Minibüsçülerin yüzü gülüyor

MAKALEYİ DİNLE

65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz taşınması ile ilgili gelişen sistem çok eleştirildi ve çok tepki gördü.

Minibüs esnafı, “Kimseyi bedava taşımak istemiyoruz” diyor, 65 yaş grubu ise “Devlet bize hak verdi kullanacağız” diyordu.

Minibüs esnafı karar aldı ve 65 yaş üstü vatandaşları ücretsiz taşımama kararı aldı.

O dönemi hatırlarsınız, minibüslerde sık sık tartışmalar ve hoş olmayan görüntüler yaşanıyordu.

Sonuçta minibüs esnafı haklı olarak devletten talep ettikleri paranın, Maliye Bakanlığı tarafından ödenmesini sağladı.

Ancak bu defa da parada aksamalar yaşanmaya başladı.

Verilen ücreti az bulan minibüsçüler, hak edişlerini bile alamamaya başladı.

Ağır aksak ödemeler yapıldığı için sıkıntı yaşadıklarını her ortamda paylaşan minibüsçüler son 4 ayın da paralarını alamıyordu.

Ancak gerekli girişimler yapıldı ve OHAL kapsamında olunmasına rağmen minibüsçü esnafının bu sorunu ortadan kaldırıldı. Maliye Bakanlığı hak edişleri yatıracağını açıkladı.


 

Körfez Ticaret Odası’nda  personel ödüllendirildi

Körfez Ticaret Odası her yıl yaptığı Personel Değerlendirme Anketi ile yılın en başarılı personellerini belirleyerek ödüllendiriyor.  Bu bağlamda 2015 yılı anketinde başarılı bulunan Sicil Müdürü Yasemin Öner Mali İşler Müdürü Simge Sarlı ve lojistik sorumlusu Talip Boyuneğmez bu yıl ödüle layık bulunan personeller arasına girdi. Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe de yönetim kurulu üyeleri Mustafa Genç, Bahar Baykal ve Sedat Zımba’nın katıldığı törende, dereceye giren personele ödüllerini verdi.

 

 

Cengiz Topel’de hacı uğurlaması

Semerşah Turizm Kocaeli Şubesi, Kocaeli'de ilk defa Cengiz Topel Havalimanı'ndan kalkışlı HAC organizasyonu yapıyor. 160 kişilik geniş bir kafile ile yapılacak organizasyon için 12 Ağustos Cuma günü saat 14.00'da İzmit Perşembe Pazarı alanında toplanılarak saat 14.30'da Cengiz Topel Havalimanı'na hareket edilecek. Saat 18.10' da kafileye özel Türk Hava Yolları'na ait uçak ile kafile kutsal topraklara gitmek üzere hareket edecek.

 

Şehit ve gazilerimiz için bir mesaj da siz atın

15 Temmuz FETÖ/PDY Örgütü’nün darbe girişimi sırasında şehit olan ve gazi düşen vatandaşlarımıza destek amacıyla başlatılan kampanya büyük rağbet gördü. İş dünyası tarafından ciddi bağışların yapıldığı kampanyaya sizler de cep telefonunuzla katılabilirsiniz. Kısa mesaj yoluyla da kampanyaya destek verilebiliyor. "Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom (Avea) GSM operatörleri '1507' kısa mesaj numarasına '15 Temmuz' yazıp göndererek 5 (Beş) TL karşılığı bağışta bulunulabiliyor.  

 

 

Tercih Merkezinden 512 kişi yararlandı

İzmit Belediyesi ile İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile üniversiteyi kazanan öğrencilere tercih konusunda rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermek için Belsa önüne kurulan stanttan 512 öğrencinin yararlandığı öğrenildi. Belediye yetkilileri yaklaşık 10 gün süreyle açık olan stanta gelen öğrencilere uzman kişilerce ücretsiz olarak tercih yapmaları konusunda yardımcı olunduğunu söylediler. Öğrenciler de verilen hizmetten memnun kaldıklarını belirterek İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

 

Derincelilerin coşkusuna milyonlar tanık oldu

Derince’de Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) hain darbe girişimine karşı büyük bir tepki göstererek tek yürek olan ilçe halkının demokrasi coşkusu Kent Meydanı’nda tutulan nöbetlerle devam ediyor. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek ilk gün itibariyle Kent Meydanı’na inen ve demokrasiye sahip çıkan Derinceliler, milli iradeye sahip çıktıklarını TRT ekranları aracılığıyla tüm Türkiye’ye bir kez daha gösterdi.

Geçtiğimiz hafta TRT ekranlarında canlı bağlantı merkezlerinden biri olan Derince yine haber bültenlerinin çekim merkezi oldu. TRT Haber Kocaeli Temsilcisi Halit Yılmaz’ın gerçekleştirdiği canlı yayın ile Derince’deki coşku ekranlar aracılığıyla milyonlara ulaştı. Gece saat 24.00 ve 02.00 haber bültenlerinde canlı bağlantının gerçekleştiği Derince Kent Meydanı’nı dolduran vatandaşlar tüm Türkiye’ye darbeye karşı dimdik ayakta olduklarının mesajını verdi.

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR