Adaysa… Aday değilse…

MAKALEYİ DİNLE


********
Şuna inanın!
AKP’de artık “dava peşinde koşma” günleri bitti.
Madem “dava” kazanıldı…
Madem iktidar pekiştirildi…
Madem devlet ele geçirildi…
Çoğu kişi, “cebini doldurma” peşine düştü.
Türkiye şu anda “ele geçirilen korsan gemisi” gibi…
Ganimet paylaşılırken, biri diğerinin boğazına sarılıyor.
*********
AKP’de heyecan dorukta…
İlçe belediye başkan adayları her an açıklanabilir.
Aday adayları, “aday gösterilme” ve “aday gösterilmeme” durumlarına göre yapacakları konuşmaları çoktan hazırlamışlar, ceplerinde gezdiriyorlar.
Bu konuşma örneklerinden biri geçenlerde elime geçti.
Daha doğrusu çok saf ve temiz AKP’li aday adaylarından biri, “aday olması” ve “aday olmaması” durumunda yapacağı konuşma metnini bir arkadaşına kontrol ermesi için vermiş.
O kişi de benim tanıdığım.
Getirdi önüme koydu, “Şunlara bir bakıver” dedi.
Kâğıdın başına, “Aday gösterilirsem…”, “Aday gösterilmezsem…” diye yazmış.
Baştan sona kadar okudum.
Aday gösterilirse, yağ…
Aday gösterilmezse, zehir…
Tipik bir ikiyüzlülük!
İsmi bende saklı o “aday adayı”nın bazı ifadelerini sizinle paylaşmak istiyorum.
Aday gösterilirse…
*Genel Başkanım Sayın Recep Tayyip Erdoğan, teveccüh göstermişler. Emir telakki ederim… Aslında inanın beklenti içinde değildim. Aday gösterilmesem de canla başla çalışırdım. Ben bu partinin sevdalısıyım. Belediye başkanlığıymış, muhtarlıkmış… Bu partinin odacısı ol deselerdi, onur addederdim. Ben demokrasi için, bu millet için varım.
*Aday gösterileceğimden hiç şüphem yoktu. Genel başkanım mert adammış. Söylentilere inanmadı yine beni seçti. Bana güvenen şerefli parti yöneticilerini utandırmayacağım. Allah onlardan razı olsun. Makamlar gelip geçici, benim AKP’liğim kalıcıdır. Şimdi el ele kalp kalbe verme zamanıdır. Partimize ve genel başkanımıza yapılan komplolara karşı durmalıyız.
*Hak yerini buldu. Biz hiçbir zaman dava arkadaşlarımızı satmadık, davamızdan vazgeçmedik. Son zamanlarda adımızı cemaatçiye çıkarmışlardı. Allahtan ki, parti yönetimi beni iyi tanıyor. Rakiplerim benim cemaatten olduğuma dair genel merkeze çok haber uçurdu, Allah’tan kimseyi inandıramadı. Ben, bana karşı yapılanları unuttum. Şimdi kırgınlık değil, kucaklaşma zamanı… Birlik ve beraberlik zamanı… Tüm partililere şu çağırıyı yapıyorum. Gelin basiretli ve dirayetli genel başkanımızın şefkatli kolları altında toplanıp partimizi yüceltelim. Seçimlerde hep beraber kapı kapı dolaşalım. Sorulmadık hatır, fethedilmedik gönül bırakmayalım. Allah’ın izniyle zafer bizim olacaktır.
Aday gösterilmezse…
*Partinin beni aday göstermediğini teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Zaten aday belirlenirken hatır gönülün rol oynayacağı belliydi. Akçeli işler de girmiş işin içine. Bu kafayla seçim kazanılmaz. Ben bu partiye yıllarımı verdim. Üç gün önce partiye gelenler ipleri ellerine almışlar. Vefasızlık bu! Emeklerimi helal etmiyorum. Yaptıklarını burunlarından fitil fitil getireceğim.
*Beni çizmişler. Çizmeselerdi hatırım kalırdı. Zaten şu partinin halini görüyorsunuz. Ayakkabı kutularından dolar fışkırıyor. Bakan çocukları yolsuzluktan cezaevinde… Aday gösterilsem bile böyle bir partiyle seçim kazanamazdım. Allah bana acıdı. Ne halleri varsa görsünler. Partiyi mahvettiler, hepimizi lekelediler. Milletin yüzüne bakamaz olduk. Partiyi kirli işlere bulaştırdılar, yazıklar olsun onlara.
**********
AKP, bugün yarın adaylarını açıklayacak ve bizler, aday gösterilenlerden ve aday gösterilmeyenlerden benzer sözleri çok duyacağız.
# DİĞER MAKALELERİ

Yazar M.Tanzer Ünal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR