SP’li Çepil’e göre kim, horoz dövüşü yapıyor?

MAKALEYİ DİNLE

Saadet Partisi Kartepe aylık divan toplantısı yapıldı…
Toplantıya GİK üyesi Muhittin Yıldırım da katıldı…
Mahalle başkanları ve sandık müşahitlerine yönelik eğitim toplantısı adı altında yapılan toplantıya ilgi büyüktü…
Toplantıda konuşan Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Cevdet Çepil, belediyelere, hükümete verdi veriştirdi…
Çepil konuşmasına, Milli Görüş lideri merhum Prof. Dr Necmettin Erbakan hocamızın vefatından önce söylediği “toprak ayağımızın altından kayıyor” sözlerini hatırlatarak başladı;
Konuşmamın başında Kartepe Belediyesi’ne seslenmek istiyorum, dışarıdan yabancı bir vatandaş gelip bu ilçenin ilçe merkezi neresi diye sorduğunda nereye göndereceğimizi bilemez hale geldik. Bu nasıl bir icraat şeklidir ki attığınız sloganlarınızdaki gibi “hayaldi, gerçek oldu” lafı hayalde kaldı. Nerede ilçe merkezi, nerede seçim öncesi vaatleriniz. Bu kadar zor mu bu işe kazma vurmak. Halbuki siz 10 senedir iktidar partisinin belediye başkanısınız, sizden önce yine AKP belediyesi vardı, görünen o ki büyük bir rant dönmekte, döndürülmekte.
**
Hükümete gelirsek, maalesef hükümet çıkardığı bir kanunla ülke menfaatlerinin gerektirdiği hallerde yabancılara toprak satışının 25 dönümden 300 dönüme, hatta Bakanlar Kurulu kararı ile 600 dönüme çıkarılabilmesine ilişkin kanunu meclisten geçirdi.
Hangi ülke menfaati şehit kanıyla alınan toprakların satılmasını öngörür..?
Bu kanun TBMM’de konuşulurken kimse kimsenin toprağını zorla almayacak, efendim satılan toprağı alanlar kendi ülkelerine mi götürecek denildi..!
Keşke götürseler. O zaman toprağın elimizden nasıl çıktığını hiç olmazsa görürdük.
**
Bir zamanlar İsrail’in Filistin topraklarında nasıl kurulduğunu biraz araştırırsanız ne demek istediğimizi, neden haykırdığımızı anlarsınız.
Ülkemizin faiz tehlikesine karşı Saadet Partimizin uyarılarını dikkate alması gerekmekte ve biz yine söylüyoruz faize ve faizci ekonomiye karşıyız.
Saadet Partisi olarak hükümete diyoruz ki; Denk bütçe yaparak faiz uygulamalarını ortadan kaldırınız. Ekonomiyi borç alarak idare etmek yerine 54. Hükümette Hocamızın yaptığı gibi milli kaynaklarımızı harekete geçirerek idare etme yoluna gidiniz.
**
Aksi halde Türkiye bu faiz belasından kurtulamaz ve batmaya mecbur kalır. Bu hesabı hükümeti tenkit etmek için değil, faizin nasıl büyük bir günah ve bela olduğunu ortaya koymak için yapıyoruz.
Hükümetin yapmış olduğu çalışmalar gösteriyor ki tam bir fiyaskodan ibarettir. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, CHP zihniyetini camileri ahıra çevirmekle suçluyor, el insaf sayın başkanım.
Yaptığınız horoz dövüşünü aziz milletimiz dikkatle izlemektedir.
Peki soruyorum öyleyse; CHP camileri ahır yaptı, siz ne yaptınız? Yüce kitabımız Kuranı Kerim’e muhalefet ederek zina yasasını, domuz etini kasaplık et konumuna, lezbiyenliği destekleyici kanunlara, biz mi izin verdik, yoksa siz yani AKP HÜKÜMETİMİ mecliste yasalaştırdınız? Elbet aziz milletimiz gereken cevabı sandıkta sizlere verecektir.
İşin özü aslı olan Milli Görüşçü belediyelere emin ellere teslim edecektir. İnşallah.”
**
Başkan Çepil’in eleştirileri çok sert…
Önce Kartepe Belediyesi’ne, sonra Büyükşehir Belediye Başkana, son olarak da AKP hükümetine verdi veriştirdi..
Çepil’in açıklamaları gerçekten de çok sert…
Tabii anlayana…


SDKM’de ücretsiz müzik ziyafeti

İzmit Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu sezonun ikinci konserini bu akşam verecek. Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeki ücretsiz konser saat 20.30 da olacak. Şef İrfan Yakar yönetimindeki 50 kişilik Türk Sanat Müziği konserinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.


Gaffar Okkan parkı yenilendi

İzmit Belediyesi, Tavşantepe Mahallesi’nde bulunan Gaffar Okkan Parkı yeniledi. Tavşantepe Mahalle Muhtarı Tekin Güner, muhtar azaları Celalettin İçöz ve Erol Bayram, taleplerine kısa bir zamanda yerine getiren belediye teşekkür ettiler.Yücel, hasta ziyaretinde

AKP Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, önceki gün Belediye Meclis üyesi Niyazi Yıldız, Kadın Kolları Başkanı Hilmiye Gövez, Merkez Mahalle Teşkilatı sorumlusu Kaya Başhan ile birlikte Merkez Mahallesi’nde ikamet eden Yakup Saydam ve Selahattin Sıvış’ı ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundu.


Karamürsel’de Roman Derneği açıldı

Karamürsel’de Roman Turizm Sanat Etkinlikleri Derneği törenle açıldı. İsmailağa Mahallesi Park caddesindeki dernek binasının açılış kurdelesini Dernek Başkanı Ayhan İrik, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve AKP Karamürsel İlçe Başkanı Ahmet Türkel kesti. Derneğin 160 üyesi bulunuyor. Açılış töreninde misafirlere börek ve yaprak sarması ikram edildi.

Amaç SKG’yı tanıtmak!

SGK Gölcük İlçe Müdürü M. Salih Aydın ve personel heyeti, SGK Haftası kutlamaları kapsamında Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’i ziyaret ederek plaket takdim edip teşekkür etti. Aydın, haftanın kutlanmasındaki amacın, SGK’yı tüm paydaşlara tanıtmak, vatandaşları sosyal güvenlik hak ve yükümlülükleri açısından bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik ve sigortalılık bilincinin oluşturulmasını ve yerleşmesine katkı sağlamak olduğunu belirtti.


Özbek Çeşmesi açıldı

İzmit Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Tepeköy’deki Özbek Çeşmesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Başkan Doğan açılışta, “İzmit Belediyesi olarak Özbek Çeşmesi ve buna benzer yerleri daha düzenli hale getirip gelecek nesillere aktarmayı görev kabul ediyoruz. Artık önemli olan bu güzel yeri korumaktır. Bölge halkı olarak Özbek Çeşmesi’ni gözünüz gibi koruyun” dedi. Tepeköy Mahalle Muhtarı Cemal Güreşen, Doğan’a teşekkür etti.


Hereke’ye yeni dinlenme yeri

Körfez Belediyesi tarafından Hereke Sümer Cami çevre düzenleme işi tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalar tamamlanınca, yeşilin hakim olduğu, insanların dinlenebileceği bir mekan oluşacak. Eskiden halı saha olarak kullanılan, altı dönümlük alanda mevcut ağaçları koruyarak çevre düzenleme işine başlandı. Çalışmanın içerisinde yeşil alanlar, oturma birimleri, aydınlatmanın yanı sıra zeminde uygulanacak granit ve bazalt kaplamalar ile görsel bütünlüğünün sağlanacağını söylediler.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Türkiye’de her 25 kişiden birinin astım hastası olduğunu,KONUŞAN FOTOĞRAF

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR