BU GİDİŞ NEREYE?

MAKALEYİ DİNLE

 

Spor yazıyoruz yıllardır. Gayemiz ve arzumuz bireylere faydalı olmak. Menfaatimiz var tabii. Kim yok derse yalan söyler bugüne kadar olduğu gibi. Benimki de hayır dua.

Önemli olan helal haram kavramlarının bilincinde olmak ve haramlardan kaçınmak! Salt menfaat için yapılan icraatlar da maalesef haramdır.

Yıllarca bu anlayışı benimseyenler yüzünden spor dahil pek çok konuda bir adım ileri gidemedik.

İlimizde ve ülkemizde nereye gittiğimizi bilemiyoruz. Amatörden profesyonele branş ayırımı yapmaksızın bu maalesef böyle. Karşılıklı yalanlarla, ithamlarla, tehditlerle transfer görüşmeleri v.s forma aşkı, forma öpme sahneleri ve daha neler, neler…

Bu gidiş maalesef iyi bir gidiş değil. Sözler karşılıklı, dürüst, ahde vefalı olmalı, tevazu ve daha birçok güzel kavramı özünde bulmalı. Ayrıca emanete ihanet edilmemeli.

Zihniyet “Akşam olsun eve gidelim, aybaşı gelsin maaş alalım” düşüncesinden uzak olmalı. Helal haram kavramları göz ardı edilirse o işten hayır bekleyemeyiz. İyileri tenzih ederek bunu maalesef kabul etmeliyiz.

Sporu ve de tüm yaşamımızı insana yaraşır şekilde programlamalı ve nereye gittiğimizi bilmeliyiz. Şöyle ki Nasrettin hoca eşeğine binmiş evine giderken kalabalıktan eşek ürküp hızla koşmaya başlamış. Kalabalıktan bir kişi “Hoca nereye böyle, acelen mi var?” diye seslenmiş. Hazırcevap hoca “Eşeğin bir işi çıktı herhalde, nereye gittiğimizi ben de bilmiyorum” diye cevap vererek oradan uzaklaşmış.

Nereye gittiğimizi bilmek önemli, yoksa eşeğin bizi nereye götürdüğünü bilemeyiz. Geleceğimizi eşeğin götüreceği yere göre şekillendirmemeli, bilinçli karar vermeliyiz.

Bugünlük bu kadar…

Bayram günleriniz sevinç dolu ve mübarek olsun.

İyi bayramlar.

 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR