Gerçek katiller hesap vermeli!.. (1)

MAKALEYİ DİNLE

Öncelikle altını kalın bir çizgiyle çizerek belirtelim ki;

“Terör, bir ülkeyi çok yönlü sömürme ve o ülke halkını yıldırıp sindirmeyi amaçlar. Ve her terörün perde arkasında, büyük çıkar grupları vardır!

Türkiye, Ortadoğu ve Kafkaslar’a uzanan bir “köprü ülke” konumundadır. Petrol kaynaklarını sömürmek isteyen emperyalist güçler, “Güçlü, refah içinde bir Türkiye” istemezler!

Türkiye, Ulusal Kurtuluş Savaşı ve sonrasında kurulan “CUMHURİYET” yönetimi ile, Mustafa Kemal’in önderliğinde “Onurlu Bir Ulus Devlet” olma yolunda ilerliyordu. Ulusal kaynaklarla üretiyor, insan kaynaklarını eğitiyor, kendi olanaklarıyla yaşamayı başarıyor ve “Yerli Malı Kullan Vatandaş” bilincini yayıyordu.

Toprakları bereketli, su kaynakları güçlü, yeraltı kaynakları geleceğin en büyük değeri “BOR” ile zengindi.

Bu ülkeye yönelik emperyalist eylemler ve ihanetler, Mustafa Kemal’in ölümünden sonra daha somut biçimde ortaya çıktı!

“Türkiye Cumhuriyeti” nin kuruluşundan en çok rahatsız olan ABD, “Türk-Amerikan Dostluğu” maskesi altında önce eğitim düzenine çengelini attı! 1949 yılında ABD-Türkiye arasında yapılan “Fulbrigt Antlaşması” hakkında kaç kişi bilgi sahibidir? Eğitim düzenimizin “ezberle-unut” yanlışına sürüklenmesi o yıldan başlar.

Sonra, NATO’ya girişimiz ve “ABD ile yapılan İkili Antlaşmalar” bu ülkede, siyasi, askeri ve ekonomik olarak ABD’ye bağımlı bir “köle düzeninin” oluşmasına yol açtı.

1963-64’de Kıbrıs’ta soydaşlarımıza yönelik “katliam” yapılırken, “Garantör Devlet” olarak müdahalemize ABD karşı çıktı. Çünkü, Demokrat Parti NATO’ya girmek için tüm ordu gücümüzü NATO emrine bağlamıştı! Merak eden, “Johnson’un Mektubu” nu araştırsın! Sonra da, kimilerinin “iki ayyaştan biri” saydığı, Hitler’le kıyaslama cüretini gösterdiği “İnönü’nün Yanıtını” okusun! “Devlet Adamı” ve “Onurlu Devlet” nedir görsün!

Asıl konumuz, “Cumartesi günü Ankara’da yaşanan kitlesel katliam” üzerinedir. Ama, sıradan bir yazı yerine, “Başımıza gelenlerin temellerine inmek” için bu girişi yaptım. Yarın konumuza devam edeceğiz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR