AKP’li Bulut’un nikâhı kıyması CHP’lileri çok mutlu etmiş!

MAKALEYİ DİNLE

İzmit Belediyesi SHP eski Meclis Üyesi Ali Kılıçdaroğlu, önceki gün oğlu Özgür’ü evlendirdi.

Düğün, Derince Tanyıldız Düğün Salonu’nda yapıldı…

Düğüne Ali Kılıçdaroğlu’nun kardeşi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı…

Özgür ve Didem çiftinin nikahını Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut kıydı…

Bulut’un düğüne katılıp genç çiftin nikahını kıyması, CHP camiasında büyük memnunluk yaratmış.

**

Önceki gün Derince Denizciler Caddesi’nden yürüyüp eve giderken, bazı CHP’lilerle karşılaştım. Bana Ali Kılıçdaroğlu’nun düğününü neden gelmediğimi sordular.

Ben de kendilerine, “bana davetiye verilmedi” diye cevap verdim.

**

Düğün ile ilgili bana bilgi verirken, söz Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’a geldi.

CHP’liler şunları söyledi;

“Düğün çok kalabalıktı.

Salona Başkan Ali Haydar Bulut’un girdiğini gördük.

Baktık, cübbeyi giydi ve genç çiftin nikahını kıymaya başladı.

Açıkçası Başkan Bulut’un düğüne geleceğini tahmin etmiyorduk.

Hem düğüne gelip, hem de nikahı kıyması, bizi hem çok şaşırttı, hem de çok sevindirdi.

Başkan Bulut’un düğüne katılıp, nikahı kıydırması, hem CHP’lilerde, hem de Alevi kesiminde memnunluk yarattı.

Aslında bu düşüncelerimizi köşenizde yazarsanız, iyi olur.

Başkan Bulut bu tavrıyla kendisine olan bakış açımızı değiştirdi” dediler.

**

CHP’lilerin isteklerini yerine getirdim ve Başkan Bulut ile ilgili düşüncelerini size aktardım.

Başkan Bulut’un CHP’lilerin düğününe katılıp, bir de nikah kıyması bence çok şık olmuş.

Türkiye’nin ötekileştirildiği bir ortamda, Türk-Kürt, Alevi-Sünni ayrımcılığının yapıldığı bir ortamda AKP’li olan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un nikaha katılıp bir de nikah kıyması çok önemsenmeli…

Bu pozitif davranışından dolayı Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’u kutluyorum.

 

Başkan Üzülmez, çocuklara eşlik etti

Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez, Köseköy Mahallesi’nde yaptığı gezi ve inceleme sırasında parkta oynayan çocuklara eşlik etti. Çocukların ilgisi ile moral bulan ve enerji depolayan Başkan Üzülmez, miniklerle sohbet edip şakalaştı. Üzülmez, çocuklarla oynarken, çocukluğu akla geldi. Çoğu insan, keşke hep çocuk kalsak diye içinden geçiriyordur.

 

İzmit’te bebek bakım kabineleri arttırılacak

İzmit Belediyesi tarafından Belsa önü ve Seka Park alanına kurulan bebek emzirme ve bakım kabinleri büyük ilgi görüyor. Türkiye’de ilk olan kabinlere ilginin fazla olması üzerine sayısının arttırılması için çalışma başlatıldı öğrenildi. Yetkililer her gün onlarca annenin yararlandığı kabinlerden üçüncüsü için yer arayışı içinde olduklarını söylediler. Aslında bu projeyi diğer ilçe belediyeleri de uygulayabilir.

 

Rektör Hülagü’ye önemli ziyaret

Göreve geldiği günden beri pozitif bir profil çizen Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü’ye ziyaretler devam ediyor. Önceki gün Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ve T.C. Anayasa Mahkemesi başkanvekillerinden Prof. Dr. Engin Yıldırım, Hülagü’yü ayrı ayrı ziyaret etti.  Ziyarette fikir alışverişinde bulunuldu. Bu arada Rektör Hülagü, okul ziyaretlerine devam ediyor.

 

Başkan Gürol’a dostlarından ziyaret

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) Başkanı Çetin Gürol basın müzesinde dostlarını ağırladı. İşadamı Ayhan Alkan, Tekniker Zeynel Ocakçı, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, Seyhan Sirmen, KOGACE Yönetim Kurulu üyesi Nebiye Azak önceki gün Gürol’u İzmit’te yer alan basın müzesinde ziyaret etti. Gürol, kendisini ziyaret eden dostlarına basın müzesini gezdirdi. Bu arada Demokrat Kocaeli Gazetesi’nden ayrılıp Manşet Kocaeli Gazetesi’nde transfer olan Gürol’a başarılar diliyoruz. 

 

 

MHP’li Çakır’ı uyardı

MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Selim Çakır, 1 Kasım seçimleri sonrasında başlayan kurultay tartışmalarında uyarıda bulundu. “Bu işlerin prosedürü bellidir” diyen Çakır “Bu gün mevcut genel başkanımız ve genel başkan adayı olarak ismi geçen ülküdaşlarımızla ilgili boş beleş konuşan güruh, yarın seçim olduğunda bu başarısızlığa mı oy verin diyeceğiz bu ajanlığa mı oy verin diyeceğiz. Bu işlerin prosedürü bellidir. Toplarsın imzayı yaparsın kongreyi. Sonra hep beraber partimize çalışırız tabii o zamana kadar birbirimize bakacak yüzümüz kaldıysa...” sözlerine yer verdi. Çakır’ın açıklaması böyle. Anlaşılan 1 Kasım seçimlerinde ağır bir yenilgi alan MHP’de tartışmalar devam edecek.

 

 

Kohayder'den organizasyon

Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (KOHAYDER), çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Saha çalışmalarının yanında, yaptıkları resmi görüşmeler ile de sahipsiz hayvanlara umut ışığı olan KOHAYDER, anlamlı bir organizasyona daha imza atıyor.

KOHAYDER tarafından organize edilen, Sokak Hayvanları ve Şehir konulu, sahipsiz hayvanları sokakta sağlıklı, tok ve özgür yaşatmak adına düzenlenecek olan I.Doğa ve Hayvan Dostu Toplulukları Çalıştayı 21 Kasım Cumartesi günü saat 09:30'da Ramada Plaza Konferans Salonu'nda başlayacak. Sahipsiz hayvanlar adına önemli çalışmaları bulunan konuşmacıların söz alacağı çalıştay 22 Kasım Pazar günü saha çalışmalarıyla devam edecek.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR