Gümüşhanelilerde kongre heyecanı!

MAKALEYİ DİNLE

 

Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Yönetim Kurulu gerçekleştirdiği son toplantıda olağan genel kurul kararı alındı.

İki dönemden beri bu görevi başarıyla yürüten Hamit Örgüç ve yönetimi, 2012 yılında başta dernek ziyaretleri olmak üzere, il protokol ziyaretleri ve geleneksel olarak her yıl gerçekleşen Kardeşlik ve Hoşgörü Gecesini icra etti.

Ayrıca iki yıllık süreçte yeni vakıf merkezi inşaatına başlandı ve 1,5 yıl gibi kısa bir sürede 3 katlı Vakıf Merkezi inşaatını bitirerek hizmete açılacak vaziyete getirdi.

Kısmı eksikler olsa da olağan genel kurulda bu yıl yeni vakıf merkezinde icra edilecek.

Vakıf Başkanı Hamit Örgüç; “Kongre 16 Şubat 2014 Pazar günü saat 13:00’da Yeni Vakıf Merkezi, Yeni Mahalle Soğucak Mevkii Plaj Yolu İzmit adresinde gerçekleştirilecek. Tüm Gümüşhaneli hemşehrilerimizi kongremize bekliyoruz “ dedi.

**

Dün vakıf başkanı Hamit Örgüç’ü aradım…

Pazar günkü kongrede aday olup olmadığını sordum…

Kendisi de kurucu üyeler, onur üyeleri ve heyetimiz kabul ederse, bir dönem daha başkanlık yapmak istediğini söyledi.

**

Başkan Örgüç’e, yeni vakıf binasının görünüşünün çok güzel olduğunu, çok güzel bir eser bıraktığınızı söylediğimde, “Teşekkür ederim. Yönetim kurulumuz ile birlikte güzel bir eser bırakmak istedik. Yeni binamızın yüzde 85’i bitti. Nasip olursa, büyüklerimiz izin verirse bir dönem daha da başkanlık yapmak istedim” dedi…

**

Sayın Örgüç, güzel bir vakıf binasının yapımına vesile oldu…

O vakıf binasının yapımında çektiği zorlukları biliyorum… 

Bir dönem daha, iki dönem daha vakıf başkanlığını yapmayı hak ediyor…

 

 

AKP’li Baran’dan

seçim fotoğrafları

 

Körfez Belediye Başkan adayı İsmail Baran, önceki gün Hereke’yi ziyaret etti. Baran’a Engin Koyun, Faruk Denli ve Cihat Demirok da eşlik etti. Baran, kazı çalışması yapan işçilerin yanlarına giden Baran, iş makinesinin başına geçip basın mensuplarına poz verdi. Baran, Çamlıtepe Mahallesi’ndeki esnaf gezilerinde bu kez döner tezgahının başına geçti. Ey siyaset, sen nelere kadirsin?

 

Güya oyuncular!

 

Cengizhan Eren ve Anıl Acar'dan oluşan grubun ismi ''GÜYA OYUNCULAR''.

Formatları DOĞAÇLAMA. 

‘Uzun Hikaye’  adlı doğaçlama oyunundaki performansları muhteşem.

Performansta, seyirci arasından rastgele seçilen 2 kişi için yazı tura atılıyor ve sonrasında kazanan kişi sahneye çıkartılıyor.

Seyirciye,  ‘sizce onun adı, işi ne?’ gibi sorular soruluyor.

Verilen cevaplardan kendilerine senaryo yaratan ekip, 1 saat 15 dakika sahnede kalıyor.

Ekip, izleyiciye duygusallık, romantizm, komedi ve acı dahil bir çok duyguyu yaşatıyor.

BU TADI SİZ DE YAŞAYIN...

 

67’lik dede ehliyet aldı

 

67 yaşındaki Hasan Tongar, Körfez ilçesi Martılar Köyü’nde yaşıyor. Emekli olan Hasan dede Martılar köyünde köy kahvehanesi bulunmadığından sohbet amaçlı komşu köy olan Sevindikli köyüne traktörüyle gitmek zorunda kalıyor. Ama her defasında Jandarma’ya takılıyordu. Artık ehliyet almanın zamana geldi diyerek Körfez Sürücü Kursu’na başvurdu. Körfez Sürücü Kursu’nun sahibi aynı zamanda Körfez Belediye Meclis Üyesi olan Engin Cömert, Hasan dede ’ye jest yaparak kurs ücreti almadıklarını söyledi. Hasan dede de sınavı başarıyla geçti ve B sınıfı ehliyet almaya hak kazandı. Biz de Hasan dedeyi tebrik ediyoruz.

 

Sönmez, Umuttepe’de

 

CHP Kartepe Belediye başkanı Yaşar Sönmez, Hürriyet Mahallesinden Emin Özgür’ü yatmakta olduğu Umuttepe Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ziyaret ederek moral verdi. Sönmez’e CHP  Kartepe İlçe başkanı Av. Başar  Değer ile kadın kolları başkanı Nurcan Kurşunluğlu da eşlik etti.

 

Karamürsel’de

güzel bir görüntü

 

Seçim kızıştı… Belediye başkan adayları ilçenin her tarafını ziyaret ederek vatandaşlardan oy istiyor. Bazen de adaylar arasında güzel bir görüntü oluşuyor. Karamürsel Belediye Başkanı ve AKP’nin belediye başkan adayı İsmail Yıldırım, önceki gün CHP İlçe Örgütünü ziyaret ederek CHP’nin belediye başkan adayı Mustafa Asım Uğurlu’ya başarılar diledi.  Başkan Yıldırım’ın bu hareketi CHP’liler tarafından da takdir topladı.

 

“Siyasi partilerin

arka bahçesi değiliz”

 

Gebzeliler Derneği Başkanı Tolga Pekcan, Saadet Partisi adayı Nurettin Çelik’in derneklerini ziyaretinde sonrasında basına servis edilen ve yerel basında ‘dernek üyeleri köyler seninle başkan diye seslendi’ şeklinde yer alan haberlerin gerçekle bağdaşmadığını ve derneğin hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadığını belirterek çarpıtma haberlere tepkisini dile getirdi. Pekcan, derneğin her hangi bir siyasi partiye angaje edilmiş şekilde lanse edilmesini esefle kınadıklarını ve bu çarpıtma haberlerin takdirini de Gebze kamuoyuna bıraktıklarını söyledi.

 

Tehlike

Bir gün Nasrettin Hoca gömleğini yıkayıp asmış.

Birden bir rüzgar esmiş ve Nasrettin Hoca'nın gömleğini alıp kayaya fırlatmış.

Nasrettin Hoca karısına seslenmiş:
- Hanım... Hanım!
Karısı gelmiş: "Ne oldu bey?" diyerek. Hoca:
- Büyük bir tehlike atlattık!
- Alt tarafı gömlek kayaya çarpmış ne olacak bey?
- Öyle deme karıcım ya içinde ben olsaydım!..

 

 

 

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR