Ak Parti Körfez’de işlem tamam “Baran ile kurmayları buzları eritti”

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Meclis üyelerinin belirlenmesi sırasında problem yaşayan Ak Parti Körfez’de, İsmail Baran’ın en yakınları olan Mete Bilgin, Muzaffer İşcan ve Mehmet Aydın Mutlu, meclis sıralamasında ki dosyalarını geri geçmişlerdi.

Körfez’de şok etkisi yaşatan bu durum sonrası gerginlikler başladı. 

Baran’ın aday adayı olmasıyla birlikte geçe gündüz Baran’ın yanında yer alan bu üçlü, Baran, aday olduktan ve meclis üyelikleri belirlendikten sonra yollarını ayırmak zorunda kalmıştı.

“Eski dost düşman olmaz” sözünden yola çıkan grup, yeniden bir araya geldi.

Geçtiğimiz Pazar günü bir kahvaltıda, bir araya gelen İsmail Baran, Mete Bilgin, Muzaffer İşcan ve Mehmet Aydın Mutlu, yeniden aynı sinerjiyi yakaladı.

Meclise girmeyen üçlü, kayıtsız, şartsız destek sözü vererek buzları eritti.

Körfez’de muhaliflerin moralini bozacak olan bu gelişmenin ardından, Bilgin, İşcan ve Aydın, baran’ın seçim çalışmalarına katılmaya başladı.

Duygulu saatlerin yaşandığı Pazar kahvaltısında, Baran’ı yalnız bırakmama kararı alan üçlü, “Düşman sevindirmeye gerek yok” dercesine, Baran ile birlikte hareket edeceklerini söylerdiler.

Aslında bu gelişme Ak Parti Körfez ilçesi için çok önemli.

Kimsenin inkar edemeyeceği bir gerçek var. Nedir bu gerçek; Mete Bilgin, Muzaffer İşcan ve Mehmet Aydın Mutlu’nun belli bir kitlesi bulunuyor.

Bu üç ismin Baran’a destek vermesi, seçim sonuçları ve oy yüzdesinin artması için çok önemli. 

Son günlerde hayli moralli görünen Baran, ise bu durumdan çok memnun…

Baran’ın seçim sonrası, bu üç isimle ilgili bir tasarrufu olur mu, bunu da seçim sonrası göreceğiz…

NERDE KALMIŞTIK – Baran ve ekibi “Nerde kalmıştık” diyerek yeniden bir araya geldi.

 

Bekir Sargın, Esnaf

Odaları Birliği için aday

 

Bu yıl Esnaf Odaları Birliği seçimleri hayli çetin geçecek.

Kocaeli Esnaf Odaları Birliği seçimlerinde yeniden aday olacağını açıklayan Kemal Kaya’ya yeni rakipler çıkmaya başladı. Kaya tam 4 dönemdir birlik başkanlığını yürütüyor. 5. Dönem için yeniden aday olacağını da aylar önceden açıklamıştı.

Mayıs ayının da yapılması beklenen birlik seçimi için şimdiden yeni adaylar çıkmaya başladı.

Aslında aday olması beklenen 6 kişi var. Bu kişiler isimlerini şimdilik gizli tutuyor. Ancak Kemal Kaya’ya ilk rakip, bugün kendini açıklıyor.

Geçtiğimiz ay Derince Esnaf Odası’nın genel kurulunda Bekir Sargın, yeniden oda başkanı olarak güven tazeledi. Aradan geçen süre içerisinde stratejisini belirleyen Sargın, şimdi Kemal Kaya’ya rakip.

En genç oda başkanı unvanını taşıyan 1977’li Bekir Sargın, en yaşlı oda başkanı unvanını taşıyan Kemal Kaya’ya rakip olduğunu bugün düzenleyeceği toplantıyla açıklayacak.

Bekir Sargın, bugün Derince’de bulunan kendisine ait Saray Sofrası’nda bir basın toplantısı düzenleyecek. Saat 10.00’da başlayacak olan toplantıda birlik seçimlerine aday olacağını açıklayacak olan genç başkan adayı, böylelikle Kemal Kaya’nın karşısına çıkan ilk rakip olacak.

Peki, başka kimler yer alacak Kemal Kaya’ya karşı;

Benim kulağıma gelenlere göre Sargın7ın dışında 5 kişi daha adaylığını açıklayacak. Bu beş kişiden birini tahmin etmek zor değil.

Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurul Üyesi ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt’un da, Kemal Kaya’ya rakip olması bekleniyor.

Liste çalışması yapan daha pek çok kişi var.

Bakalım bu dönem birlik temayülleri değişecek mi?

Yönetim geç nesillerin eline mi geçek yoksa eski yöneticiler, odaları yönetmeye devam mı edecek.

 

 

YÖN AVM yükünü tuttu ama…

 

Alemdar Caddesi Dört Yol kavşağında faaliyet gösteren YÖN AVM, kredi kartlarının büyük oranda patlaması nedeniyle, ilgi odağı haline geldi. Açık hesap yaparak önemli bir ticari büyüklüğe ulaşan YÖN AVM, zaman zaman aksaklıklarıyla da gündeme geliyor elbette. Ürünlerin dağıtımında aksaklıklar yaşanırken, zaman zaman garanti belgeleri ve ürünlerde parça eksikleri de gündeme geliyor. Vatandaşlar da bu sorunun giderilmesi halinde, firmanın daha da büyüyebileceğini söylüyor.

 

 

Vakıfbank çilesi…

 

Vakıfbank Alemdar Şubesi’nin tadilata girmesi nedeniyle, vatandaşlar çile çekiyor. Eski Garajlar’da geçici bir binaya taşınan bankada müthiş yığılma gözleniyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde gişe numarası alan bir vatandaş saat 15.30’da sıraya girerken, saat 17.20’de işlem yapabildi. Bu da herhalde bankalar arası bir rekor olarak tarihe geçmiştir. Buna dikkat edilmesi isteniyor. Başbakan’ın seçim mitinglerinde “Vakıfbank dünyaya örnek bir banka olmuştur” sözleri üzerine bu ilkel görüntüler, büyük bir tezat oluşturuyor.

 

 

Dünya AVM

 

Akça Camii alt sokağında (Akademi Hastanesi yanı) hizmet veren Dünya AVM’den şikayet çok. Sokak ortsında malları düzen ve kaldırımı kapatan şirkete kimse müdahale edemiyordu. Ancak şikayetler üzerine, merdivene kadar mallarını çeken firma, bu kez de yüksek müzik nedeniyle eleştiri odağı haline geldi. İzmit Belediye’nin çok yakınında böylesi bir çalışma yapan firmanın ciddi şekilde uyarılması isteniyor. Çünkü çevrede yaşayan esnaf da, ev halkı da rahatsız oluyor.

 

Portakal Hafız Konağı

tinercilerden kurtuldu

 

Portakal Hafız Konağı’nda 20 Mart’ta ihale yapılıyor. Kentimizin en eski binalarından biri olan ve kentim tam ortasında (Çukurbağ Mahallesi Küçük Hamam karşısında) bulunan Portakal Hafız Konağı restore edilecek ve kentin önemli kültür merkezlerinden biri olacak. Bir süre öncesine kadar ölümle sonlanacak olayların yaşandığı, tinercilerin mekanı haline gelen Konak, şimdi güvenlik ekiplerinin de sürekli nöbet tutmasıyla, korunaklı hale geldi. Artık vatandaşlar bu sokağı rahatlıkla kullanabiliyor. Konak restore edilince de çevredeki harabe yıkıntılar da giderilecek ve hak etiği değere ulaşacak. Bu arada tarihi Küçük Hamam’ın da bir an önce elden geçirilmesi isteniyor.

 

İmad Erdoğan,

kızını evlendiriyor

 

İZGAZ Genel Müdürü iken bu görevinden ayrılan ve halen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda müşavir olarak görev yapan İmad Erdoğan’ın ikinci kızı Esra Itır Erdoğan, İbrahim Kalça ile dünya evine giriyor. İZGAZ başta olmak üzere, enerji sektöründe yaptığı üst düzey yöneticiliklerle geniş bir kesim tarafından tanınan ve 2013 yılında atandığı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı müşavirlik görevini halen sürdüren İmad Erdoğan kızını evlendiriyor. İmad Erdoğan ve Şükriye Erdoğan çiftinin 2 kız çocuğundan biri olan Esra Itır Erdoğan, Ali Osman ve Seyyare Kalça çiftinin oğulları İbrahim Kalça ile dünya evine girmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl aile arasında düzenlenen bir törenle evlilik yolunda ilk adımı atan genç çift, 15 Mart Cumartesi günü ömürlük imzayı atacak. Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 13.00’te kıyılacak nikaha il protokolünün yoğun ilgi göstermesi beklenirken, çift aynı gün İstanbul Güngören’de de düğün yapacak. İstanbul Güngören’deki Bir hayat Düğün Salonu’nda gerçekleşecek düğün ise 19.00 ila 23.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR