Standart

MAKALEYİ DİNLE

Hani bir deyim vardır: “Kılavuzu karga olanın burnu b.ktan kurtulmazmış”. Geçmişten günümüze yaşamımız süresince ne yazık ki; hep aldanmışız. Sözüm ona matbuatın (yazılı ve görsel medya) elit(!) adamlarına güvenerek yalan mı bilinmez bir yöne şartlanmışız. Hem de ne inatla! Benlikle, hırsla, hınçla… Yazık ki ne yazık!

Bizim konumuz spor ve kulüpler bazında önde gelen futboldaki standartsızlıktan bahsetme gereğini duymamız lazım diye düşünüyorum ve bu konuda biraz ahkam kesmek istiyorum.

Ülkemizde malumunuz elit insanlar olduğu gibi, elit kulüpler de mevcut. Bizler de, ben dahil onların farklı renklerine adeta aşığız. Ülkede gündem bile değiştirecek güce, yapıya sahibiz diyebiliriz. O renkler ki, dört büyüklerle aşılmaz güçleri yanında ezilen Anadolu kulüplerinin figüran olarak yer aldıklarını kimse yadsımamalı diye düşünenlerdenim.

Oynanan müsabakalar öncesi dizilerin senaryoları yazılıp çiziliyor ve müsabaka çevresinde plan dahilinde senaryo gereği oyun tamamlanıyor. Sonra “sinekten yağ çıkaran” zihniyetiyle hemen her kulvarda fiziği cezbeden her taraftar futbol uleması erkeklerle programlar seslendiriyorlar. Hem de ne programlar. Ama gel gör ki, maçı yöneten hakemler dahil standardı ara da bul. Ne mümkün? Laf ebeliği altında günlerce ekran başında “Kim haklı?” muhabbetleri.

Hele bir de sizi o kulüpten ihraç ettirirlerse yapılan densizliğin haddi hesabı yok. Allah’tan korkun biraz ne olur! Önce Allah korkusuyla severek yapmak ve standarttan taviz vermemek, yani “Nokta kadar menfaat için virgül gibi eğilmemek”, insana yakışan en güzel harekettir.

Son şiirimle yazımı noktalıyorum, kalın sağlıcakla…

 

ÇEKER GİDERİM

Çeker giderim bilmem nereye,

Çeker giderim duygu yüklü

Yaşlı bedenimle.

Yüklerim anılarımı çeker giderim.

Okul trampetimi,

Futbol ayakkabılarımı,

Ve yazdığım en son şiir kitaplarımı,

Çeker giderim.

Kader böyleymiş dostlar,  

Bir Fatiha’ya bile eyvallah derim,

Unutmayın bizi,

Seccadem, tespihim, takkem,

Hatıram kalsın size,

Selam olsun sevgili peygamberimize.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR