Bu kentin bacısına sövdüler

MAKALEYİ DİNLE

Ak Partilisi, CHP’lisi, MHP’lisi SP’lisi BBP’lisi kısacası hemen herkesimin sevdiği saygı duyduğu hürmet gösterdiği bir ablası, bir bacısıdır, Meral Akşener.

Kocaeli siyasetine Türk siyasetine damga vuran, siyasi arenada adı kalın harflerle yazılan Meral Akşener bugün bir iddianın esiri konumuna sokulmak isteniyor.

Milyonlarca kişinin gözü önünde tv programında “Onun da kaseti var” diye mesnetsiz bir açıklama yapanlar, onun nezdinde hepimizin bacısına, ablasına sövüyor.

 

MHP'li Meral Akşener ile ilgili açıklama yapan gazeteci Latif Erdoğan, “Onunda kasetleri var” diyerek bir tartışmanın fitilini ateşledi.

 

A Haber'de yayınlanan Gece Ajansı programında, Cemil Barlas'ın "Meral Akşener'in de mi kaseti var, nasıl ele geçirdiler?" sorusuna "Cemil Bey'in dediği çok önemli. O kaseti olan biridir ve şu an esaret altındadır. Paralelcilerin elinde, bir kadına hiçte yakışmayacak kasetleri var. Dolayısıyla o artık bir esire durumdadır. Ne derseler yapar. Samanyolu TV’ye de çıkar minarede röportaj yapıca deseler oraya da çıkar" cevabını verdi.

Bu söylemler başta ülkücü camia olmak üzere yoğun tepkiler aldı.

İmam hatip mezunu, diyanette vaiz olarak çalışan ve bir din adamı sayılabilecek bilgiye sahip birinin böylesi bir iddianın arkasında olması şaşırtıcı bir durum

Sayın Latif Erdoğan bu sana hiç yakışmadı. Sende kız çocuğu babasısın, yaptığın hamlenin ucu nerelere dokunacağını bilmen lazım.

Sen bu kentin bacısına sövdün. Abla olarak baçımız olarak gördüğümüz Meral Hanım’a yönelik kesin bir üslupla yaptığın ithamı tepki gördükten sonra yutmaya çalıştın.

Yakışmadı yakışmadı…

 

“Paralelcilerin elinde, bir kadına hiçte yakışmayacak kasetleri var” diyen büyük üstat Latif Erdoğan, iş ciddiye binince günah çıkartırcasına twitter hesabından şu paylaşımı yaptı.

İşte özür gibi o açıklama “ İlgili şahsın mahkemeye vermesi veya çevresinin aşırı tepki göstermesinin bu açıklamayla bir alakası yoktur ve mahkemeye vermesi ayrıca isabetlidir; paralelcilerin bir iğrenç sayfası daha böylece hukuk sayfasına geçmiş olur.

Bana dört sene önce ilgili kaseti izletmek isteyen önde gelen bir cemaat üyesinin (savcılıkta ismini açıklarım), bunun büyük bir iftira olduğunu başka şeyden değil sadece bir mümin olma sıfatıyla zaten söyledim ve izlemedim. İkincisi aynı kasetin diğer mağdurunu kaç defa basın yoluyla açıkça tebrie ve teskiye ettim. Bu da Meral Akşener'e yapılan komplo ve iftiraları da ret anlamına gelir. Benim kastım, alçakça hazırlanmış böyle bir kasetin varlığını söylemektir. Yoksa o kasetin içeriğini kabul anlamında değildir. Zaten hiç bir Müslüman böyle bir iftirayı kabullenemez. Diğer tarafta bu kaseti hazırlayan paralel örgütle siyasi anlamda dahi olsa bir birlikteliğin yanlışlığını başta Meral Akşener olmak üzere bütün MHP camiasına hatırlatmaktır. Ayrıca, bu kasetin cemaat kurmaylarına bizzat örgüt başı tarafından verildiğini ve izlettirildiğini de yakinen onlarca şahidin bildirmesiyle biliyorum. Ben, diğer iftira kasetleri gibi bu kasetinde montaj olarak kurgulandığına kesinlikle inanan bir kişiyim ve asla böyle bir içeriği hiç kimse hakkında kabul etmem mümkün değildir”

 

 

Cihat Altunyuva oğlunu nişanladı

CHP Kocaeli İl Başkanı Cihat Altunyuva, şu sıralar telaşlı günler yaşıyor. Onun telaşı 7 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği Genel seçimleriydi. Seçimlerin yanı sıra şimdide oğlunun düğün telaşı sardı Cihat Beyi.

 Siyasetin en hareketli ve en telaşlı anlarında telaşına telaş eklenmiş Cihat Bey. Oğlu Özgün’ü Ford ‘ta görev yapan Derya Atik ile nişanlamış.

Bu mutlu gününü de sosyal medyadan paylaştığı bu fotoğrafla paylaşmış sevenleriyle.

 

E-Nabız’ı ziyaret ettiniz mi?

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından e-Devlet kapısı üzerinden giriş yaparak her türlü sağlık kaydınıza 7/24 erişebileceğiniz e-Nabız: Kişisel Sağlık Sistemi hizmeti sunulmaya başlanmıştır. e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi ile Tüm sağlık tesisi ziyaretleriniz ve detaylarına, (randevu, tanı, tedavi, reçete bilgileri), Tüm tetkiklerinize, (tahlil, görüntüleme, alerji bilgileri), Sağlık tesisi değerlendirmelerinize,Güncel sağlık bilgilerinize ve 112 Acil Sağlık Butonu’na erişebilir, tüm bu bilgileri erişimine izin verdiğiniz doktorunuzla paylaşabilirsiniz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR