Bakalım bu defa olacak mı Sami Ağabey?

MAKALEYİ DİNLE

Kentimizde pek çok siyasetçi var, her biri birbirinden farklı, her birinin değişik özellikleri var. Kimi defalarca seçime girmiş, kimi belli aralıklarla şansını yeniden denemiş…

Bunlardan biri de Sami Çakır ağabeyimiz.

Çakır, 1958 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden 1981 yılında mezun oldu. Siyasete 1973 yılında Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları ile başladı. Refah Partisi, MÜSİAD, İlim Yayma Cemiyeti ve ENSAR Vakfı’nda görevler aldı. Albaraka Türk Katılım Bankası'nın Konya, Adana ve Kocaeli Şube müdürlüklerini yaptı. Birikimi olan ve bulunduğu misyona katkı sağlayabilecek bir isim.

 

2011 yılındaki genel seçimlerde AKP'den 8'inci sıradan milletvekili adayı gösterildi. O dönem Ak Parti kentimizde 7 milletvekili çıkarttı. 7 Haziran seçimlerinde ise sıralamada bir kademe daha atladı ve 7’inci sıraya oturdu, talihsizlik bu ya 7 Haziran seçimlerinde de Ak Parti 6 milletvekili çıkarttı.

Sami Çakır 1 Kasım seçimleri için yeniden aday olduğunu açıkladı ve başvurusunu gerçekleştirdi.

Bakalım Sami Bey bu kez kaçıncı sırada kendine yer bulacak.

Çevresinde son derece saygın biri olan ve sevilen Sami Çakır aslında vekil olarak görmek istediğimiz bir profile sahip. Siyasette talihsizliklerin peşini bırakmadığı Çakır, bu dönemde de aday gösterilir mi, gösterilirse seçilebilir mi bilemeyiz, ama seçilirse de çok hoş olur.

Sami Bey’e başarılar dilerim.

 

Yeğenim Metehan sünnet oldu

Dün bizim aile için önemli bir gündü. Ailenin ilk torunu yani kardeşim Levent Ekinci’nin oğlu Metehan sünnet oldu. Kocaeli Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla erkekliğe ilk adımını atan Metehan’ı kutluyor, sünnet operasyonunu gerçekleştiren Üroloji Uzmanı Dr. Osman Kömür ve ekibine emekleri için teşekkür 

 

Güney Kore’de simit özlemi

Bir süre Alikahya’da bulunan Hyundai Assan Fabrikası’nda tercüman olarak görev yapan ve daha sonra memleketi olan Güney Kore’ye giden Jeongmi Park, İzmit’te yaşadığı günleri unutamıyor. Tam bir İzmit hayranı olan Park, ilimizin en çok simitini özlemiş. Sosyal paylaşım sitesi hesabından simit fotoğrafı paylaşarak “Çok özledim” diyen Jeongmi Park’a Kocaeli’deki dostları simit göndermek için teklifte bulundu.

 

Şehitlere saygı örneği

Aylar öncesinden salon tutuldu, hayatlarında sadece bir defa yaşayacakları düğün törenleri için tüm hazırlıkları tamamladılar. Hatice ve Cengizhan 6 Eylül Pazar Günü tüm dost ve yakınlarıyla birlikte Fuar İçi Tanyıldız Düğün Salonu’nda buluşacaktı.

Buluşma ertelenmedi ancak müzikli, eğlenceli düğün yerine sohbetli bir toplantı yapılmasına karar verildi. Bu kararın veriliş nedeni ise geçtiğimiz haftalarda Siirt’te şehit edilen 8 askerimiz. Düğün sahibi Ayhan Biter, can dostu Şehit Emre’nin babası Şaban Arlı evlat acısı çekerken ben oğlumu davullu zurnalı düğünle evlendiremem dedi. Şehit Emre Kaan Arlı’ya saygı gösteren Biter ve Gültekin ailelerini bu örnek davranışlarından dolayı kutluyor, Hatice ve Cingizhan çiftimize de bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.

 

 

GESMEK’te kayıtlar başladı, son gün 18 Eylül!

2015-2016 eğitim öğretim yılında Gebzelilere ücretsiz 76 branşta eğitimlerin verileceği Gebze Belediyesi GESMEK kurslarında kayıtlar başladı. 18 Eylül’e kadar kayıtların alınacağı GESMEK’te ders zili 28 Eylül’de çalacak. Gebze Belediyesi’nin eğitim alanındaki markalaşan hizmeti Güzel Sanatlar ve Meslek Edindirme Kursları (GESMEK)’te 2015-2016 eğitim öğretim yılı kayıtları başladı. 7’den 70’e binlerce Gebzelinin hünerlerine hüner kattığı ücretsiz GESMEK kurslarında bu yıl 76 branşta eğitim verilecek. 10 farklı merkezde verilecek ücretsiz GESMEK kurslarına kayıtlar 31 Ağustos-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek. 28 Eylül tarihinde ders zilinin çalacağı GESMEK kurslarında, ilgi duydukları branşlara kayıt yaptırmak isteyen Gebzeliler, kimlik fotokopisi ve 1 adet vesikalık fotoğraf ile Hacı Halil Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Eyüp Güvenç İş Merkezi’nde bulunan GESMEK merkezine başvurabilecek. ‘Eğitiminiz Geleceğimiz’ anlayışıyla Gebzelilere yeni eğitim döneminde hizmet verecek olan GESMEK kurslarına ilişkin ayrıntılı bilgiye 0 262 644 3378 numaralı telefondan veya www.gesmek.org internet adresinden ulaşılabilinir.

 

Karamürsel’de güreş başlıyor

Bu yıl 34’üncüsü gerçekleştirilecek geleneksel Altınkemer yağlı pehlivan güreşleri 11 Eylül Cuma günü saat 14.00’da başlıyor. Güreş severlerin ilgi göstermesi beklenen organizasyon Karamürsel Av. Levent Erdoğan Güreş Sahasında yapılacak. Müsabakalarda baş, baş altı, büyük orta, küçük orta büyük boy, küçük orta küçük boy, deste büyük, deste orta, deste küçük, ayak, tozkoparan, teşvik 2, teşvik 1, minik 2 ve minik 1 kategorilerinde yarışılacak.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj GönderYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR