CHP’li Örengül’e göre Büyükşehir Belediyesi’nde jeton yeni düştü!

MAKALEYİ DİNLE

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP eski Grup Başkan Vekili Av. Fahri Örengül, görev yaptığı süre içinde AKP’ye karşı oldukça etkili muhalefet yaptı…

AKP’nin ve dolayısıyla Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun korkulu rüyasıydı…

Karaosmanoğlu ile yaşadığı polemikler hala konuşuluyor…

Karaosmanoğlu’nun Fahri Örengül için, “Milletvekili seçilip Ankara’ya gitse de biz de kendisinden kurtulsak” düşüncesine bile olduğu söyleniyor…

30 Mart 2014 yerel seçimlerde Örengül, Meclis üyeliğine aday olmayınca Karaosmanoğlu rahat bir nefes aldı…

CHP, Örengül’ün yerini dolduramadı…

Örengül döneminde Büyükşehir Meclis Toplantıları’nda gazetecileri bolca malzeme çıkıyordu…

CHP’nin bu dönem meclis üyeleri, çok uysal.

Tam Karaosmanoğlu’nun istediği gibi…

Karaosmanoğlu, Örengül’ün yokluğunda hayatının baharını yaşıyor… 

 

**

 

CHP İzmit İlçe Başkan adaylığı ve CHP İl Başkan adaylığı için ismi geçen Örengül, şu anda partide herhangi bir görevde olmasa bile yine de AKP’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin peşini bırakmıyor…

Büyükşehir belediyesi yetkililerin açıklamalarına cevap vermeye devam ediyor…

 

**

 

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, gündeme getirilen konut yüksekliğine Örengül, cevap verdi… .

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Örengül tepkisini dile getirdi.

 

**

 

İşte Örengül’ün “jeton yeni düştü” başlıklı açıklaması: 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentte kat yüksekliğine izin verecekmiş, kent konutun inşaatlarında, TOKİ’nin inşaatlarında Yıldız Konutlarında, TUANA’da istediğin kadar kat izni vereceksin, vatandaşa ve yerli müteahhide hayır diyeceksin.

Bu nasıl bir adalet ve eşitlik, geçen dönem 5 yıl anlatamadık, şimdi anlamaya başladılar galiba…

Jeton biraz geç düştü galiba…

İnşaat teknolojisi ile yüksek kat yapmak mümkün, üç katla sınırladığın İZMİT yüz ölçümü küçük olduğu için kasabaya döndü.

Şehrin dikey ve yeşil alanların geniş olduğu, yolların genişletildiği, şehir merkezinin trafiğe kapatılarak yayaya açıldığı, şehrin adeta açık bir AVM’ye dönüştürüldüğü İZMİT çözümdür. Geç de olsa gördüler galibe bekleyelim bakalım ne olacak. Sahi bu kent sahipsiz mi, yıllardan bu yana neden bunlar çözülmedi.

Sivil toplum örgütleri ve yurttaşlarımız direnemiyor, sahi Perşembe Pazarına ne zaman kazma vurulacak.

SEKA’nın halka kapalı, farelerin cirit attığı bölgeler ne zaman düzenlenecek, kent trafiği ne zaman toparlanacak bilen var mı?”

 

**

 

Örengül’ün açıklaması böyle…

Örengül açıklaması net ifadelerle dile getirdi…

Net sorular sordu…

Bakalım Büyükşehir Belediyesi, Örengül’ün bu açıklamalarına ve sorularına cevap verebilecek mi?

 

Bulut’tan Ellibeş’e ziyaret

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, önceki gün Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i ziyaret etti. Fikir alışverişinde bulunan iki belediye başkanı belediyelerin yaptıkları çalışmaları anlattı. Bulut, “Mehmet başkanımızın tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz” dedi. Belediye başkanlarının dayanışması önemsenmeli. Bizler belediye başkanlarından hizmet bekliyoruz. Güzel hizmetlerle karşımızı gelirlerse, bundan büyük mutluluk duyarız. Şimdilik Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un 2004-2009 belediye başkanlığı dönemindeki performansını daha başarılı bulduğumu söyleyebilirim. 

 

En güzel karne hediyesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştiren Kocaeli Bilim Merkezi yarıyıl tatilinde öğrenciler için ”Eğlenceli Bilim Akademisi” adı altında atölye çalışmaları yapacak. 6-10 yaş grubuna yönelik atölyeler 26-30 Ocak tarihleri arasında her gün,10-15 yaş grubuna yönelik atölyeler ise 2-6 Şubat tarihleri arasında her gün yapılacak. Atölyeler saat 13.00’te başlayıp, 16.00’da sona erecek.

 

 

Köken düştü yollara

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, önceki gün Babaköy Mahallesi ve Eğercili Beygirler mahallesinde parke yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Köken, 96 mahallesi bulunan Kandıra’da çalışmaların devam ettiğini söyledi. Kandıra, yüzölçümü bakımından oldukça büyük. Kandıra’nın özellikle köylerine hizmet götürmek oldukça zor. Bu yüzden Kandıra Belediyesi’nin güçlü bir belediye olması lazım. Bunun için de Büyükşehir Belediyesi’nin desteği şart.

 

 

Kefken muhtarından HİZMET teşekkürü

Kefken Mahalle Muhtarı Zeynel Abidin Ekrem, Kandıra Turizm Derneği Başkanı Murat Güneş ile birlikte Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek’i makamında ziyaret etti. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen sohbette Muhtar Ekrem, mahallelerine sağladığı katkılarından dolayı Kaymakam Çiçek’e plaket takdim etti. Kaymakam Çiçek ise bu nazik düşüncelerinden ötürü Ekrem’e teşekkürlerini sundu.  Bir muhtarın, bir kaymakama hizmet teşekkürü etmesi çok güzel bir olay. 

 

 

Gölcük Devlet’e yeni uzman doktor

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi uzman doktorları bünyesine eklemeye devam ediyor. Uzmanlığını 2005 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune hastanesinden alan, 2005-2010 yılları arasında İstanbul Paşabahçe Devlet hastanesinde ,2010-2015 yıllarında SEKA Devlet hastanesinde çalıştıktan sonra Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesine atanan Anestezi ve Reanimasyon Uz. Dr.Hatice Küçük Bayram çalışmaya başladı.  Yeni Doktora görevinde başarılar dileriz.

 

Dostları Fadim'i yalnız bırakmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait 400 numaralı Gebze-İzmit arası çalışan halk otobüsü ile çalıştığı iş yerine giderken kaza geçiren Körfezli Fadim Gökçe, boynundan ve dizinden yaralanmıştı. Hastanede boynuna özel bir cihaz takılarak evine gönderilen Fadim Gökçe'yi kadim arkadaşları yalnız bırakmadı. Fadim Gökçe’ye geçmiş olsun diyoruz.

 

 

“Bizim kıblemiz İsrail değil, Kabe’dir, İslam’dır”

Saadet Partisi Gölcük İlçe Gençlik Kolları’nın haftalık toplantısı önceki gün yapıldı. Toplantıda bildiriyi okuyan Gençlik Kolları Başkanı Recep Küçükateş, İsrail’e hedef aldı. Küçükateş, “Bir siyasetçi çıkıp ‘İsrail devleti ve halkı bizim dostumuzdur, İsrail’siz olmaz, İsrail’e muhtacız’ diyebiliyorsa vallahide billahi de o dava batıldır. O dava boştur. O davada bu millete fayda değil, zarar gelir. İstediği kadar çoğunluk olsun o davanın kıblesi Kabe değil, o davanın kıblesi İsrail’dir” dedi. Kendimi bildim bileli Türkiye hep İsrail’i düşman olarak görüyor, ama bir türlü de Amerika sayesinde İsrail’den de vazgeçemiyor. Biz Amerika’nın uşağı olduğumuz müddetçe, İsrail’e rest çekme gücümüz yok.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR