KARDEŞ AZERBAYCAN’DAN GELEN DOSTLUK MESAJLARI

MAKALEYİ DİNLE

Aziz Gardaşım;

Devleti kuşatan menfur darbe ile büyük üzüntü içinde olup, oldukça rahatsızlık içindeyiz. Bu hadise Türkiye Devletine korkunç bir cinayettir. Bu ağır sınavdan Türk Milleti başarıyla çıkacak ve ülkede birliği, beraberliği sağlayıp kısa zamanda güçlü bir konuma geleceğinden asla şüphemiz yoktur.

Türk Milleti kendisine bu hain tuzağı kuran ve destekleyenlere birlik ve beraberliği ile ağır bir tokat vurarak inlerine gömdü. Bir daha böylesine bir hadiseye meydan verilmeyecektir. Bu uğurda ölen şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

Yaşasın Büyük Türk Milleti…

Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin Eş Başkanı

Azerbaycan Cumhuriyeti Gökçay Rayon Valisi

Mehdi SELİMZADE

 

----- -----

Kardeşim Bilal Bey;

Bakü’de bulunduğunuz sırada Türkiye’de gerçekleştirilmeye çalışılan darbe nedeniyle sabaha kadar olayların seyrini takip etmiştik. Bu nedenle İzmit Kardeş Belediyemizin Pişmaniye Festivali de ertelendi.

Nesimi Belediyemizin ve Azerbaycan’ımızın tamamı kardeş Türkiye’mizin her zaman olduğu gibi bugün de hepimiz yanındayız. Türk Milleti büyük bir millettir. Tarihi şanla, şerefle doludur. İç ve dış düşmanları perişan edecek kudrettedir. Bir Millet, İki Devlet olarak dosta güven, düşmanlara korku salacak birlikteliğimizi kuvvetlendirmek için işbirliğimizi daha çok artırmak için çalışmalıyız.

Kardeş Türkiye’mizin acıları bizim acılarımızdır. Dünyayı şaşırtan bu birlik ve beraberliğiniz bize güç ve de gurur verdi. Ölenleri rahmetle anıyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ne mutlu Türküm diyene.

Nesimi Belediye Başkanı

Nazım KARAHANOV

 

Sivil Toplum Örgütlerinin ortak mesajları. Adlarını tek, tek sayamayacağım, birçok sivil örgütü üzüntülerini belirterek birlik, beraberlik mesajlarını özet olarak iletmek istiyorum.

 

Kardeş Türkiye’miz;

Tarih bize göstermiştir ki; dış düşmanlar her zaman içimizdeki az da olsa hainlerle iş birliklerden asla vazgeçmiyorlar.

Umudumuz ve gururumuz Türkiye’nin üzerinde kara bulutlar oluşturmaktadırlar.

Türkiye amaçları aynı olan birçok terör örgütleri ile mücadele ediyor. Bütün bunlar yetmezmiş gibi dış destekli bir darbeye de maruz kaldı.

Türkiye’den çekinen ve Türkiye’yi zayıf düşürmeye çalışan kökü dışarıda olan malum güçler dün ne iseler bugün de aynı durumdalar.

Kurtuluş Savaşında çok üstün güçleri yenen Türk halkının bugün de ezeli düşmanları ezip geçeceğine inancımız tamdır. Bu darbe girişimi Türkiye’de herkesi tek ses, tek nefes durumuna getirmiştir.

Her akşam her yerde tutulan demokrasi nöbetinde dalgalanan ay yıldızlı bayrakların iç ve dış hainlere verilen en güzel cevap olduğuna inanıyoruz.

Kaderde, kıvançta, tasada siz kardeşlerimizle aynı duygu ve düşünce içindeyiz.

Vatanı için ölen şehitlere rahmet diliyoruz. Eşg olsun onlara. Güllelere korkusuzca göğsünü siper eden yaralılara Allah yardımcı olsun.

Sizinleyiz TÜRKİYE’MİZ…

 

Her zaman bizimle bir olan kardeş ve dost Azerbaycan’dan kişi, kurum ve kuruluşlardan gelen birliktelik mesajları için hepsine teşekkür ediyorum.

Sağ olsunlar…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bilal Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR