Atatürk’e hakaret eden kitabın metroda böyle reklamı yapılıyor

MAKALEYİ DİNLE

Defalarca yazdım…

*Devlet ele geçirildi.

*Toplum dönüştürüldü.

*Karşı devrim gerçekleştirildi.

Farkında olamayacaklar, hadi farkında değil de…

Farkında olması gerekenler, ne yapıyor?

Onlar da küçük çıkarları için seslerini çıkarmıyorlar.

Büyük bir gaflet içindeler!

***

Köşemde fotoğrafını gördüğünüz reklam, İstanbul’da metroda çekilmiş.

Bir okurum bu fotoğrafı cep telefonuyla çekip göndermiş.

Altına da eklemiş, “Atatürk’e hakaret eden kitabın metroda reklamı yapılıyor…”

Kitabın adı, “Kemalizm’in İç Yüzü”…

Yazarı, Manavoğlu Nevres Bey…

Kim Manavoğlu Nevres Bey?

Halife Abdülmecit ile birlikte yurt dışına kaçanlardan…

Daha sonra cumhuriyet düşmanı bu zatın Türkiye’ye girmesi ve kitabının yayınlanması Bakanlar Kurulu kararıyla yasaklanmış.

Kitap 95 yıl sonra ilk kez yayınlanıyormuş ve kuruluş yıllarındaki Cumhuriyet’i bütün çıplaklığıyla anlatıyormuş… 

Manavoğlu Nevres Bey, 1928 yılında vefat etmiş.

Ama birileri, Atatürk’ün Cumhuriyet’i kurmasını hazmedemeyen birileri, o kitabı bulmuş, yeniden baskısını yapmış bir derginin ekinde bedava dağıtıyor.

İşletmesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan metroda da Atatürk düşmanı bu kitabın reklamı yapılıyor.

Tek başına bu olay bile ülkemizin ne hale getirildiğini ortaya koymaya yetmez mi?

Kitapta neler yazıyor?

Lütfen sabırla okuyun!

Bazı Osmanlıca ifadelerin tırnak içinde Türkçe açıklamaları da var.

“Vakıa, Kemalizm namında bir kanaat yok ve Kema­listler bir mahşer-i mahlu­kat (sürü-kalabalık) olmak­tan başka bir şey değildirler. Fakat biz, ruhi sahada Türkiye’de bir cereyan görmekteyiz ki, bugün için onun adı­nı Kemalizm koymaktan başka çare yoktur. Kemalizm demek, silahsız hal­kın üzerinde silah kuvvetiyle hüküm­ran olmak, fevka’l-kanun (kanunların üstünde) yaşamak, zahmetsiz ve seri bir surette zenginleşmek için her ve­sileden bilistifade buhranlar, dağdağa­lar tevlid etmek (çıkarmak) demektir.

Kemalizm, bir hastalıktır ki, Tür­kiye’nin sû-i teşekkül-i içtimaisi (sos­yal yapısının bozukluğu) yüzünden devr-i ahîr-i istibdadın (son istibdat döneminin) mirası olan kaht-ı rical (devlet adamı kıtlığı) karşısında devr-i Meşrutiyetin (Meşrutiyet devrinin) yetiştirdiği türedi kabadayıların, ha­miyet inhisarcılarının (tekelcilerinin) lâ-yu‘add sû-i misalleriyle (sayısız kötü örnekleriyle) sârî (bulaşıcı) bir surette hemen bütün memleketi kaplamıştır. Enver’i, Talat’ı, Ce­mal’i yetiştiren zihniyet ve emel ne ise, Mustafa Kemal’i meydana çıkaran gaye ve tarz-ı tefekkür de odur ve eğer memlekette bir in­kılab-ı mes‘ûd-i içtimai (mesut bir sosyal inkılap) yapılamazsa bunun tekerrür ve temâdî (tekrarlanacağına ve devam) edeceğine de şüphe yoktur.

Kemalist ve komünistlerin dost ve müttefik olduklarına dair çok şey işit­tik. Evet, filhakika ruhî manasıyla bu iki kuvvetin yan yana yürümesinden daha tabii bir hal olamaz.

Kemalizm bir zümre-i yârân (kafa­darlar grubunun) menfaatına bir ülke­yi haraç-güzâr etmek (haraca kesmek); Bolşevizm (ise), bir sınıf-ı mahsus (bel­li bir sınıf ) lehine bir milleti esir (et­mek) ve münkâd eylemektir (boyun eğdirmektir). Bolşevizm, “idol”lerini, kurşuna dizmekle; Kemalizm (ise), gayelerini idam sehpalarıyla kabul et­tirmek istiyor. Kemalizm; rüesâsının (önderlerinin) mâ-fevka’l-kanun (ya­saların üstünde) olduğunu; Bolşevizm (ise), zu‘amâsının (önde gelenlerinin) mâ-fevk(a’l-)beşer (insan üstü) bulun­duğunu kabul etmiştir. Bolşevizm’de vicdan, Kemalizm’de haya yoktur; iğfal (yanıltma-aldatma) ve mütema­diyen iğfal, her iki mesleğin en birin­ci silahıdır. Kemalizm en terhibkâr (korkutucu) bir konvansiyon (meclis) altına gizlenmiş desisekâr (hilekar) bir monarşi; Bolşevizm, en aman-sûz (acımasız) bir oligarşi içinden dişlerini gösteren ısırıcı bir emperyalizmdir.”

 

Osmanlı saltanatı gasp edilmiş

Kitabın kapağındaki ifade aynen böyle!

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak “muhteşem bir tarihe malik olan Osmanlı saltanatını gasp eylemiş”!

Kitabın kapağındaki “tanıtım ifadeleri” aynen şöyle!

“Kemalizm, viraneler üzerinde saltanat sürmek… Kemalizm, yine asırların girdaplarına mukavemet etmiş olan koca bir milleti bir hamlede kemirip içinden nâ-bûd eylemek… Kemalizm’de en samimi gaye çalmak, çıpmak, bir milletin safretinden istifade ederek kolayca… ancak hayallerde görünen bir istikbal temin etmek, muhteşem bir tarihe malik olan Osmanlı saltanatını gasp eylemek…”

 

Daha bunlar başlangıç

Siz, “Evet, ama yetmez” deyip, kişisel çıkarlarınız için iktidarı desteklemeye devam edin…

Siz, olup bitenler karşısında “üç maymunları” oynamayı sürdürün…

Görmeyin, duymayın, konuşmayın…

Gün gelecek, ayağınızın altındaki toprak kayacak ve kendinizi boşlukta bulacaksınız!

Cumhuriyet’in tuğlaları birer birer sökülüyor!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar M.Tanzer Ünal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmit - Bu kitabın tarif ettiğine göre bugün bizi yöneten iktidardakiler hepsi birer Kemalist demektir.

Yanıtla . 0Beğen 08 Mart 17:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR