diyor. Bilindiği gibi SP, 1 milletvekili çıkaracak kadar oy alırsa, Anayasa Mahkemesi’ne gidecek.

 

Köken’den hac ziyaretleri

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken de geleneği bozmuyor. Köken, önceki gün kutsal topraklara giderek hac ibadetlerini yerine getiren Karlı Mahallesinden Mesut Şahin, Lokmanlı eski Mahalle Muhtarı İlker Sert,  Sezai Sezgin ve Bekir Tuncay’ı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisini iletti. Köken’e, hastanede bayan doktora saldırdığı ve küfür ettiği iddia edilen AKP İlçe Başkanı Yunus Özder de eşlik etmiş.

 

Her mahalleden artı 50 oy alınabilir mi?

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayları Nurettin Çelik ve Avukat Fatih Polat, Şirinevler Altunay Restoran’da müşahitlerle bir araya geldi. Programda konuşma yapan Avukat Fatih Polat, “Her mahalleden önceki seçimlere göre artı elli oy bizi meclise götürür” dedi. Her mahalleden artı 50 oy alınabilir mi? AKP’nin istikrarsız politikası, MHP’nin “hayırcı” politikası, Saadet Partisi’nin işine gelebilir.

 

CHP’li Öğüt çok mutluymuş!

CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Ardahan eski milletvekili Gebzeli iş adamı iş adamı Ensar Öğüt, 10 yıl boyunca büyük mücadeleler verdiği  Çıldır Aktaş kapısının açılış törenlerine katılarak, “Sınır kapımız açıldı. Çok emek verdiğim bir hayalim daha gerçek oldu çok mutluyum ”dedi. İlk TIR’ın  geçtiği Aktaş Sınır Kapısı projesi için TBMM’de  ilk soru önergesini  Ensar Öğüt vermişti. Öğüt, memleketi Ardahan için iyi bir iş çıkarmış. Bir de fabrikasının olduğu Kocaeli’de iyi işler çıkarsa, iyi olur…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ERCAN. - Haydar bravo sana 1.5 yıldır sadece çenesuyu kapağını değiştirmekten başka bir iş yapmadın.Şimdide ilçe seçim kurulu başkanımı oldun.Bırakta bu işleri belediyecilik yap.Nurettin ışık sende vatandaşın mitinge gidip gitmediğini araştırma .Sen belediye meclis üyesisin bırak başkan yardımcılığını vatandaş seni meclis üyesi seçti.Derinceyi ilgilendiren projeler yap.Millet adına denetim yap.

Yanıtla . 0Beğen 23 Ekim 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR