Şehidin mektubu

MAKALEYİ DİNLE

 

 

Di­yar­ba­kır'da gös­te­ri­ci­le­r 2. Ha­va Kuv­ve­ti Ko­mu­tan­lı­ğı kışlasına girerek, Türk bay­ra­ğı­nı indirdi. Top­lu­mun her ke­si­min­den tep­ki yağ­dı.  Yurt ge­ne­lin­de bay­rak ey­lem­le­ri yapıldı.

Namusumuz dediğimiz bayrağımız, peygamber ocağı dediğimiz kışlamıza girilerek indirildi.

Hem de Mehmetçiğin gözleri önünde…

Kimse dur diyemedi, barış türkülerinin söylendiği bugünlerde, barışın taviz kılıf hazırlamaktan öteye gitmediğini gördük.

O bayrağın göklerden inmemesi için canlarını veren on binlerce Mehmetçiği düşünün. Şimdi ne diyorlardır bize?

Bizi, cennetteki o mekanlarından seyrederlerken gözleri yaşarıyor mudur?

Bize bir mektup yazsalar, duygularını hangi cümlelerle anlatırlar?

Tahmin etmek çok zor değil. Kendimizi onların yerine koyduğumuzda, şu satırları görebiliriz;

“Ben Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan askerlerden onbaşı Hüseyin Köksal’ım. 2010 yılının Ağustos ayında şehit düştüm. Naaşım Kocaeli şehitliğinde duruyor.

Bayrağımı, dinimi, milletimi korumak için henüz 20 yaşındayken, aileme, sevdiklerime ve kalan ömrüme veda ettim.

Veda ettim, ancak gururla, şanla, sevgiyle…

Ben ve benim gibi on binlerce arkadaşım o bayrağı göklerde tutabilmek için hayatlarından vazgeçti. Bizler ölüme gözümüzü kırpmadan gittik. Sizler ise bir bayrağı korumak için yüreğinizi ortaya koyamadınız.

Rüzgarı ardımıza alacağımıza, karşımıza aldık daha dik durabilmek için.

Şehit olduğuma üzülmüyorum da, şehit olmamın anlamını yitiriyor olmasına üzülüyorum.

O bayrak o direkten bu kadar çabuk, bu kadar kolay inecekti de ben neden anamın kınalı ellerini bayramlarda öpemiyorum.

İsteyen herkes kışlaya girip vatan toprağında bayrağımızı indirebiliyorsa ben neden şehit oldum. Benim şehit olmamın bir anlamı kaldı mı?

Şu an üşüyorum, şu an kanımın vücudumdan çekildiğini hissediyordum. Ben 4 yıl önce şehit oldum ama şimdi ölüyorum.

Vatanı vatan yapan üzerindeki kan değil midir?

Ben size hakkımı helal… …”

 

 

Aile hekimleri ilimizde toplanacak

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu 14 Haziran 2014 Cumartesi günü yani yarın, yönetim kurulu toplantısını ilimizde gerçekleştirecektir. AHEF Yönetim Kurulu, Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu, AHEF - KAHED Hukuk Bürosu Av. Arda Aşık ve Kocaeli Aile Hekimlerinin katılımı ile 15:00-17:00 saatleri arasında Ramada Plaza Otel’de 'Kocaeli İlinde Aile Hekimliği Uygulamaları ve Acil Nöbetleri'' konulu panel düzenlenecek.

 

 

HEPAR, gündemi değerlendirecek

Genel başkanlığını Osman Pamukoğlu’nun yaptığı Hak Ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Kocaeli İl Yönetimi ve İzmit İlçe Yönetimi olarak yarın bir araya gelecek. Kamuoyunu ilgilendiren açıklamalarda bulunacak olan HEPAR yöneticileri son süreçte yaşanan gündemi değerlendirerek, tüzükleriyle ilgili bilgiler paylaşacak. 30 Mart seçimlerinin ardından ilk kez bir açıklamada bulunacak olan HEPAR’ın basın toplantısı saat 10.00’da Karabaş Mahallesi Hafız Binbaşı Caddesi üzerinde bulunan Red Paprika Cafe’de gerçekleşecek.

 

Yenikent Muhtarı gözlerini bağışladı

Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün desteği ile Derince Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) Müdürü Dr. Elvan Gözcü’nün organizasyonluğunda düzenlenen organ bağışı kampanyası Derince İlçe Sağlığı Müdürlüğünde görev yapan sağlık memuru Yaşar Şirin tarafından kurulan stantta gerçekleşti. Birçok esnafında katılımıyla gerçekleşen organ bağışı kampanyasına ilk bağış ise Yenikent Mahallesi Muhtarı emekli öğretmen Asuman Ekerer’den geldi. Arzu Hanım kampanya çerçevesinde gözlerini bağışladı.
 

Hasan Aydınlık’ın yerine 

Soner Şahin mi gelecek?

 

Kulaktan kulağa bana kadar ulaşan bir başka duyumu sizinle paylaşmak istiyorum. Derince Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Başhekimliği görevini yürüten Doç. Dr. Soner Şahin ile ilgili önümüzdeki süreçte bir atama olabilirmiş. Bu bilginin kaynağı, “Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hasan Aydınlık’ın yerine bu göreve, Derince Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Soner Şahin’in getirilecek” yorumunda bulundu. Bu her iki isim de Kocaeli için çok önemli. İkisinin de insan sağlığına olan olay faydaları büyük. Soner Bey’in böyle bir göreve layık görülmesi kuşkusuz gurur verici bir gelişme, ancak Soner Bey, bilindiği gibi iyi bir beyin cerrahı. Başarılı ameliyatları dilden dile dolaşıyor. Soner Bey, söylendiği gibi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne atanırsa eski hastaları onu çok özleyecek.  

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR