Ahmet Taşçı ‘Kitabını’ imzaladı…

MAKALEYİ DİNLE

 

 

 

 

Yaşarken  ‘efsaneleşen’

Kırkpınar’da,

Heykeli dikilen,

Tekirdağlı Hüseyin’in  Kırkpınar’daki 8 yıllık Başpehlivanlık rekorunu,

Dokuz kez Kırkpınar Başpehlivanı olarak kıran,

2 altın kemer, sayısız kemerler sahibi Karamürselli pehlivan Ahmet Taşçı’nın hayatı,

Karamürselli araştırmacı-yazar Erdoğan Özdemir tarafından KİTAP haline getirildi.

Beşyüz kırkdört  sayfalık kitap,Karamürsel Belediyesi tarafından bastırıldı.

Ahmet Taşçı’nı güreş hayatından önceki sosyal yaşamı ve unutamadığı çocukluk aşkının anlatıldığı, zor günlerinin dile getirildiği ve şairliğinin ortaya çıktığı kitapta Taşçının ‘Bundan pehlivan olmaz !’ diyenlere  9 kez altın kemer sahibi olarak verdiği mücadele anlatılıyor.

Karamürselli araştırmacı-yazar Erdoğan Özdemir tarafından 2 yılda yazılan kitabın tanıtımı ve imza töreni dün Kaymakam Celil Ateşoğlu,Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve Taşçı’nın yakın arkadaşları genç pehlivanların katıldığı kahvaltılı toplantıda yapıldı.

Karamürsel Belediye Başkanı Yıldırım;Taşçının sporcu ve insan olarak Karamürselin iftihar ettiği bir kişi olmasından ötürü böyle bir kitabın yazımını hak ettiğini,

Kitabın yazarı Erdoğan Özdemir ise;

‘-2 yıl birlikte anıları tazeleyip Taşçı gibi bir şöhretin hayatını yazmak çok kolay olmadı. Kırkpınar’ın rekorlarını alt-üst eden Çağdeviren Taşçı’nın kitabının yazarı olmaktan mutluluk duyuyorum’ dedi.

Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu ,Taşçı ile Erzurum Kemaliye Kaymakamı iken tanıştıklarını,Karamürsel’e atandığında ilk aklına ‘Abim’ dediği Ahmet Taşçının geldiğini ve onunla aynı yerde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Karamürsel Belediyesi tarafından bastırılan Ahmet Taşçının hayatını anlatan 544 sayfalık kitap toplantıda bulunanlara Taşçı tarafından imzalanarak dağıtıldı.

Kitabının imza ve tanıtım töreninde oldukça heyecanlı olan efsane pehlivan Ahmet Taşçı Kaymakam Celil Ateşoğlu’na  kitabı imzalarken hayli zorlandı ve ‘İmza atmak güreşmekten zormuş!’ demekten kendini alamadı.

Taşçının imza töreninde Güngör Ekin hazır bulunurken diğer Karamürselli Başpehlivanlardan Ekrem Yavuz,Gökhan Arıcı,Murat Aydoğdu,Sabahattin Kangal,Taşçıyı güreşe teşvik eden Sabahattin Erdoğan,Ali Esen ve Ali Kara gibi isimlerin bulunmayışı dikkati çekti.

Resimaltı:

İmza zormuş:-Ahmet Taşçı kendi hayatını anlatan Kitabını Kaymakam Celil Ateşoğlu’na imzalarken ‘-İmza atmak güreşmekten zormuş!’ dedi.

**

Disiplin Kurulu ‘Adaletli’ disiplinli ol !

Karamürselspor takımını üzerinde son haftalarda DİSPLİN KURULU kararları KARABULUT olmuş.

Kimseye ne işini öğretmek ne de ricacı olmak niyetinde değiller.

Varlık içinde darlık çekerek Amatör Kümeden çıkmaya çalışan Karamürselspor futbol takımının bazı oyuncularına DİSİPLİN Kurulu acımasızca cezalar veriyormuş!

Örneğin Vezirçiftiği maçında Nurol Acara verilen 3 maç mahrumiyeti.

Nurol’a vuran Vezirçiftlikli oyuncu 2 maç yumruğu yiyen Nurol 3 maç ceza!

Gurupta şampiyonluk hesapları yapan takım Karamürsel’e son haftalarda Disilin Kurulu fena takmış.

Hafta içinde oynanan maçta 3 futbolcusuna yine cezalar yağmış..

Evet..

Karamürsel Kocaeli’nin itilmiş-kakılmış ilçesi ama sanmayın ki sahipsiz!

Karamürsel’in de sahibi var ve hakkını arayacak birileri de var..

Elinizi ‘demokles’ gibi vicdanınıza koyun  ve kılıcınızı biraz insaflı vurun!

Kol kesin ama yen içeride kalsın…

 

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdullah Karagöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR