Çanakkale gururu…

MAKALEYİ DİNLE

Bugün çok önemli bir gün, bu gün onur ve gurur günümüz. Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü.

Dillere destan olan, uğruna şehitler verdiğimiz Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümünü kutluyoruz.

Bu ne büyük mutluluktur, bu ne büyük onurdur. Belki 100 yıl önce o savaşta süngü sallayamadık ama o gün, bu günlerimizi borçlu olduğumuz atalarımızın yazdığı destanla gururlana biliyoruz.

Canımızdan kutsal bildiğimiz bu vatan topraklarında esarete karşı verdiğimiz mücadelede, tüm dünyayı ders oldu. İtilaf devletleri gördükleri direnişle Türk askerinin her koşulda neler yapabileceğini anladı.

Kuru ekmek, bir tas buğday çorbası, ayakta çarık, elde süngüyle başladığımız mücadele, imkansızlıklar ve zorluklara göğüs gererek verdiğimiz mücadelede, “esir olmaktansa ölümüne savaşırız” dedik tüm dünyaya.

Anafartalar Komutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ben size tearuzu değil ölmeyi emrediyorum”  sözüyle verilen mücadele zaferle sonuçlandı.

Gururunu yaşadığımız Çanakkale Destanı’nda bu toprakları canları pahasına savunan şehitlerimize minnettarız. Allah onların ve ailelerinin mekanını cennet etsin.

 

***

 

Fatih Erbakan, anketi tamamlandı

Erbakan Vakfı Kurucusu Fatih Erbakan, bağımsız milletvekilliği için bazı girişimlerde bulundu.

Milli Görüş Lideri Rahmetli Necmettin Erbakan’ın oğlu olan Fatih Erbakan, bağımsız olarak milletvekili adayı olmak istiyordu.

Erbakan iki il kestirmişti gözüne, ya Kocaeli’den aday olacaktı yada Konya’dan.

Uygun ili seçmek için bazı şehirlerde anket yaptıran Erbakan, Kocaeli anketinden ümit ettiği neticeyi alamamış. 3 yaş gurubundan 4’er erkek 4’er bayanla yapılan ankette Fatih Erbakan’ın adaylığıyla ilgili memnun edici bir yanıt çıkmamış.

Erbakan’ı bağımsız aday görmek isteyenlerin sayısı, Erbakan’ı Ak Parti’den aday görmek isteyenlerin sayısından çok daha düşükmüş.

Kulağıma gelen duyumlar bu yönde. Ancak anketin genel sonuçları ile ilgili önemli bir not elime ulaşmadı.

Görünen tabloda Fatih Erbakan’ın bağımsız adaylıkla ilgili kararının Konya anketinden sonra netlik kazanması bekleniyor.

 

Kanber Külekçi ilk şiir kitabını çıkarttı

Gazeteci ve Yazar aynı zamanda bazı dizilerde aktörlük yapan Kanber Külekçi ilk şiir kitabını çıkarttı. Memleketi Gümüşhane’yi anlatan şiir kitabını uzun yıllar sonra bitiren yazarın 100 sayfalık kitabı “Gümüşbahçe” artık yayımda.

Memleketini ve doğduğu ilçeyi anlatan şiir kitabını uzun uğraşlar sonucunda bitiren Külekçi, şu sıralarda ikinci kitabının çalışmalarına başlamış.Gümüşhane Bahçeçik Köyü’nde 1958 yılında dünyaya gelen yazar uzun bir süredir Derince ilçesinde yaşamakta. Kanber Bey’i yayımladığı bu kitabından dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

 

Dünya Bankası 16. Adanın sokak lambaları

Dünya Bankası 16. Ada başkanı Mehmet Yılmaz ve bölge sakinleri sokak lambalarının 1,5 aydır yanmadığını söylüyor. Mehmet Yılmaz, “ Konuyla ilgili SEDAŞ’a gittim ve bana yardımcı olamadılar. Site içi aydınlatma olduğunu ve ilgilenemeyeceklerini söylediler. 1,5 aydır karanlık içindeyiz. Üstelik ada etrafında birçok başıboş köpekler var. Gece olunca sokağa çıkmak imkansızlaşıyor. Sokak lambalarımızın yanmamasıyla ilgili arızanın giderilmesini istiyoruz. Bir tek noktada bulunan  patlak yüzünden tüm adanın sokak aydınlatmaları yanmıyor” diyor.


 

Evleri yanan Ünlü ailesi vaat edilen yardımları bekliyor

28 Ocak 2015 tarihinde benzinle sobayı yakmak isteyen çocuk, evlerinin yanmasına neden olmuştu. Bekirdere Başaran Caddesi Sefa sokak’ta yaşanan bu açı olayda, sobayı tutuşturmak isteyen çocuk aynı zamanda elini de yakmıştı.  Yanan elini eskisi gibi kullanması için ameliyat olması gerekiyor. Ancak bırakın ameliyatı ailenin evi onaracak parası bile yok. Yangın sonrası evin eski haline getirileceğini vaat eden yerel yöneticiler ise masrafın 10/1 i kadar yardımda bulunmuş. 22 Bin TL’lik masrafın olduğu ev şuanda atıl durumda. Aile bir başkasının evinde kalıyor. Nuriye Ünlü ve Hayrettin ünlü çifti hasar gören evlerinin onarılmasını, vaat edilen yardımın gerçekleşmesini istiyor.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

MUSA KAYA - KULAĞINA GELEN DUYUMLAR NERDEN GELMİŞ?

ANKETİ BİZZAT GÖRDÜN MÜ?

YADA ERBAKAN VAKFINDAN RESMİ AĞIZDAN BİRİ Mİ KONUŞTU?

SAHİ SENİN DERDİN NE SAYIN YAZAR?

SU İÇMEK Mİ SUYU BULANDIRMAK MI?

SU İÇMEKSE AKP YAZDIĞIN BU YAZI NEDENİYLE SANA NEHİRLERİ BAĞLAR.

SUYU BULANDIRMAKSA GİT BAŞKA SULARDA OYNA. BU SU ÇOK DERİN BOĞULURSUN.

Yanıtla . 0Beğen 17 Mart 17:45
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR