Kafa nakli!..

MAKALEYİ DİNLE

Valery Spiridonov, henüz 30 yaşında Rus vatandaşı bir bilgisayar mühendisi. “Werding-Hoffman Hastalığı” nedeniyle, kaslarının yüzde 90’ı çalışmıyor.

Böyle bir hastalık, pek çok insanda “yaşama arzusunu” yok eder!

Ama o, “yaşamak” ve “eksiksiz yaşamak” istiyor.

İtalyan doktor Sergio Canavero ile Çinli cerrah Ren Xiaoping, O’nun bu yaşama isteğine umut oldular. Çinli doktor, 2013’den bu yana fareler üzerinde “kafa nakli” çalışmaları yapıyor. İki tıp adamı, 2017 yılında Valery’e kafa nakli yapmaya hazırlanıyorlar.

Ameliyat 36 ay sürecek ve 7.5 milyon Avro’ya mal olacak.

Valery bu ameliyatla sağlıklı bir insan olabilir mi? Bu soruya “evet” yanıtını vermek hayli zor. Ama Valery, bu ameliyatla “ÖLÜMSÜZ” olacak, tıp tarihine geçecek…

Ortaçağ’da Avrupa Veba salgını ile kırılıyordu.  Bizim çocukluk yıllarımız “verem korkusu” ile geçti! “Kalp Nakli” hayal bile edilemezdi ama Dr. Bernard bunu gerçekleştirdi ve bugün “olağan bir ameliyat” oldu.

Peki, bu müthiş gelişmeler nasıl oldu?

“AKIL ve BİLİM, ARAŞTIRMA ve GELİŞTİRME ile bütünleşti, bu düşler gerçek oldu.

Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiği zaman 24 yaşındaydı. Ama, çok değerli hocalardan eğitim görmüştü. İstanbul’un fethi sırasında, “Şahi Topların” ateşlendikten 8 saat sonra soğuduklarını gördü ve topların kısa sürede soğuması için Zeytinyağını kullandı ve başardı. Bilgi ve zekasını kullanarak “Havan Topu” nu buldu, ürettirdi ve kulandı.

Ya sonra?

Özellikle 15. Ve 16. Yüzyıllardan itibaren, “bilim ve tekniğe sırtını dönen” bir Osmanlı, o ihtişamlı döneminden  parçalanmaya kadar sürüklendi.

Fatih’in yaşadığı 15. Yüzyılda ortalama insan ömrü 30-35 yıl arasındaydı. Bilimsel çalışmalar sonucu bugün, gelişmiş ülkelerde ortalama ömür 65-70 yıla ulaştı.

Demek ki yüce Allah, “aklını kullananları ödüllendiriyor!”

Dünyanın çeşitli coğrafyalarında insanlık terör ve bölgesel savaşlarla “vahşeti yaşarken” kimi insanlar da “bilimsel araştırmalarla insanlığa hizmet etmeye çalışıyorlar!

Bu vahşetin yaşandığı ülkeler, nedense halkının büyük çoğunluğu “Müslüman” olan ülkeler! NEDEN?

Çünkü; “akıl ve bilime sırtlarını dönmüş, emperyalistlerle işbirliği yapan, kendi kişisel çıkarlarını düşünen, İslam Dinin kullanarak halkını uyutup uyuşturan yöneticilerce yönetiliyorlar!

Kafalar değişmeli!

Mutlaka ameliyatla “kafa nakli” şart değil!

İnsan kafalarının içi, “Akıl, bilim ve ayrım yapmaksızın İNSAN SEVGİSİ ile dolu olmalıdır!”

Sömürülen, insanları iyi eğitilemeyen, ırk ve mezhep çatışmalarıyla terör ve savaşın kurbanı yapılan ülkelerin insanları ölümü göze alarak hem de “Hıristiyan Ülkelere” göçmeye çalışıyorlar!

Çünkü, yöneticileri “sözde Müslüman olan” ülkelerde halk cahil, yoksul, perişan!

Ve o insanlar artık “İNSAN GİBİ YAŞAMAK”  istiyorlar!

Tek çare; önce halkın uyanması, sonra yöneticilerin emperyalizmin “işbirlikçisi” olmaktan vazgeçmesi ve kültürel olarak “kafaların değişmesidir!”

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR