Güreş Federasyonu Başkanı İlimizdeydi

MAKALEYİ DİNLE

2015 Milletvekili seçimlerine katılmak için federasyon başkanlığından istifa eden Hamza Yerlikaya yerine Musa Aydın seçildi.

10.Şubat 2015 günü ilimizi ziyaret eden Federasyon başkanını önce tanıyalım. Musa Aydın 1964 doğumlu ,Bursa İmam Hatip Okulu,Anadolu Üniversitesi  İşletme Fakültesi mezunu, GüreşHakemi, Bursa Güreş İl Temsilciliği, Bursa İl Özel İdare daire başkanlığı görevinde bulunmuş, Bursa Büyükşehir Belediyesi Daire başkanlığı yapmış, şu anda 47. Güreş Federasyon başkanıdır.

Kendisini yaklaşık yirmi senedir tanırım. Çalışkan, kendisini Güreşe adıyan kişiliği ile güreş federasyonunun her döneminde gündemde olmayı bilmiştir. Siyasi yaklaşımı ile güç kazanan kişiliği ile Bursa’da güreşin zirveye yerleşmesine vesile olanlardan biridir.

Geçen ay Ankara’da yapılan İl Temsilcileri  toplantısındaKocaeli’ye davetimi kırmayarak gelmesi  ayrıca memnuniyet kaynağı olmuştur. Kocaeli’deki  Güreşin bu günkü durumunu yerinde görmek ve ilk ağızdan durumu öğrenmek maksadıyla yaptığı toplantılar elbette faydalı olmuştur. Yapılan toplantılar sonunda alınan yegane karar (Federasyon başkanının teklifi)antrenör ve idarecilerin sık sık (örneğin her ay) toplanmaları olmuştur. Her ay toplanarak ne yapılır? Bir sorun olduğunda zaten hemen haberimiz olur ve çözüm için uğraşı verilir. Toplanıp Valiye, Belediye başkanına gidin diyor. Her ay bu makamların ziyareti elbette olmaz. Gerektiğinde gidilir. Senede bir defa yaptığımız sezon toplantısında yapılması gereken işler görüşülüp karara bağlanıyor. Ayrıca ayda ortalama iki kere müsabakalar dolayısı ile bir araya gelinip, problem varsa, istişare ediliyor. Antrenörler ve idareciler arasında anlaşmazlık yok. Spor malzemesi, antrenman yapmak için salon sıkıntısı yok. Yetişmiş antrenörler, hakemlere sahibiz. Kocaeli’deYakın tarihte Avrupa-Dünya Olimpiyat Şampiyonu çıkaramadık. Şampiyon yetiştiremedik. Bu noksanlık başımıza kakılıyor. Elimizde şampiyon olabilecek gençleri tutamıyoruz. Onlara bir şey veremiyoruz. Şampiyonluk namzetleri kendilerine başka kulüplerde yer buluyorlar. “Şampiyon olunmaz Şampiyon doğulur.” Antrenörün görevi şampiyon doğan genci bulup eğitmektir. Bir antrenörün en mutlu zamanı güreşçisinin şampiyon olduğunu gördüğü gündür.

Antrenör için Mazeret yok. Malzeme istiyorsa malzeme, antrenman salonu eski günlere nisbetle var. Sporcusunu da bi zahmet bulup eğitmek görevi. Antrenörün görevi çok,Fedakarlığı fazla, mutluluğu az olacaktır. Ne zamana kadar? Sporcusunun şampiyon  oluşuna kadar. Mutluluk şampiyonlukla başlar.

Federasyon başkanının şehrimize gelişlerinin etkileri bakalım neler getirecek. Sonuç olarak Kocaeli’de Güreş alt yapıda devam edecek. Büyüklerde Kocaeli’nin gençleri ileyoladevam.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ziya Ürük - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR