Başikele’de sağlık ocağı ve PTT’nin taşınmasıyla ilgili sıkıntılar var

MAKALEYİ DİNLE

Gazetemize mail gönderen Bahçecikli Hakan Yılmaz’ın Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’dan bazı istekleri var. Yılmaz, sağlık ocağı ve PTT’nin merkez dışındaki semt konağına taşındığını, bunun özellikle yaşlı vatandaşları mağdur edeceğini bildirdi…

**

Yılmaz’ın mailini birlikte okuyalım;

“Merhabalar.

Bunu size Başiskele -Bahceçik'ten yazmaktayım.

Başiskele Belediyesi’nin kendi çıkarı için halkı nasıl mağdur etmeye kalkıştığını dile getirmek istedim.

Günümüz şartlarının en büyük sorunu sağlık ve yaşlılarımız.

Başiskele Belediyesi, Bahçecik’te yapmakta olduğu Bahçecik Semt Konağı’na belediye kararı ile sağlık ocağı ve PTT'yi bu konağa taşıyacakmış.

Konak, merkezin bir uç köşesinde yer almakta.

Ben sayın Başkan Hüseyin Ayaz’a şunu sormak istiyorum; bunları taşıdınız, peki bunca yaşlı insan o kadar mesafeyi nasıl gidecek?

Ya da kış ayında bebekleri olan yaşlıları olan aileler oraya nasıl gidecek?

Bunu hiç düşündünüz mü?

Yoksa sadece o mahallede sizden olan bir kişinin lafı ile mi halka bu eziyeti çektirmeyi göze aldınız? Ben bir vatandaş olarak buna karşıyım, gerekiyorsa bunu yerel basına da vereceğim.

Bir belediyenin yaşlılarına bu eziyeti işkenceyi bir kişinin gönlü olacak diye çektirmeye hakkı yok diye düşünüyorum. Umarım sayın Ayaz bunu dikkate alır. Saygılarımla.”

**

Hakan Bey’in görüşleri böyle.

Hakan Bey, Başkan Ayaz’ın uyarılarını dikkate almasını istiyor.

Halkın sorunlarına titizlikle yaklaşan Ayaz’ın, yukarıda bahsedilen sorunu inceleyip gereğini yapacağına inanıyoruz.

 

MHP, kahraman  astsubayı unutmadı

15 Temmuz akşamı Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın emriyle darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vurarak darbenin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'in adı MHP Kocaeli’de yaşayacak. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve yönetim kurulu, şehit astsubay Ömer Halisdemir’in adını MHP Kocaeli İl Başkanlığı’ndaki toplantı salonuna verdi. Helal olsun Ömer Halisdemir’e… Emre itaatin, vatan sevgisinin en güzel örneğini sergiledi. MHP’nin salona bu ismi vermesi önemli. Ama Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de Ömer Halisdemir’in adını bir yere verse iyi olur.

 

 

Kavanium sahipleri tapularını istiyor

Körfez ile Derince sınırına yapılan Kavanium Siteleri’nden ev alanlar, firma sahibinden tapularını istiyorlar. Gazetemizi arayan bazı site sahipleri, evin ödemesini yaptıklarını, ama 3 yıldır evin tapusunu alamadıklarını söylüyorlar. Firma sahipleri şunu bilmeli ki; tapusunu alamayan firma sahipleri oldukça kızgın. Kavanium gibi birçok site yapan firma, site sakinlerinin bu mağduriyetini en kısa zamanda giderecektir.

 

 

Engelliler, duyarsız sürücülere tepkili

Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, engelliler için yapılan sarı renkli yol izleri ve engelli iniş rampalarını kapatan duyarsız sürücülere tepki gösterdi. Dernek Başkanı Bat, “Kaldırımlardaki sarı renkli yollar, görme engelli vatandaşların kullanımı içindir, süs amaçlı konulmamıştır. Kaldırımların kenarlarındaki rampalar, engelli iniş rampalarıdır. Fakat görüyoruz ki engellilere ait yerlere halk duyarlı olmuyor. Kaldırımlardaki sarı renkli engelli yollarına tezgâhlar açılmış. Engellilerin yolu kapatılmış. Aynı şekilde bizler onların dükkânlarının önünü kapatırsak insanlar sorun yaşamaz mı? Engelli iniş rampalarının önlerine araçlar park ediliyor. Bizler karayoluna mı çıkalım? Engellilere ayrılan yolu işgal etmenin anlamı yok. İnsanlarımız biraz daha duyarlı olmalı” dedi. Bat haklı, herkes duyarlı olmalı.

 

 

 

100 bin tebessüme destek!

Uluslararası Ufka Yolculuk yarışmalarının Gebze,Çayırova,Dilovası ve Darıca ayağını üstlenip,bu organizasyonları başarıyla tamamlayan İLKÇEV,bu kez de Mec Vakfı’nın organize ettiği uluslararası kurban organizasyonuna destek oluyor. Mahmud Es'ad Coşan (MEC) Vakfı, bu yıl da "100 bin tebessüm" çağrısıyla düzenleyeceği uluslararası kurban organizasyonuyla, unutulan diyarlardaki gerçek ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini tebessüm ettirmeye hazırlanıyor.

Kurban bağış ve vekâlet işlemleri daha önce olduğu gibi bu yıl da sadece internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Kurban organizasyonuna özel olarak tasarlanan www.100bintebessum.org ile vakfın internet sitesiwww.mecvakfi.org ve www.ilkcev.org.tr adresini ziyaret edenler, kurban organizasyonuyla ilgili detaylı bilgi edinebiliyor ve kredi kartıyla kısa sürede kurban bağışında bulunabiliyorlar.

 

3 sokağın yolu yapıldı

Kartepe Belediyesi, ilçe genelinde ulaşım ağını rahatlatmak amacıyla yeni imar yolları açmaya devam ediyor.  Belediye ekipleri Aşiyan Sokak, Seferihisar Sokak ve Umuttepe Sokak’taki stabilize malzeme sererek yeni imar yollarını da ilçeye kazandırmış oldu.

 

Kartepe’ye 15 Temmuz  Demokrasi Parkı

Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Moda Sokak’taki park çalışmalarında da sona yaklaştı. Parkın adı Moda Parkı idi… Ama Kartepe Belediyesi, belediye meclis kararıyla parkın adını 15 Temmuz Demokrasi Parkı olarak değiştirdi. Hayırlı olsun.

 

Yüzme şampiyonası 21 Ağustos’ta yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yapılacak olan Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası için geri sayım başladı. 21 Ağustos Pazar günü Kerpe’de yapılacak şampiyonada 28 bin 800 TL ödül dağıtılacak. Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası ile ilgili detaylı bilgi http://www.kocaeli.bel.tr  web adresinden ve 335 53 49 No’lu telefondan alınabilir. Kesin kayıt için,  gerekli tüm belgelerin tamamlanarak 20 Ağustos tarihine kadar yüzme il temsilcisine elden teslim edilmeli.

 

 

Doğan, Kırgızlı bayanları kırmadı

İzmit Belediyesi tarafından Sabri Yalım Parkı’nın 3 tarafına yapılan taglar vatandaşların selfie mekanı haline geldi. Gün içerisinde binlerce vatandaş mevsimlik çiçeklerle donatılan kalplerle öz çekim  yapıyor. Kalplerin önünde öz çekim yapmaktan kendini alamayan Kırgızlı bayanlar çekimlerine Başkan Nevzat Doğan’ı da davet etti.  Doğan, Kırgızlı bayanların selfie çektirme isteğini kırmadı. 

 

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR