Fitne, dedikodu, gıybet

MAKALEYİ DİNLE

Tüm insanlık adına olması gerekenleri dil ile ikrar, hal ile inkar ediyor, sözüm ona sporda geleceğimize methiyeler sağdırıyoruz.

Özellikle futbol, profesyonel amatör tüm kulüpler (iyileri tenzih ediyorum) adeta cadı kazanı. Ne ararsan var.

Ulusal medya da maalesef yangına körükle gidişiyle bizi bir çıkmaz sokağa sürüklüyor. Bilmem bu gidiş ne zaman ocağımıza ot tıkar. Ömrü olan görür.

Yukarıdaki rahatsızlık her geçen gün şiddetini giderek artırıyor. Allah sabırlar versin sağduyu sahibi spora gönül verenlere.

Kusura bakmayın ama tuttuğunuz takımın renkleri aşkına yöneticisinden başkanına, futbolcusundan taraftarına fitne, dedikodu ve gıybet üretmekten başka bir şey yapmıyorsunuz.

Kim haklı, kim haksız? Söyleyeyim, hepiniz haksızsınız. Çünkü vicdanı olan fitne çıkarmaz, dedikodu yapmaz, gıybeti bırakın iftira da atmaz. Ama dinleyin spor programlarını, okuyun ulusal meydanın anlı şanlı spor yazarlarını. Daha ne diyeyim, herkes “Rabbena hep bana” diyor. Unutmayın, bu dünya gelip geçici, bir de ahret var. Ana ona hazırlık umurumuzda mı? Varsa yoksa bugün haram helal ne kazandım hesabı. 

Yasa, yönetmelik, vs. Kulüpler Birliği, Federasyon, MHK, gözlemciler ve aklınıza gelen tüm kurul ve kuruluşlar bir vicdan muhasebesi yapsın, bakın ne acı reçeteler görürsünüz. Ama sizi izleyen bir mobese kamerası var.

Bırakın Fair Play palavralarını, dil ile yalan hal ile sahte biatlar size hiç yakışmıyor. Siz kimsiniz? Söyleyeyim. Ademoğlu olarak insan, dünyaya teşrif etmiş en yüce, en şerefli varlık. O nedenle Yunus demiş “Yaratılanı sev yaratandan ötürü”

Futbol başta olmak üzere tüm branşlarda kim şampiyon olursa olsun umurumda değil. Beşeri münasebetlerde hep mağlubuz ve maalesef riyakar bir toplumuz.

Bilmem anlatabildim mi?

Kalın sağlıcakla.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Yılmaz Kırlı - Mesaj Gönder


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR