Sayın Karaosmanoğlu, ne olacak bu Derince İncievleri’nin hali?

MAKALEYİ DİNLE

Derince İncievleri’nden her gün şikayet geliyor.
Kent Konut, belki birçok yerde başarılı işlere imza attı.
Ama Derince İncievleri’nde çuvalladı…
Nisan ayında teslim edilecek dendi… Olmadı…
Haziran ayında teslim edilecek dendi… Olmadı…
20 Temmuz’da teslim edilecek dendi. Yine olmadı…
Derince İncievleri’nde göstermelik bazı çalışmalar yapılıyormuş.
Kent Konut, bir türlü vaat ettiği tarihte evleri teslim edemedi…
Dün İncievleri’nde ev alan bir vatandaş aradı…
Tepkili olan vatandaş,
“Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, Yuvacık’ta yapılan Yakamoz evlerinin kura çekiminde, konutların 7 ay önce teslim edileceğini açıkladı…
Sayın Karaosmanoğlu, bir de Derince İncievleri’ne baksın. Tam 7 ay geçti, konut teslimi yapılmadı.
Biz de Karaosmanoğlu’na soruyoruz, Yakamoz evlerini 7 ay öncesinden teslim ediyorsunuz da 7 ay geçmesine rağmen Derince İnvievleri’ni neden teslim etmiyorsunuz?”
Vatandaşların şikayeti böyle…
Bakalım, Başkan Karaosmanoğlu, Derince İncievleri sorununa bir el atacak mı?
Yoksa, kura çekimlerinde Kent Konut’u övmeye devam mı edecek?


Kartepe’de bir sağlık skandalı daha!
Kapatılan Bekirpaşa Belediyesi’nden emekli zabıta memuru Ahmet Uygur’un başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiş.
Ahmet Bey, önceki gün Arslanbey Atakent’e oğlunun evine gitmiş.
Ayağındaki rahatsızlık nüksedince iğne vurulması gerekiyormuş.
Elinde rahatsızlığı ile ilgili belge de varmış.
Ahmet Bey, iğne vurulmak üzere Kartepe Toplum Sağlık Merkezi’ne gitmiş. Merkezdeki görevliye iğne vurulmak için geldiğini söylemiş.
Oradaki görevli, “kendi aile hekimliğinize gidin, biz misafir kabul etmiyoruz” demiş.
Ahmet Bey, “olur mu böyle şey, ben misafirim, elimde rapor ver iğne vurmanız gerekiyor! deyince, görevli, “Olmaz dedim ya, istersen git Sağlık Bakanlığı’na şikayet et” diye çıkışmış…
**
Ahmet Bey, bu polemikten sonra bu kez iğne vurulmak için Kartepe Sağlık Merkezi’ne gitmiş.
Buradaki görevlilere durumu izah etmiş. Görevli, “olmaz böyle şey, iğne vurması gerekiyordu” demiş…
Yani, iki ayrı uygulama…
Ahmet Bey, iğnesini vurmuş, ama şikayet dilekçesini doldurup, Kartepe Toplum Sağlık Merkezi’nden şikayetçi olmuş.
Ahmet Bey, soruyor, “Ben misafir olarak gittiğim Arslanbey’de imkanım olduğu için sağlık merkezine gidip iğne yaptırdım, ya imkanım olmasaydı.
Ben misafir olduğumu söylüyorum, elimde rapor olduğunu söylüyorum, ama görevli beni ikamet ettiğim Bekirdere’ye gönderiyor. Böyle şey olur mu? İl Sağlık Müdürlüğü’nden konuyla ilgili açıklama bekliyorum” dedi.
**
80 bin nüfuslu Kartepe’de gerçekten ciddi bir sağlık sorunu var.
11 beldeden oluşan ilçede bir hastane bile yok.
Kartepe’de sağlık Allah’a emanet…
Anlaşılan ne zaman birisi “hastane” olmadığı için yolda ölürse, sanırım yetkililer o zaman devreye girecek. Zaten Türkiye’de her şey böyle oluyor. Bir sorunun çözümü için insanların ölmesi gerekiyor. Trafikte de böyle, başka büyük sorunlarda da bu böyle..


Karamürsel’de hayvanlar şanslı!
Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Kocaeli Temsilcisi Selma Pilatin Pek, şu sıralar çok mutlu.
Zira, sokak dostları için hazırlanmış kapları teslim almış. Bakınız Selma Hanım, konuyla ilgili neler söylüyor;
T.C. Orman ve Su işleri Bakanlığına ait sokaktaki dostlarımız için hazırlanmış olan su kaplarını teslim aldım. Karamürsel Belediyesi’nin desteği ve yardımı ile Karamürsel'in çeşitli noktalarına koyduk. Başta Başkan Yardımcısı Ali Karacan, Fen İşleri Müdürü Muammer Yetkinyılmaz ve zabıta memuru İsmet Kıvanç’a ayrıca dağıtım sırasında bize destek veren Karamürsel Emniyet Merkezi , Kızılay Karamürsel Aşevi , Gazanfer Bilge Sosyal Hizmetler Çocuk Yuvası ve duyarlı vatandaşlarımız Fatoş Özbakır, Tayfun Tanış , Canan Erdeniz , Tülay Çakmak, Doğuş Köseren, Şule Neşter’e teşekkür ederim. Bize her daim yardım eden , desteğini esirgemeyen , bu proje kapsamında bize mama yardımında bulunan Özel Veteriner Hekim Mustafa Demir’e ayrıca teşekkürü bir borç bilirim. Ve fotoğraf çekimleri ile destek veren kızım Minel Gizem Pek'e de ayrıca teşekkür ederim. Biz bu işin peşini bırakmayarak Karamürsel'de sosyal farkındalık çalışmalarına devam edeceğiz.”
Biz de hayvanları koruyup kolladığı için Selma Hanım ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.


TEB, Gölcük’ü seviyor
TEB Gölcük Şube Müdürü Erman Erşan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i makamında ziyaret edip bir süre görüştü. Başkan Ellibeş, Gölcük deprem öncesi konumuna geldi. Tarihi Amiral Sağlam Caddemiz eskiden olduğu gibi halk diliyle Bankalar Caddesi oldu. TEB Gölcük Şubesini ilçemizde vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. TEB Gölcük Şube Müdürü Erman Erşan, Gölcük her yönüyle güçlü bir potansiyele sahip bu yönde bankalar tarafından olumlu görüldüğü için şube açılmasına sıcak bakılıyor. Tüm imkanlarımızla Gölcük’e ve Gölcük halkına hizmet etmekten dolayı mutluyuz” dedi. Müdür Erşan’ın açıklamasından “TEB, Gölcük’ü seviyor” diyebiliriz.


Şeker, Alemdar’ı ziyaret etti
AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker önceki gün Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar’ı makamında ziyaret etti. AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, AKP il yöneticileri Recep Demir ve Serpil Korkmaz’ın da katıldığı ziyarette Derince’de yapılan ve yapım aşamasında olan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Dünyadaki fotokopi makinelerinde meydana gelen arızaların %23 ünün, makinenin üstüne oturup kendi popolarının fotokopisini çekmek isteyen insanlar sayesinde meydana geldiğini..


KONUŞAN FOTO

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR