Terörün üzerine gidilmeli

MAKALEYİ DİNLE

Ankara’da geride kalan 5 aylık dönemde üçüncü kez büyük bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Bu saldırılarda çok sayıda insanımızı kaybettik. Mesele bana göre de PKK terör örgütünün yaptığı, yine sivil halkı hedef alan bir terör olayı.

Ancak bu teröristler Ankara’nın göbeğine kadar gelip insanlarımızı katledebiliyorsa, meselede güvenlik konusunda ayrı bir şekilde yaklaşılması gerektiği fikrine sahibim. Daha önce nasıl ki terör örgütü tarafından aldatılan kandırılan bir ülke olduğumuzu kabullenmek zorunda kaldıysak, aynı durum güvenlik zafiyetlerinin de olduğunu kabullenmek durumundayız.

Fakat Türkiye bugün terörle mücadele halinde. Yani adına çözüm süreci denilen görüşmelere başlamadan yapılması gereken mücadele bugün yapılıyor.

Türkiye bu saatten sonra terör örgütü ile hiçbir zaman aynı noktada buluşamaz. Bu kişilere yüz verdiğimiz, onların da kendilerine duyulan ‘güveni’ suistimal ettikleri bir gerçek.

Şöyle soralım isterseniz, bu devlet kalleşlerle anlaşma yoluna gitti. Buna çanak tutanlara meyletti ve sonrasında teröristlerce kandırıldı, öyle mi…

Neyse ki, ülkemiz hatasından döndü. Yani teröriste artık yüz vermiyor. Tahammül göstermiyor. Onunla mücadele ediyor. Güneydoğu’da santim santim ilerleyerek haysiyet yoksunlarına memleketi dar ediyor. Bu PKK, Ankara’daki son saldırının da bedelini ödeyecektir. Çünkü Türkiye artık eski Türkiye değil, burası çok nettir…

Bu mücadele daha da sürdürülmeli. Bu ülke teröristlerden temizleninceye kadar devam etmeli.

Burada o akademisyen geçinenlere şu soruyu sormak lazım…

Hani devlet orada teröristleri etkisiz hale getirirken, sizler bu durumu insan hakları ihlali olarak nitelendiriyorsunuz ya, devletin polisine, askerine keleşlerle ateş eden Sur’daki, Cizre’deki, Silopi’deki, Nusaybin’deki kişilerin amacı ne olabilir? Siz önce bu sorunun yanıtını verin.

Tabi, o akademisyen geçinenlere göre oradaki insanlar da devlete karşı kendilerini savunmak zorunda kalmışlardır!

Hoca ne güzel söylemiş, “Hadi ordan!”

 

Bu karar emsal olmalı…

Dün işe gelirken biraz keyifliydim açıkçası. Bir gün öncesinden Beşiktaş maçını kazanmış, uykusuzluğa rağmen benim keyfim yerine gelmişti.

Gün ilerlerken aldığım bir haberle bendeki motivasyon adeta zirve yaptı.

Geçtiğimiz aylarda Körfez ilçede bir cinayet işlenmişti. Bir kadıncağız, kendisine ve ailesine karşı çok kötü davranan, alkole düşkün, eşini çocuklarını tehdit eden bir adamı, kocasını öldürmüştü.

Olayı öğrendiğimizde elbette üzülmüştük. Ama bu üzüntümüz kadının böyle bir cinayeti işlemek zorunda kalmasaydı. Yani kadın haklı görünüyordu ve girdiği bunalım sonucunda bu işi yapmıştı.

Daha sonrasında ilk olarak kadının tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Bu duruma sevindik.

Ardından mahkeme nihai kararını dün açıkladı. Buna göre kadın mahkemece haklı bulundu ve hakkında beraat kararı verildi…

İşte budur…

Türkiye’de hukukun olduğunun bir kanıtıdır bu durum. Kendisine işkence eden bir adamı, kocasını başına tüpü vurarak öldüren bir kadın mahkeme tarafından salıveriliyor.

Bu karar emsal olmalı, kadınların da bu ülkede yaşanan bir birey olduğu gerçeği kabul edilmeli.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR