CHP’li Nurhan Atalay’ın başına gelen garip bir olay!

MAKALEYİ DİNLE

Av. Nurhan Atalay, sosyal paylaşım sitesinden başından geçen bir olayı anlattı…

İlginç bir olay…

Nurhan Hanım, başından geçen olayı anlatıp, sonunda “Siz siz olun bu devirde kimseye iyilik yapmayın dostlar” diye de uyarılarda bulunuyor…

***

Paylaşımına geçmeden önce size Nurhan Hanım hakkında biraz bilgi vermek istiyorum…

1976 yılında İzmit’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi İzmit’te tamamladı. İyi derecede İngilizce biliyor. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra 2001 yılında Avukatlık mesleğine başladı. 2009 yılında CHP Kocaeli İl Genel Meclisi üyesi seçildi. Kocaeli İl Genel Meclisi’nde bir dönem Denetim Komisyonu üyesi olarak görev yaptı. Bir dönem CHP İl kadın Kolları Başkanlığı yaptı.  Halen Kocaeli Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanlığını yürütmekte.  Art Nikomedia Kültür ve Sanat Derneği üyesi.  

***

Yani Nurhan Hanım, aktif bir insan…

Nurhan Hanım’ın başından geçen olayı birlikte okuyalım, 

“ Geçtiğimiz yıllarda Kocaeli Barosu tarafından bir kadına boşanma konusunda avukat tayin edildim.

Şiddet gören; kocası tarafından öldürülme tehdidi aldığını, sokağa bile çıkmaya korktuğunu söyleyen, sığınma evinde yaşayan bir kadına hem avukatlık yaptım, hem de yardım ettim.

Başıma gelmeyen kalmadı.

Kocasından kaçtığı için ikametini devlete ait her yerde gizlemek istediğini; kendisi Nüfus Müdürlüğü sisteminde kapalı kayıt olsa bile kocasının oğlunun adresinden (Milli Eğitim Bakanlığı ) nedeniyle kendisine ulaşabileceğini söyledi.

Ağladı, yalvardı...

“Kocam beni bulursa öldürecek” dedi…

Kocasının sabıkasına ait kayıtları gösterdi...

Acıdım…

İnsani duygularıma yenik düştüm.

Ofisimi onun ikametgahı yapmayı sırf iyilik olsun diye kabul ettim.

Birkaç ay sonra başka ikamet bul ve ikametini aldır dedim. Kabul etti.

“Ayşe isimli bu kadın aylar sonra Muradiye” ...diye tanımadığım başka bir kadını benim ofisime ikametgaha kaydettirmiş.

Ayşe isimli bu kadını bulamadım, telefonlarını yerini devamlı değiştiriyor.

Sonra gayrimeşru çocuğunun da ofisime ikametini aldırmış, zaten birde benim bildiğim çocuğu bizim ofiste kayıtlıydı... Ve en sonunda bugün İzmir’den o kadın adına icra borcu tebliği geldi...

Siz siz olun bu devirde kimseye iyilik yapmayın dostlar…

İnsanlar ne kadar nankör ne kadar kötü... Ve neden her bir şey ya da terslik benim başıma geliyor... (NOT; Nüfus Müdürlüğünde yaptığım mesai sonucu kadının ve diğerlerinin kaydı silinecek.)”

***

Nurhan Hanım’ın paylaşımı böyle…

Enteresan bir olay…

Eski yıllarda büyüklerimiz için “söz, senetti”…

Ama geldiğimiz noktada “güven” duygusu yerlerde sürünüyor…

Nurhan Hanım’ın başından geçen hayattan bir kesit…

Artık öyle olaylarla karşılaşıyoruz ki; insanın acıma duygusu köreliyor…

Merhamet duygusu köreliyor…

Bizi bu duruma getiren, insanların iki yüzlülüğü…

Öyle bir duruma geldik ki; yarın, bugünü arar durumdayız…

 

Kamu Hastaneleri firmayı uyardı

Kamu Hastaneleri Birliği, basın açıklaması yaparak işçilere ödeme yapmayan taşeron firmanın uyarıldığı belirtildi. Yapılan açıklama şöyle; İlimiz yerel gazetelerinde; “taşeron firma çalışanı 5 Nisan’da ödenmesi gereken maaşların henüz yatmadığına dair çıkan habere istinaden aşağıdaki açıklamayı yapma ihtiyacı duyulmuştur. Hastanelerimiz her ayın 15’inde düzenli olarak hizmet alım personelinin maaşlarını yüklenicilere ödemektedir. Söz konusu yüklenici firmanın (Gebze Fatih ve Derince Eğitim Araştırma Hastanesi veri elemanlarının) 16 Nisan 2016 günü maaşları banka hesaplarına yatırması gerekirken yükümlülüğünü yerine getirmediği tarafımızdan tespit edilmiş, firmaya yazılı resmi ihtar verilmiş,  20.04.2016 tarihi saat 12:00’ye kadar maaşların yatırılması istenmiştir. Bu tarih ve saate kadar personelin maaşları firma tarafından ödenmez ise genel sekreterliğimiz tarafından işçilerin şahsi hesaplarına yatırılacaktır. Söz konusu aksaklık hastane yönetimlerine değil tamamen firmaya bağlı olup, haklarında gerekli yasal işlem ve cezai müeyyide uygulanmıştır.” Açıklama böyle… Şu bir gerçek ki bu durum sadece Kamu Hastanelerinde değil, birçok firmada yaşanıyor…   

 

Hünkar Çayırı TBMM gündeminde

Gebze ve Çayırova sınırları içinde bulunan ve Fatih Sultan Mehmet’in vefat ettiği yer olan Hünkar Çayırı’nın Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarıldığı iddialarını TBMM’de dile getiren CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, konuyu Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a sordu. Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’nu konuya duyarlı olmaya davet eden CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da sürece müdahil olması gerektiğini ifade etti.

 

Nikah ve Evlendirme Memurluğu yeni yerinde

Körfez Belediyesi, evlilik işlemlerinin daha verimli ve çağdaş bir düzeyde yapılabilmesi için taşıdığı Evlendirme Memurluğu ile vatandaşlara yeni ve modern hizmetler sunacak. Daha önceden belediye binasında bulunan Evlendirme Memurluğu, Şubat ayı itibariyle Körfez Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki yeni yerine geçti.  Hafta içi mesai saatleri içerisinde başvuru işlemlerinin yapılabildiği Evlendirme Memurluğuna başvuru için gerekli evraklarla ilgili bilgi (511 52 22) telefondan öğrenebilecek.

 

Dilovası uyardı!

Dilovası Belediyesi’nden yapılan uyarıda, bazı kişilerin belediye başkan yardımcılarının adını kullanarak yardım topladığı ifade edilerek bu kişilere itibar edilmemesi istendi. Yapılan uyarıda “Son günlerde bazı kişilerin, Belediyemiz ve Başkan yardımcılarının adını kullanarak yardım talebinde bulunduğunu öğrendik.. Haksız yere kazanç sağlayan ve dolandırıcılık yapan kişilere itibar edilmemeli. Kişi ya da kurumlar, bu tür yardım için arayanlar olduğunda 155 polisi ya da belediyemizin 0(262)754 88 88 numaralı telefonuna ihbarda bulunmalarını rica ediyoruz”. Bu açıklamaya benzer, diğer belediyelerden de açıklama geldi… Anlaşılan dolandırıcılıkta sınırlar iyice zorlanıyor… 

 

Abdullah Yılmaz oğlunu evlendiriyor

Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz ile ev hanımı Bahriye Yılmaz çiftinin oğulları İbrahim Yılmaz, hayatını Suadiye Mahallesi´nde ikamet eden Murat-Halime Aydın çiftinin biricik kızları Ceyda ile birleştiriyor. Hatırlanacağı üzere genç çift, geçtiğimiz yıl aile arasında yapılan bir törenle nişanlanmış, çiftin nişan yüzüklerini Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez takmıştı. Ceyda-İbrahim çiftinin düğün tarihi de belirlendi. Genç çift, 23 Nisan Cumartesi akşamı İzmit Antikkapı Restoran´da saat 19:00-23:00 arası yapılacak olan düğünle dünya evine girecek..

 

Okulun duvar jesti!

Kandıra Belediyesi ekipleri, Kandıra Sağlık Meslek Lisesi önünde taş duvar yapımı, demir kapı genişletme ve taban beton atma çalışmalarıyla Araman Mahallesi’ndeki camii önüne yapılan iki adet sundurma ve köy binası şadırvanı fayans ve tadilat çalışmalarını tamamladı. Özellikle Kandıra Sağlık Meslek Lisesi’nin önüne duvar yapılmasıyla önemli bir sorun giderildi.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR