SEKA-PARK GÜREŞLERİ

MAKALEYİ DİNLE

 

 

                      

                      2008 yılından bu yana 6.cısını yapacağımız Seka-park Yağlı Güreşleri, Kırkpınar ve Elmalı güreşlerinden sonra, büyük bir organizasyondur. Her sene bir Şampiyon güreşçimiz adına tertip olunan Güreşler bu sene de Şampiyonlar yetiştiren Vedat Özkan adına yapılacaktır. Vedat Özkan İyi bir antrenör olması yanı sıra disiplini yanı sıra efendiliği ile saygınlığı üzerinde toplamış bir spor adamıydı. Şampiyonları herkes tanır. Fakat şampiyonu yetiştiren hocasını çok kimse bilmez. Hoca da şampiyon kadar tanınmasa da yetiştirdiği şampiyonun manevi hazzına sahip olur. Bir hoca sporcularının anısıyla yaşar.  Yetiştirdiği sporcusu seneler sonra karşılaştığında hocasını sevgi ve saygıyla selamlarsa, elini öpmeye gelirse hoca için en büyük mutluluk budur.

                      Vedat Hocanın sporcuları onu unutmuyor ve adına güreş yapılması teklifi olumlu karşılanıyor. Bir vefa borcu yerine getiriliyor. Adı unutulmuş veya unutulmaya yüz tutmuş antrenörleri güreşe emeği geçenleri de unutmayalım. Şampiyonlar gökten inmiyor. Onların şampiyon olmasını sağlayanlar var.

                      Her ile nasip olmayan İki Olimpiyat Şampiyonumuz var adlarına spor salonu ve bulvar cadde isimleri konuldu. Şampiyonlar diyarı Kocaeli’nin Seka-Park’ta şampiyonlarımızın birer büstü ve özgeçmişleri yazılı özgeçmişlerinde kendilerini yetiştiren hocalarının isimleri olan bir köşe yapılamaz mı?  Bu konuyu defalarca dile getirdim. Bıkmadan söyleyeceğim. Çok mu zor şampiyonlarımızı   büstleriyle  tanıtmak. Güreşte sırası gelince seneler sonra bir kere anılacak, şampiyonlar parkında her gün anılacak.

                       Güreş Federasyonunun aldığı bir kararla Seka-Park Güreşleri Pehlivanların bir üst boya güreşebilme için terfi sahası oldu. Federasyon aşağıdaki  kararı ile Seka-Park güreşlerini Kırkpınar öncesi bir terfi yeri olarak onaylamış oldu.

                      “31 Mayıs 2014 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yağlı Güreş Müsabakaları’nda 3 farklı kategoride, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından belirlenen derecelere giren sporcular, bir üst boyda mücadele edebileceklerdir.

                      Kocaelili güreş severlerin heyecanla beklediği yağlı güreş müsabakalarında “Küçük-Orta-Küçük Boy”da ilk 8 içerisinde yer alan sporcular, “Küçük-Orta-Büyük Boy”da ilk 4 içerisinde bulunan sporcular ve “Büyük-Orta Boy”da ilk 2′de yer alan güreşçiler, bir üst boyda mücadele etmeye hak kazanacaklardır.”

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ziya Ürük - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR