TÜMSİAD’ın iftarı Kadir Gecesi’nde

MAKALEYİ DİNLE

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından yarın yani Kadir Gecesi gerçekleştiriliyor. İftar programı Başiskele Serdar Mahallesi Selahattin Eyyubi Caddesi Ravza Camii’nde gerçekleşecek. TÜMSİAR Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz düzenlenecek iftar yemeğine tüm dernek üyeleri ve Kocaelilileri davet ediyor. İftar sonrası kuran Tilaveti, ilahi programı ve sohbette gerçekleşecek.


KSO’da SANTEK’13 heyecanı
Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı İşbirliğinde organize edilen Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı “SANTEK’13 “ e bölgemizdeki sanayi Kuruluşlarının katılımcı olarak destekleri bekleniyor. Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından yapılan açıklamada “Türkiye ekonomisine olan büyük katkısının yanı sıra, yarattığı işgücü potansiyeli ile ülkemizin önde gelen şehirlerinden biri olan Kocaeli’nde bulunun “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi fuar merkezinin (İnterteks)”; firmalarımızın bulundukları pazarları genişletmek, yurtdışı pazarlarına daha kolay açılımlarını sağlamak amacıyla, tam işlevli bir fuar merkezine dönüştürülmesini planlanmaktayız” denildi. 24-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan “Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı” Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde yapılacak.


Sürücü kursları yeni yönetmeliği pek beğenmedi
Sürücü kurslarıyla ilgili yeni yönetmelik tartışma konusu olacağa benziyor. Yapılan değişiklikler arasında kanuna aykırı maddelerin bulunduğunu söyleyen bazı kurs yöneticileri, hak arayışı için yargıya başvuracak. Özel Sürücü Kursları Konfederasyonu Başkanı ve Merkez Sürücü Kursu Kurucusu Dursun Önal, yönetmelik ve sürürcü kurslarının yeni yönetmeliğe tepkilerini dile getirmek, yargı sürecindeki gelişmeleri aktarmak için bugün bir basın toplantısı düzenleyecek. Bugün saat 10.00’da yapılacak olan toplantı Merkez Sürücü Kursu’nda gerçekleşecek.


Dağ bayır tanımadılar
Kocaelili 2 maceraperest dağcı, Levent Erdoğan ve Cevat Demirci, gönül verdikleri dağcılık sporu çerçevesinde yaptıkları zirve tırmanışlarına bir yenisini eklemek üzere Niğde’ye gitti. Cuma akşamı ana kamp öncesi 1950 metre yüksekliğindeki Sokullu Pınarın da ilk gece yi geçiren ikili, sabah olduğunda Zirve tırmanışına başlayacakları ana kamp bölgesi olan 3400 metre yüksekliğindeki Çelikbuyduran bölgesine yapılan gece yürüyüşü ise tam 6 saat sürdü. Niğde Aladağlar silsilesinde bulunan Emler (3723 mt.), Karasay (3750 mt.) ve Eznevit (3560 mt.) zirve tırmanışlarının 3 ünü de aynı günde başarılı bir şekilde zirve ile taçlandırıp 7 Temmuz akşamı geç saatlerde sağ salim Kocaeli’ne geri döndüler. Maceraperest gençleri kutluyorum.


Adnan Köşker Langırt’ı çok sevdi
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, bu yılda Gebzeliler için harika bir ramazan etkinliği hazırladı. Gebze Meydanı’nda hazırlanan etkinliklere ilgi yoğun. Genç yaşlı, çoluk çocuk herkes bu etkinliklere katılıyor. Zaman zaman başkan Köşker’de etkinliklere katılarak vatandaşlarla birlikte vakit geçiriyor. Geçtiğimiz gün meydandaki vatandaşları ziyaret eden Adnan Bey’in burada ilgisini çeken bir oyun aleti ile karşılaştı. Adına langırt denen futbol oyununu çocuklarla birlikte oynayan Köşker, langırtı epey sevdi. İlk oyununda çok başarılı olmasa da, rakip kaleye gol atmayı başardı.


Tayfun Balıkçı neden başvuru yapmadı
CHP’nin önde gelen isimlerinden biri olan Tayfun Balıkçı aynı zamanda Körfez Belediyesi’nin hafiye meclis üyesi olarak ta tanınıyor. Sadece CHP değil tüm partililerin sevip saydığı Tayfun Bey, bu dönem meclis üyeliği için form almamış. Eskişehir’de ki eğitime de katılmayan Tayfun Bey, meclis üyeliği için bir hamlede bulunmuyor. Partililerin aktif siyasette görmek istediği Balıkçı, yerel siyaseti iyi analiz edebilen bir isim.
Bakalım Tayfun Bey ve diğer mesai arkadaşları bu dönem meclis üyeliği için aday adayı olacak mı?


Onlar için mutluluğun adı
Kostaş market’in tecrübeli kasabı Olcay Dondurmacı ve eşi Gözde Hanım’ın Konak Hastanesi’nde dünyaya gelen biricik kızları Cerensu Dondurmacı ailesinin en büyük mutluluğu oldu. Cerensu, Dondurmacı ve Eker aileleri için tam bir bayram hediyesi oldu. İzmit’in tanınmış kasaplarından Tuncay Dondurmacı ve eşi Nadide Hanım ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Futbol Takımı Antrenörü Süleyman Eker ve eşi Nuray hanım ilk kez torun sahibi olmanın sevincini doyasıya yaşıyorn. Dondurmacı ve Eker ailelerini kutluyor, Cerensu Bebeğe uzun, sağlıklı, başarılı, analı babalı dedeli, nineli bir ömür diliyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR