İnsanlık için yeni bir umut kaynağı; Canan Dağdeviren

MAKALEYİ DİNLE

Değerli arkadaşım Cavit Dağdeviren’in kızı Canan Dağdeviren,  yüksek öğrenim görmüş, tıp alanında araştırmalar yapmış ve yalnızca mensup olduğu ülke için değil, tüm dünya insanlığı için yeni bir umut olmuş. “Aklı ve emeği” ile yaptığı araştırmalar sonucu

“Pilsiz çalışan kalp cipi” ve “Cilt kanserini teşhis eden cihazı” ile insanlık tarihinde “ölümsüzlüğü” yakalamış.

Birçok insanın hayata bağlanmasına neden olacak buluşlarına yenilerini de ekleyeceğine inanıyorum.

Öncelikle, bu değerli evladımızı ve onu yetiştiren anne-babasını içtenlikle kutluyorum.

Ve; “Baba beni okula gönderme. Ahirette o sorular sorulmayacak” diye pankart açan, akılları alınmış, köleleştirilmiş zavallı kızlarımızı düşünüyorum!

O kız çocuklarımız, “bilim ve teknolojinin” ışığında, ciddi bir eğitim görebilseler, onlar da “İNSAN” olmanın, insanlık için bir şeyler yapabilmenin onurunu yaşayacaklardı.

Allah’ın yarattığı “İnsan” varlıklarını “akılsız, düşüncesiz, üretimsiz birer köle” olmaya zorlayan güç “din-iman” değil, dini aklı hiçe sayarak aptallaştıran kirli anlayıştır. O kirli anlayıştır ki, aynı dine inanan ve fakat farklı bir yolu tercih eden “din kardeşlerini” boğazlıyor, dünyayı “kan ve vahşet dünyası” haline sokuyor.

Üstelik, onların bu vahşetinden küresel sömürü düzeni, yani emperyalizm yararlanıyor; onlara silah satıyor, onlar üzerinden Müslüman dünyasını karalıyor, birbiriyle boğuşmaktan bitap düşen ülkelerin doğal kaynaklarını sömürüyor.

Analar, babalar;

Kız çocuklarınızın öğrenim görmesine engel olmayın. Onların özgür, üretken ve mutlu olabilmeleri, “meslek sahibi ve kendi emekleriyle ayakta kalabilen” birer insan olmalarına bağlıdır.

Benim ailemde, tam sekiz kuşaktır “kız çocuğu” olmuyordu. İlk kez oğlum Kayra ve kızım (gelinim) Güliz, bana bir kız torun armağan ettiler. Torunumu çok seviyorum. O’nun çağdaş bir eğitim görebilmesi, “ÖZGÜR BİR İNSAN” olarak yaşayabilmesi için bütün varlığımı ortaya koyacağım.

Benim torunum, bir erkeğin kölesi, eğitimsiz, üretimsiz, asalak ve zavallı” olmayacak!

Yüce Yaradan’ın da tüm insanlardan beklediği budur.

Ne yazık ki, yaşadığımız bu kirli ve zavallı dünyada, milyonlarca “çocuk gelin” büyük acılar içinde ömür tüketiyor. Ülkemizde ve halkının çoğu Müslüman olan ülkelerde, “cins ve insan ayrımcılığı” ve ahlaksız bir kültürün sonucu kız çocuklarımız, genç kızlarımız ve kadınlarımız hiç de hak etmedikleri bir sefaleti yaşıyorlar.

İnsanlık bu ahlaksız düzenin farkına varmalı ve her türlü sömürüye “İNSANLIK ONURU” ile karşı koymalıdır.

Yeni ve birçok “Canan Dağdeviren” bu ülkenin topraklarında yeşermelidir.

Kan ve gözyaşından kurtulmanın tek yolu da budur.

Anneler ve babalar;

Kız çocuklarımızı okutalım, onurlu bir yaşam sürmeleri için elimizden geleni yapalım.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR