SP’li Yıldız, ağzı bozuk olan iktidar ve muhalefet için çözüm yolu buldu

MAKALEYİ DİNLE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ne kadar asabi olduğunu biliyoruz…

Her konuşması Türkiye’de gündem oluyor… 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, zaman zaman Erdoğan’ı taklit etse de, Erdoğan’ın kıyısından geçemez… 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da bazen esip gürlüyor… 
MHP lideri Devlet Bahçeli’de bazen kantarın topuzunu kaçırıyor… 
Bazı milletvekilleri de ağızlarına geleni söylüyor… Ortamı geriyorlar… 
Tüm bunlar yaşanırken Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, önceki gün bir açıklama yaptı… Açıklamada ilginç önerilerde bulundu…
İktidarla muhalefet partisi liderlerinin arasında yaşanan diyalogların sert olduğunu söyleyen Yıldız , "Aslında bunların suçu yok, sadece ağızları bozuk. Ağız bozuk olunca ne yapacaksınız ? Önce ağızlarını tedavi ettirmek lazım estetik ameliyat lazım" dedi.
***
Yıldız, Türkiye'nin sıkıntılı bir dönemde geçtiğinin altını çizerek hemen her gün gelen şehit haberlerine de değindi. 
Yıldız’ın açıklamalarını birlikte okuyalım; 
"Nereden geliyor bu şehitler? 
Kiminle savaşıyoruz?
 Sebepler üzerinde durmamız lazım. 
Ne oldu bize? 
Dün Çanakkale'de ülkenin tam 30 cephesinde vücutlarını birbirine siper eden ecdat torunlarına ne oldu da bugün birbirlerine mermi sıkıyorlar? 
Unutmayın 80 milyonluk Türkiye'mizde herkes birbirinin kardeşidir. 
Biz aynı milletin evlatlarıyız. 
Ben buradan CHP'li,  AK Parti'li, HDP'li herkese sesleniyorum gelin büyük Türkiye'yi, yaşanabilir Türkiye'yi el birliğiyle kuralım. 
Milli görüşten uzak olanların bunları anlaması mümkün değildir".
***
Yıldız, iktidar partisiyle muhalefet partisi liderlerinin arasında öfke ve küfürlü sözlere varan tartışmalara da değinerek şunları ifade etti; 
"Nedir bu kavga, nedir bu öfke? 
Bakıyorsun hem iktidar partisinin önde gelenleri, hem meclisteki siyasi parti liderleri ağza alınamayacak derecede halis küfürler ediyor. 
Geçenlerde şaka mahiyetinde bir şey söyledim. Burada da tekrar etmek istiyorum. 
Aslında bunların suçu yok, sadece ağızları bozuk. 
Bedenleri bozuk olsa alın doktora götürün tedavi ettirmek için. 
Ağız bozuk olunca ne yapacaksınız? 
Önce ağızlarını tedavi ettirmek lazım, estetik ameliyat lazım. Ondan sonra da ağızlarına bal süreriz diyorum"
***
Halka seslenen Yıldız , "CHP'ye,  AK Parti'ye oy vermiş, diğer partilere oy vermiş arkadaşlara seslenmek istiyorum. 
Ne geçti elinize? 
Ülkenin hangi temel problemi çözüldü? diyebilir misiniz ki misalden, işçilik ortadan kaldırıldı? Sanayide Avrupa'yla yarışır hale geldik, hatta onları geçtik diyebilir misiniz? 
Milli gelirimiz 3'e, 5'e katlandı,  Avrupa'nın önündeyiz diyebilir misiniz? 
Bakın ne güzel Güneydoğu problemi çözüldü, dün şehitleri veriyorduk, bugün ülkenin her yeri cennet haline geldi, kardeşlik hukuku kuruldu diyebilir misiniz? 
Bu düzen böyle gitsin mi istiyorsunuz? 
O halde adres belli gelin şu öğretilmiş olan çaresizlikten kurtulalım. 
Aklımızı başımıza toplayıp emaneti ehline vermezsek,  Türkiye bölünür" 
***
SP’li Yıldız’ın açıklaması böyle… 
Açıklamasında “MHP” kelimesinin geçmemesi ilginç… 
Yıldız, liderlerin ağızlarına estetik yapılması gerektiğini söylüyor… 
Türkiye’nin iyi yönetilmediğini söylüyor… 
Yıldız, seçmenden kendilerine destek verilmesini, emanetin ehline verilmesini istiyor… 
Son yapılan yerel ve genel seçimlerde Saadet Partisi’nin oyları AKP’ye kaydı… 
Bakalım 2019’daki seçimlerde SP, AKP’ye giden oylarını geri alabilecek mi? 

Gölcük Devlet’te  güzel görüntüler 


Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi çocuk servisine giren çocuklar hastane yerine sanki oyun parkına gelmiş gibi oluyor. Servisin duvarlarında bilindik çocuk karakterlerinin resimleri ile süslenmiş. Hastanesi yöneticisi Bahattin Koç “Hastaneye geldikten sonra çocukların korktuğu servisi çocukların sevdiği çizgi film karakterlerini çizdirdik. Odalar çocuklara göre dizayn edildi. Çocuklar şimdi hastanede yatmaktan korkmuyor. Buda biz yöneticileri mutlu ediyor ”dedi. Güzel bir uygulama… Çocukların bilincinde güzel kareler bırakmak önemli. 

İzmit Topçular parkına kavuşuyor

 İzmit Belediyesi tarafından Topçular Mahallesi’nde yapımı devam eden parkın Mayıs ayı içinde hizmete gireceği öğrenildi. Aytaç Sokak’ta 861 metrekarelik alanda iki kademeli olarak yapılan parktaki çalışmalarda sona gelindi. Deniz manzaralı parkta zeytin fidanlarının dikimi tamamlandı. Önümüzdeki günlerde kamelya, piknik masaları, kondisyon aletlerin montajı da tamamlanacak. Parkın bitmesiyle birlikte mahallenin de görünümü değişecek. 

KOÜ’lü öğrencileri  İHA tasarlıyor

 TÜBİTAK tarafından 21-25 Eylül 2016 tarihleri arasında, lise ve üniversite öğrencilerinin katılacağı, uluslararası çapta organize edilen UAV Turkey Yarışması düzenlenecek.  Yarışmaya Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından kurulan Türk-Mekatronik Takımı İnsansız Hava Araçları Ekibi de dahil olmak üzere toplam 203 takım başvuru yaptı. KOÜ’lü öğrenciler yarışmanın ilk aşaması olan Konsept Tasarım ve Rapor puanlaması aşamasında başarılı olan 145 takım arasında, 100 üzerinden 97 puan alarak genel sıralamada 5. , kendi kategorisi olan sabit kanatlı uçaklarda ise 1. oldu. KOÜ’lü öğrencileri bu başarısından dolayı kutluyoruz. 

Bayrak’tan Başhekim Kasımoğlu’na ziyaret

Kandıra Araştırma ve Geliştirme Merkezi Başkanı Hüseyin Bayrak yeni atanan M.Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şeref Kasımoğlu 'nu makamında ziyaret etti. Ziyarette öncelikle ulaşım, hastane hizmetlerinin tanıtılması, tıbbi cihaz eksikliklerinin en kısa zamanda giderilmesi, kadrolu doktor atanması noktasında da girişimlerde bulunulması gereği üzerinde duruldu. Hastaların merkez hastanelere gitmemeleri adına  hastaneye ve hastane çalışanlarına sahip çıkılması yani sahiplenilmesi  görüşüldü. Ulaşımda en azından 65 yaş ve engelli vatandaşlarımız kent kart uygulamasından faydalandırılması, kent kartı olmayan vatandaşın kalmaması hususu masaya yatırıldı. Bu konuda muhtarlarla istişarede bulunulacak. 

Çocuklar Mersin'de konser verdi

Kültür Bakanlığı Programları kapsamında, Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği konserde sahne alan Gölcük Belediyesi Çocuk Korosu dinleyenleri büyüledi. Korolardaki çocuklar, '23 Nisan Şarkısı', 'Do Re Mi', Barış Manço'nun 'Bugün Bayram Çocuklar', '23 Nisan Türküsü', ' I Super Poliglotto?, 'İzindeyiz Atam' eserlerini seslendirdi.

Yazıcı ve Ellibeş çocukları sevindirdi 

Gölcük Saraylı Çocuk Sitesi, evlerinde kalan ve nisan ayı içerisinde doğan çocuklara sürpriz doğum günü düzenlendi. Doğum gününe Kaymakam Adem Yazıcı, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Saraylı Çocuk Müdürü Mehmet Akpınar ve site sakinleri katıldı. Kutlamada pasta kesiminin ardından öğrencilere hediyeleri verildi ve eğlenceli dakikalar geçirdi. Çocukları sevindirmek çok güzel. Yazıcı ve Ellibeş de çocukları sevindirerek güzel bir çalışmaya imza attı.  

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR