AK Parti’de kimler sırlamaya girecek

MAKALEYİ DİNLE

 

Bugünlerde gündemde meclis üyelikleri var. Bazıları CHP’nin kontenjanlarına kimlerin gireceğini konuşuyor, bazıları AK Parti’nin meclis üyeliği sıralamasına kimlerin gireceğini tartışıyor.

Ak Parti, meclisle ilgili ser verip sır vermiyor aslında. Hazırlanan üç renk dosyada, yazılı isimler 18’ine kadar gizli tutulmaya çalışılacak.

Tabi yeşil renkli dosyaya giren isimler biraz daha şanslı. Yeşiller, mecliste sıralamaya girecek isimler olarak öngörülüyor.

Kulağımıza gelenlere göre;

İzmit’te meclis için şu isimlere üst sıralarda yer verilmiş, Emel Balcıoğlu, Hasan Ayaz, Hüseyin Öziri, Hüseyin Polattimur, Cengiz Babayiğit, Erkan Aksoy, İbrahim Elgin, İbrahim Bulut, Zekeriya Özak, Emine Zeybek

 

Gölcük’te; Eski ilçe başkanı Mevlüt Demir liste başı olacak gibi görünüyor. Akabinde ise Berna Abiş ve Serap Bıçakçı, Nail Karakoyun, Levent Değirmenci, Kadir Özdemir ve Sedat Kul’un listede olması bekleniyor.

 

Körfez’de,  Mete Bilgin, Şener Söğüt, Selahhattin Kabadayıoğlu, Yusuf Baki, Erdal Durmuş, Abdullah Parlak, Kasım Torun, Mehmet Emin Aydın ve Ayşe Hacet Açar.

 

Derince’de Adnan Balcı, Nurettin Işık, Ali Karaaslan ve Barış Durdağ isimleri öne çıkıyor.

 

Kandıra’da İsmail Aysu, Gökhan Çobanoğlu, Sertan Kulaç, Raif Yıldız ve Vedat Yiğit isimleri öne çıkıyor.

 

Kartepe’de Hikmet Celebi, Orhan Akyüz, Ali Yusuf, İbrahim Durmuş, Mehmet Öztürk, Şabah Özer, Ali Karakaya ve Seyfi Mut.

 

Mehmet Kaçar’dan tatlı sert bir eleştiri

Körfezli İl Genel Meclis Üyesi Meclis Üyesi Mehmet Kaçar, geçtiğimiz günlerde sosyal paylaşım sitesi hesabından bir paylaşımda bulundu. Kaçar, CHP’nin yaptığı meclis üyeliği önseçimini kast ederek şunları yazdı, “Aslında hiç kaybetmedim, sadece sistemin istedikleri kazandı. Meteliksiz olabilirim ama niteliksiz değilim.”

Bu paylaşımın ardından CHP’nin ön seçimdeki anahtar liste iddiaları bir kez daha akıllara geldi.

Askerlik yaşı uzadı

hava değişimi süresi kısaldı

Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Artık Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek celp ve sevk esaslarına göre 21 yaşına girdikleri yıl askere alınmak üzere çağrılacak. Öte yandan 12 ay askerlik yapacak olan personelin askerlikten sayılan 90 günlük hava değişimleri 30 güne, 6 ay askerlik yapan personelin hava değişim izni ise 45 günden 15 güne indirildi. İlgililerin bilgisine…

 

Mali Sevgililer Günü’nde

King Bar’da sahne alacak

Kentimizin yetiştirdiği gülcü bir ses Mali…

İçinde yaşattığı müzik aşkıyla sahnelerin tozunu attıran Mali, 14 Şubat sevgililer günü, yani bugün Otel Asya’nın karşısında bulunan, King Bar’da sahne alacak. Sevgililere özel bugünde Mali, tüm parçalarını sevgilileri için seslendirecek. Bu özel günün bedeli ise 50 TL.

 

Yeni başsavcımız

“En kısa sürede oradayım”

Yaş haddinden emekliye ayrılan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler’in yerine Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük atandı. Telefonla görüşme fırsatı bulduğum yeni başsavcımız, “En kısa sürede Kocaeli’deki görevime başlayacağım. Bana tanınan iznin tamamını kullanmadan geleceğim” dedi. Küçük’e ilimizdeki görevinde başarılar dilerim.

++++++

 

Samet Şengöz’ü kutlamak lazım

Herkes onu ilk olarak sırtına yaptırdığı başbakan Recep Tayyip Erdoğan dövmesiyle tanıdı. İlimizde ve ülkemizde yayın yapan gazetelere haber konusu olan Şengöz, bir anda medyatik bir isim oludu.

Şimdi ise sıra dışı bir çalışmayla İzmit’in en önemli mahallelerinden biri olan Mehmet Ali Paşa Mahallesi Muhtarlığı için çalışıyor. Araçlar giydiren, afişler hazırlatan, dev posterler gererek kendini tanıtan Samet kardeşimiz seçimi kazandığı taktirde bu azmini sürdürürse, bir belediye başkanı kadar mahallesine faydalı olur.

Azimli, gençliğin verdiği enerjiyi iyi kullanabilen Samet Şengöz, bölgenin en favori muhtar adayı olarak görünüyor. Başarılar dilerim Samet…

 

Baran, internet sitesi açtı

 

Ak Parti Körfez Belediye Başkan Adayı İsmail Baran’ın da artık bir internet sitesi var. Kendisini sanal ortamda takip etmek isteyen seçmenleri için yaptırdığı site de, İsmail Baran’ın attığı her adım haber olarak yayınlanıyor. Merak edenler www.ismailbaran.com.tr adresini tıklayarak, Baran’ın şahsi sitesini ziyaret edebilir.

Karabaş Mahallesi’ne

Aydın Bakır yeniden aday

 

İzmit TEK’den emekli memur Aydın Bakır, Karabaş Mahallesi Muhtar Adayı olduğun açıkladı. 1956 doğumlu 40 yıldır İkizliçeşme’de oturuyor. Geçtiğimiz dönem de aday olan Bakır, “Mahallemizin sorunlarını biliyorum. Mahalle sakinlerimle birlikte bu sorunların aşılması için çalışacağım. Herkesin desteğin bekliyorum” diyor. 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR